Dnes Sobota - jasno 28°C
Zítra Neděle - jasno 31°C
Sobota 20. 7. 2024
Svátek má Ilja
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Silničáři začnou s opravou rampy z ulice Povltavská na most Barikádníků
Most Barikádníků, v pozadí Trojský most. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Silničáři začnou s opravou rampy z ulice Povltavská na most Barikádníků

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 23. října opravu nájezdové rampy z ulice Povltavská ve směru na most Barikádníků a dále do centra. Informovala o tom mluvčí TSK Barbora Lišková.

Práce jsou rozděleny celkem na tři etapy. „První proběhne ještě letos s plánovaným ukončením do 19. prosince,“ popsala Lišková. Druhá a třetí etapa je plánována na první polovinu příštího roku. Termín zahájení závisí na klimatických podmínkách a bude podle mluvčí upřesněn.

V rámci stavebních prací firma Hobst kompletně vymění stávající vozovku, mostní dilatační závěry, železobetonové římsy včetně záchytného systému, izolace a zajistí odvodnění mostu.

Celková délka opravovaného úseku je 203 metrů. Během letošní opravy musí řidiči počítat se záborem pravého jízdního pruhu na nájezdové rampě z ulice Povltavská na most Barikádníků, průjezd bude umožněn levým jízdním pruhem.


Autor: puc

Na trati Čelákovice–Neratovice vymění most

Včera v 08:15

Na železniční trati Čelákovice–Neratovice bude za výluky provozu na trati vyměněn most. Již nyní začínají přípravné práce, které zasáhnou do režimu jízdy na D10 u Brandýsa nad Labem. Odstranění stávajícího mostu se plánuje na víkendovou noc z 10. na 11. srpna. Následně proběhne výstavba nového...

Ulice Jenečská, Libocká a U Silnice budou uzavřeny

18. července 2024 v 06:21

Z důvodu rekonstrukce plynovodu budou od čtvrtka 18. července do neděle 25. srpna uzavřeny ulice Jenečská, Libocká a U Silnice v Praze 6.

Omezení dopravy v křižovatce Patočkova x Pod Královkou

17. července 2024 v 16:12

Od pondělí 15. července došlo v souvislosti s opravami inženýrských sítí v křižovatce Patočkova x Pod Královkou v Praze 6 k dočasné změně trasy a zastávek autobusů. Zároveň došlo v místě i k omezení pro osobní automobily.

Radnice chtějí u špatného parkování přitvrdit

17. července 2024 v 11:49

Praha 4 se připojila k iniciativě městských částí, která chce nedisciplinovaným řidičům více znepříjemnit špatné parkování. Půjde o změny v systému „nasazování botiček“, který v současné podobě již nepůsobí příliš preventivně.

Nová školní linka v Letňanech

16. července 2024 v 08:46

S novým školním rokem přichází i nová školní linka pro Letňany a od 2. září vyjede autobus č. 278, který zajistí pohodlnou dopravu pro školáky. Díky novým zastávkám a časovému rozvrhu se zvýší bezpečnost dětí.

Aplikace KOOPILOT funguje už přes rok, užívá ji už deset tisíc řidičů

10. července 2024 ve 12:46

Vloni v květnu představila pojišťovna Kooperativa unikátní aplikaci KOOPILOT, která vyhodnocuje styl jízdy řidiče. Klienti si ji zdarma nainstalují do svého chytrého telefonu při sjednání pojištění vozidla a na základě hodnocení této aplikace mohou získat část zaplaceného...

Sládkovičovu ulici čeká několikaměsíční rekonstrukce

10. července 2024 v 10:25

Na tři etapy z různým dopravním režimem je rozdělena celková rekonstrukce Sládkovičovy na sídlišti Krč. První etapa začíná ve středu 10. července a potrvá až do pátku 9. srpna. Druhá, navazující etapa, by měla být hotova do pondělí 9. září a poslední etapa pak skončí v úterý...

Další články
Nahoru