dnes
Sobota - jasno
25°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
22°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
21°C
Silničáři v Praze řešili od začátku listopadu jen čtyři problémy způsobené zimou
Sněhové radlice díky dosavadnímu průběhu zimy stojí. Foto: archiv TSK

Silničáři v Praze řešili od začátku listopadu jen čtyři problémy způsobené zimou

Pražští silničáři vyjížděli od začátku listopadu zatím pouze ke čtyřem závažnějším problémům způsobeným zimou. Další čtyři výjezdy byly preventivní a ve 25 případech silničáři řešili lokální problémy. Důvodem nízkého počtu výjezdů bylo teplé počasí, kdy teploty překračovaly i 13 stupňů Celsia, sdělila ČTK mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

Zatím nejvytíženější byli pražští silničáři v lednu, kdy provedli tři preventivní a čtyři závažnější posypy. Lokálních zásahů eviduje TSK za leden 18. Ve stejném měsíci loňského roku měli 21 závažných a 33 lokálních zásahů.

Loni v listopadu silničáři vyjížděli k jednomu preventivnímu posypu. V prosinci nezaznamenali ani jeden výjezd, pouze sedm lokálních zásahů.

Nízký počet výjezdů je způsobený dosud nezvykle teplým zimním počasím. Například druhý týden v listopadu teploty vystoupaly až na 13 stupňů Celsia. V prosinci bylo až 11,6 stupně Celsia.

Na zimní údržbu komunikací v hlavním městě počítá TSK v aktuální sezoně s 750 až 850 miliony korun. Přesné náklady budou známy po vyúčtování na konci zimy. Předchozí zima vyšla pražské silničáře na 1,05 miliardy a zima 2017 až 2018 je stála 721,71 milionu.

Na zimní údržbu silnic a ulic má TSK vyčleněno 72 sypačů a 54 menších strojů. Zároveň je na úklid sněhu připravena více než tisícovka lidí. Kvůli teplé zimě bez sněhu jsou ale zaměstnanci i stroje posílány na běžnou údržbu a úklid komunikací.

TSK má ve správě 2216 kilometrů z 3762 kilometrů komunikací na území Prahy. Zbylý počet komunikací o délce 1546 kilometrů spravují ostatní správci. Chodníků je celkem 1400 hektarů, z nichž se TSK stará o 850 hektarů.

Pokud je sníh, TSK nechává uklízet silnice a chodníky ve třech takzvaných pořadích. V tom prvním je odklizen z nejdůležitější komunikací. Poté, co jsou očištěny, vyšlou stroje na další silnice.


Letenský tunel se bude uklízet

1. července 2020 v 19:15

V letenském tunelu proběhne od 7. července do 14. července, vždy od 23 do 5 hodin pravidelná údržba a mytí. Tunel bude obousměrně uzavřen.

Opěrné zdi Letenského tunelu budou opraveny

1. července 2020 v 08:17

Technická správa komunikací zahájí v sobotu 4. července rekonstrukci opěrných zdí Letenského tunelu u severního portálu, v úseku Milady Horákové – Letenský tunel. Stavební práce jsou naplánované do konce září 2020.

Od července znovu letadlem do Dubaje

24. června 2020 v 07:37

Letecká společnost flydubai od 4. července znovu spustí přímou pravidelnou linku do Dubaje, obnoví se tak druhé dálkové spojení z Prahy. Do velkoměsta Spojených arabských emirátů mohou cestující letět nejprve jednou týdně, každou sobotu. Od 27. července pak budou lety k dispozici...

Další články
Nahoru