Dnes Středa - zatazeno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Silničáři vymění povrch na Pražském okruhu u Lochkovského tunelu
Pražský okruh zatím funguje například jihozápadně od Prahy. Foto: archiv

Silničáři vymění povrch na Pražském okruhu u Lochkovského tunelu

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nechá letos a příští rok vyměnit povrch na Pražském okruhu mezi Lochkovským tunelem a sjezdem k Barrandovu. Součástí prací za 238 milionů korun bude také prodloužení nájezdového pruhu z centra na okruh. Stavba letos potrvá do podzimu ve směru od dálnice D1 k D5, v příštím roce se práce na jaře obnoví v opačném směru. Doprava bude převedena do jednoho jízdního pásu, po kterém auta projedou dvěma pruhy v každém směru. ČTK to k zahájení rekonstrukce řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Na zhruba tříkilometrovém úseku Pražského okruhu mezi Lochkovským tunelem a mimoúrovňovou křižovatkou Slivenec je nyní asfaltový povrch, denně tudy přitom běžně projede 50 000 aut a z toho dvě pětiny jsou kamiony.

„Asfalt je po 15 letech na konci své technické životnosti," řekl Rýdl. Stavbaři ho proto nahradí cementobetonovým povrchem, který lépe odolává zátěži a jeho životnost je až 30 let.

ŘSD plánovalo práce koordinovat s rekonstrukcí Barrandovského mostu, protože Pražský okruh může pro cesty po jižním okraji Prahy sloužit jako náhradní trasa.

Po oznámení, že opravy Barrandovského mostu se protáhnou do podzimu, ale ŘSD s výměnou povrchu na okruhu začne, aby se ve směru k D5 do podzimu stihla. „V zimě už by nebylo možné pokládat cementobetonový kryt," řekl Rýdl.

Dopravu v opravovaném úseku Pražského okruhu sice silničáři povedou letos a příští rok vždy jen v jednom jízdním pásu, vždy ale v režimu 1+1 jízdní pruh v každém směru. Rychlost bude podle potřeby omezena až na 60 kilometrů v hodině.

„Prosíme všechny řidiče o trpělivost, dodržování rozestupů a rychlostních limitů," řekl Rýdl. Případná nehoda na rekonstruovaném místě by totiž mohla zkomplikovat provoz na celém okruhu.


Autor: ČTK

Parkovat v Nových Butovicích můžete za 50 korun

22. července 2024 v 18:49

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Mezi Prahou a severní Moravou pojede více Pendolin

21. července 2024 ve 21:09

Kvůli instalaci a zkušebnímu provozu bude do schválení moderního vlakového zabezpečovacího systému ETCS na elektrických jednotkách 680 Pendolino dočasné omezen provoz těchto souprav na spojích SC Pendolino Košičan. Naopak více Pendolin pojede mezi Prahou a severní Moravou, kde obslouží dva páry...

Zastávka Otakarova bude rozšířena

21. července 2024 v 07:13

V Praze 4 dojde ke kompletní úpravě zastávky MHD Otakarova a jejího okolí. Bude rozšířen nástupní ostrůvek, doplní se přístřešky a informační tabule o odjezdech, zkrátí se přechod v zadní části zastávky pro větší bezpečnost a bude doplněn cyklopruh.

Na trati Čelákovice–Neratovice vymění most

19. července 2024 v 08:15

Na železniční trati Čelákovice–Neratovice bude za výluky provozu na trati vyměněn most. Již nyní začínají přípravné práce, které zasáhnou do režimu jízdy na D10 u Brandýsa nad Labem. Odstranění stávajícího mostu se plánuje na víkendovou noc z 10. na 11. srpna. Následně proběhne výstavba nového...

Ulice Jenečská, Libocká a U Silnice budou uzavřeny

18. července 2024 v 06:21

Z důvodu rekonstrukce plynovodu budou od čtvrtka 18. července do neděle 25. srpna uzavřeny ulice Jenečská, Libocká a U Silnice v Praze 6.

Omezení dopravy v křižovatce Patočkova x Pod Královkou

17. července 2024 v 16:12

Od pondělí 15. července došlo v souvislosti s opravami inženýrských sítí v křižovatce Patočkova x Pod Královkou v Praze 6 k dočasné změně trasy a zastávek autobusů. Zároveň došlo v místě i k omezení pro osobní automobily.

Radnice chtějí u špatného parkování přitvrdit

17. července 2024 v 11:49

Praha 4 se připojila k iniciativě městských částí, která chce nedisciplinovaným řidičům více znepříjemnit špatné parkování. Půjde o změny v systému „nasazování botiček“, který v současné podobě již nepůsobí příliš preventivně.

Nová školní linka v Letňanech

16. července 2024 v 08:46

S novým školním rokem přichází i nová školní linka pro Letňany a od 2. září vyjede autobus č. 278, který zajistí pohodlnou dopravu pro školáky. Díky novým zastávkám a časovému rozvrhu se zvýší bezpečnost dětí.

Další články
Nahoru