Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - oblacno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Silničáři opraví vozovku na Hlávkově mostě ve směru do centra
Hlávkův most. Foto: archiv TSK

Silničáři opraví vozovku na Hlávkově mostě ve směru do centra

Řidiče na pražském Hlávkově mostě čekají ve směru z Holešovic do centra problémy, silničáři tady budou opravovat vozovku. Práce se týkají úseku od nájezdu z nábřeží zhruba do poloviny mostu. Práce mají silničáři naplánovány od 2. do 20. června. Vyplývá to z magistrátních internetových stránek opravujeme.to. Řidiči musí podle webu počítat se zdržením od deseti minut do půl hodiny. Povrch na mostě opravovala naposledy Technická správa komunikací před necelými třemi roky.

Práce na výměně povrchu vozovky naplánovali silničáři do dvou fází. První začne 2. a skončí 13. června a dělníci zrekonstruují pravý jízdní pruh. O den později potom začnou opravovat levý jízdní pruh. Práce skončí 20. června.

Objízdné trasy TSK vyznačovat nebude. Po celou dobu oprav budou automobily jezdit ve směru do Wilsonovy ulice ve dvou jízdních pruzích, kdy jeden z pruhů povede po silnici a druhý po tramvajových kolejích.

Povrch vozovky na mostě vyměnili silničáři kompletně v roce 2021, a to postupně v obou směrech. Na most položili povrch tvořený dlažebními kostkami, který zde byl již předtím. Proti výměně za asfaltový se postavili památkáři a navíc by práce byly technicky složitější. O rok dříve TSK vyměnila nejpoškozenější přechodové panely mezi jednotlivými částmi soumostí, po kterých jezdí tramvaje.

Památkově chráněný Hlávkův most složený z několika částí slouží pro silniční a tramvajovou dopravu. Železobetonový most byl stavěn ve dvou etapách, v rozmezí let 1909 až 1912. Most je ve špatném technickém stavu a město chystá jeho kompletní rekonstrukci.


Autor: ČTK

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Větší bezpečnost v okolí Táborské ulice

7. června 2024 v 08:59

Připravované změny v Táborské ulici zajistí větší bezpečnost pro chodce, a především pro školáky. Na veřejném setkání představila radnice Prahy 4 obyvatelům základní změny, které v místě a blízkém okolí přispějí k lepší přehlednosti na komunikacích, a přinesou tak větší...

Omezení provozu odboru dopravně správních agend Prahy 1

7. června 2024 v 08:25

Ve dnech 11 až 14. června a 17. až 18. června bude z důvodu stěhování pro veřejnost uzavřen odbor dopravně správních agend ÚMČ Praha 1 – výdejna parkovacích oprávnění a přestupkové pracoviště. Radnice o tom informuje na svých stránkách.

Parkování v Nových Butovicích za 50 korun

6. června 2024 v 07:53

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Práce na novém mostě omezí provoz v Praze 4

3. června 2024 v 11:09

Stavební práce na výstavbě nového mostu mezi Smíchovem a Podolím od začátku června do konce listopadu výrazně zkomplikují provoz nejen na Podolském nábřeží, ale také v Jeremenkově ulici a především na křižovatce Dvorce.

Na zastávce Branické náměstí je nový přístřešek

2. června 2024 v 16:43

V pátek začal cestujícím sloužit v Praze 4 nový přístřešek na autobusové zastávce Branické náměstí. Na sociálních sítích i tom informoval radní čtvrté městské části Tomáš Hrdinka (ANO).

Další články
Nahoru