Dnes Neděle - obcasny-dest 5°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 8°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Silničáři začnou s opravou rampy z ulice Povltavská na most Barikádníků
Most Barikádníků, v pozadí Trojský most. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Silničáři začnou s opravou rampy z ulice Povltavská na most Barikádníků

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 23. října opravu nájezdové rampy z ulice Povltavská ve směru na most Barikádníků a dále do centra. Informovala o tom mluvčí TSK Barbora Lišková.

Práce jsou rozděleny celkem na tři etapy. „První proběhne ještě letos s plánovaným ukončením do 19. prosince,“ popsala Lišková. Druhá a třetí etapa je plánována na první polovinu příštího roku. Termín zahájení závisí na klimatických podmínkách a bude podle mluvčí upřesněn.

V rámci stavebních prací firma Hobst kompletně vymění stávající vozovku, mostní dilatační závěry, železobetonové římsy včetně záchytného systému, izolace a zajistí odvodnění mostu.

Celková délka opravovaného úseku je 203 metrů. Během letošní opravy musí řidiči počítat se záborem pravého jízdního pruhu na nájezdové rampě z ulice Povltavská na most Barikádníků, průjezd bude umožněn levým jízdním pruhem.


Autor: puc

Parkování v Nových Butovicích

6. prosince 2023 ve 21:45

V parkovacím domě nedaleko stanice metra Nové Butovice v Praze 13 byl v létě otevřen nový parkovací dům a nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoliv a kdykoliv.

Za okny metra spustila společnost EUDI komerční provoz LMS technologie

2. prosince 2023 v 19:51

Cestující na trase A mezi stanicemi Bořislavka a Dejvická mohou od 1. prosince spatřit za okny jedoucí soupravy metra vánoční reklamní spoty společností Pilsner Urquell a ČSOB. Začal ostrý provoz multimediálního led systému společnosti European Digital Industries a.s. (EUDI).

Úpravy v Táborské ulici zvýší bezpečnost u školy

28. listopadu 2023 ve 21:05

Praha 4 připravila návrh nestavebních úprav, které mají za cíl zvýšit bezpečnost u Základní školy Táborská. Městská část o tom informovala na svém webu. Podle plánů má dojít k instalaci umělých obrubníků u přechodu v Táborské, ale také u vyústění Sezimovy ulice. Cílem je zkrátit délku přechodů a...

Další články
Nahoru