dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
8°C
pozítří
Pátek - snih-dest
3°C
Silničářský peloton dospurtoval do cíle s předstihem, na most Závodu míru se vrací auta
Most Závodu míru. Foto: Aktron / Wikimedia Commons

Silničářský peloton dospurtoval do cíle s předstihem, na most Závodu míru se vrací auta

Na most Závodu míru, který spojuje Zbraslav na levém břehu s místní částí Závist a železniční stanicí na pravém břehu, se dnes vrací plný provoz. Oprava začala na začátku minulého týdne.

Byla provedena rekonstrukce povrchu vozovky v délce 300 metrů a oprava špatné dilatace. Akce byla zkrácena pouze na rozsah mostu, příští rok na jaře proběhne výměna krytu vozovek i v navazujících křižovatkách.

„Původní termín rekonstrukce byl naplánován do 11. prosince, ale vzhledem k příznivým klimatickým podmínkám a plnému nasazení dodavatele se nám podařilo práce ukončit o šest dní dřív proti původnímu plánu,“ uvedl Ladislav Pivec, šéf Technické správy komunikací.

Most Závodu míru je 210 metrů dlouhý, byl postavený v roce 1964. Jako první po něm přejeli cyklisté účastnící se Závodu míru. Oprava mostu zkomplikovala některých řidičům příjezd do Prahy, protože se auta nerozdělila na oba břehy Vltavy a na Strakonické ulici se tvořily kolony delší než obvykle, informovala ČTK. Opravovala se i železniční trať do Vraného nad Vltavou, takže jednodušší nebyla ani cesta vlakem.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru