Dnes Úterý - zatazeno 11°C
Zítra Středa - polojasno 11°C
Úterý 16. 4. 2024
Svátek má Irena
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Silničáři zahájí na Barrandovském mostě další přípravné práce letošní opravy
Loňské práce na Barrandovském mostě. Foto: TSK

Silničáři zahájí na Barrandovském mostě další přípravné práce letošní opravy

Silničáři na pražském Barrandovském mostě zahájí další část přípravných prací pro letošní opravu mostu. Dopravní omezení si žádá vybudování konstrukce pod severním chodníkem, přejezdu pro převedení jednoho jízdního pruhu do protisměru a přeložení telekomunikačních kabelů. Od 9. do 11. února bude omezen příjezd z Jižní spojky i Modřan. Zavřen bude chodník a cyklostezka na severní části soumostí ve směru z Braníku na Smíchov. Informovala o tom mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Babora Lišková.

První přípravné práce začaly již 19. ledna výměnou ložisek severního mostu a stále probíhá i omezení dopravy na Strakonické. O tomto víkendu dojde na modřanské straně Barrandovského mostu k redukci jízdních pruhů a použijí se přejezdové prahy. Během dvou nocí z 9. na 10. února a z 10. na 11. února budou na příjezdu na Barrandovský most z Jižní spojky uzavřené dva levé jízdní pruhy a doprava bude vedena po zpevněné krajnici. 

Na nájezdové větvi z Modřanské ulice na Barrandovský most bude uzavřený levý jízdní pruh a doprava bude vedena v pravém jízdním pruhu. V sobotu 10. 2. 2024 bude doprava na příjezdu na Barrandovský most z Jižní spojky vedena ve dvou provizorních jízdních pruzích. Na nájezdové větvi z Modřanské ulice na Barrandovský most bude uzavřený pravý jízdní pruh a doprava bude vedena v levém jízdním pruhu. Doprava bude v místě mostního závěru vedena po přejezdových prazích. 

O tomto víkendu (sobota od 8:30 do 17:00 a neděle od 8:30 do 15:00 hod.) budou probíhat také odvrty vozovkového souvrství na severním mostě z důvodů detailní přípravy na pokládku UHPC betonu při rekonstrukci. 

Další důležitou fází příprav je vybudování speciální konstrukce pod severním chodníkem. Ta je nezbytná při bourání a výstavbě nové římsy severní poloviny severního mostu. Stejně jako u první etapy na jižní polovině jižního mostu, i zde v severní části musí stavební firma nejprve odbourat původní římsu, na jejím místě vybudovat provizorní lávku a připravit vše na betonáž nové finální římsy. Jelikož je prostor římsy využíván jako chodník a cyklotrasa A12, musí se tato komunikace zcela uzavřít, a to včetně chodníků na ně navazujících. 

PŘÍPRAVNÉ PRÁCE S OMEZENÍM SEVERNÍHO CHODNÍKU A CYKLOSTEZKA A12

Bude uzavřený severní chodník severního mostu (blíže k Podolí) a cyklotrasy A12. Tyto práce ovlivní provoz i v ulici Modřanská ve směru do centra v místě před, pod a za podjezdem Barrandovského mostu, kde bude částečné dopravní omezení. 

Rozsah omezení:

  • 1.etapa v termínu od 05.02.2024 do 11.02.2024 – bude uzavřený vyhrazený jízdní pruh pro cyklisty a přilehlý chodník na ul. Modřanská. Doprava bude vedena ve stávajících dvou jízdních pruzích. Obchozí a objízdná trasa je vyznačena.
  • 2.etapa v termínu od 12.02.2024 do 26.02.2024 - zůstává uzavřený vyhrazený jízdní pruh pro cyklisty a přilehlý chodník na ul. Modřanská. Doprava bude vedena ve stávajících dvou jízdních pruzích a bude také uzavřený přilehlý chodník i cyklotrasa A12, a to včetně přilehlých chodníků. Obchozí a objízdná trasa bude vyznačena.
  • 3.etapa v termínu od 27.02.2024 do 31.08.2024 – bude uzavřená cyklotrasa/chodník A12 a k nim vedoucí přilehlé chodníky. Obchozí a objízdné trasy budou stejné jako u 2. etapy.

PŘÍPRAVNÉ PRÁCE NA PŘELOŽCE TELEKOMUNIKAČNÍCH KABELŮ NA BARRANDOVSKÉM MOSTĚ
Před zahájením rekonstrukce Barrandovského mostu je třeba v rámci přípravných prací přeložit telekomunikační kabel. Důvodem je uvolnění komor na hlavním mostě. 

Během této fáze oprav dojde na Barrandovském mostě a příslušných sjízdných a nájezdných rampách/větvích k těmto dopravním omezením:

  • 1.etapa v termínu od 11.02.2024 od 06:00 hod do 19:00 hod. – bude uzavřený levý jízdní pruh ve směru od Prahy 5 na Prahu 4. Doprava bude vedena ve zbývajících jízdních pruzích.
  • 2.etapa v termínu od 12.02.2024 od 06.00 hod do 15.02.2024 do 18:00 hod. – bude omezen Barrandovský most (Jižní spojka) ve směru od Braníka na Smíchov – část vyhrazeného jízdního pruhu pro BUS a zpevněná krajnice. Doprava bude vedena ve dvou stávajících jízdních pruzích. Nájezdová větev z Modřanské ulice na Barrandovský most – část levého jízdního pruhu bude uzavřená. Doprava bude vedena v pravém jízdním pruhu.
  • 3.etapa v termínu od 16.02.2024 od 06:00 hod do 17.02.2024 18:00 hod. – bude omezený Barrandovský most (Jižní spojka) ve směru od Braníka na Smíchov – část vyhrazeného jízdního pruhu pro BUS a zpevněná krajnice. Doprava bude vedena ve dvou stávajících jízdních pruzích. Nájezdová větev z Modřanské ulice na Barrandovský most – část levého jízdního pruhu bude uzavřená. Doprava bude vedena v pravém jízdním pruhu.
  • 4.etapa v termínu od 15.02.2024 od 06:00 hod do 17.02.2024 18:00 hod. – bude omezen Barrandovský most a výjezdová větev ve směru do Strakonické ulice ve směru od Braníka na Smíchov – část pravého jízdního pruhu. Doprava bude vedena ve zbývajících jízdních pruzích.

PŘÍPRAVNÉ PRÁCE NA STAVBĚ PŘEJEZDŮ PRO PŘEVEDENÍ JEDNOHO JÍZDNÍHO PRUHU DO PROTISMĚRU
V průběhu stavebních prací budou připravené provizorní přejezdy, a to před zahájením samotné hlavní etapy rekonstrukce mostu. https://opravujeme.to/action/1651/ 

Termín pro tyto stavební úpravy: 19.02.2024 – 11.03.2024

Rozsah omezení:

Bude omezený Barrandovský most (Jižní spojka) ve směru od Braníka na Smíchov – část vyhrazeného jízdního pruhu pro BUS a zpevněná krajnice. Doprava bude vedena ve dvou stávajících jízdních pruzích.

Nájezdová větev z Modřanské ulice na Barrandovský most – levý jízdní pruh k místu připojení větve na Barrandovský most bude omezen. Doprava bude vedena v pravém jízdním pruhu. 

Bude omezený Barrandovský most ve směru od Braníka na Smíchov – pravý jízdní pruh v místě odpojení větve na Strakonickou a levý jízdní pruh výjezdové větve na Strakonickou ulici od odpojení větve od Barrandovského mostu. Doprava bude vedena na Barrandovském mostě ve dvou jízdních pruzích, ve výjezdové větvi pak v pravém jízdním pruhu. 

Zdroj: TSK 

Barrandovský most z roku 1983 je součástí městského okruhu a dosud nebyl nikdy opravován. Denně ho přejede na 140.000 aut, což z něj dělá nejvytíženější komunikaci v Praze. Rekonstrukce stavby je rozložená do několika let, vždy trvá jen část roku. Práce vyjdou za celé období na 594,5 milionu korun.


Autor: red

V úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí nahradí tramvaje autobusy

Včera v 10:22

Od středy 17. dubna do neděle 28. dubna bude z důvodu oprav přerušen tramvajový provoz v úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí.

Praha 6: Přestupky nově vyřešíte v Poliklinice Pod Marjánkou

8. dubna 2024 v 07:17

Ve dnech 18. a 19. dubna bude pro veřejnost uzavřený odbor přestupkového řízení, protože se bude stěhovat z adresy Dr. Zikmunda Wintra 768/20 do Polikliniky Pod Marjánkou.

Další články
Nahoru