dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Silničáři možná budou mít s kácením lip utrum, Praha 4 se postavila proti
Rozkvetlá lípa. Foto: archiv

Silničáři možná budou mít s kácením lip utrum, Praha 4 se postavila proti

Městská část Praha 4 nesouhlasí s kácením lip v Jeremenkově ulici, která vede ze Dvorců do kopce směrem na Budějovickou. Žádost o pokácení celkem 47 stromů tvořících lipovou alej podél této ulice podalo nedávno u odboru životního prostředí a dopravy čtvrté městské části hlavní město které zastupuje Technická správa komunikací.

„S tímto kácením zásadně nesouhlasíme,“ uvedl zástupce starosty pro oblast životního prostředí Jiří Bodenlos. "Kompletním pokácením těchto stromů by nepochybně došlo ke vzniku ekologické újmy a zhoršení životního prostředí v bezprostředním okolí komunikace Jeremenkova. Alej zde plní nezastupitelnou úlohu izolační zeleně,“ dodal.

Vzhledem k těmto skutečnostem a v souladu se správním řádem ustanovil odbor životního prostředí a dopravy městské části Praha 4 k zajištění všech podkladů pro vydání rozhodnutí soudního znalce.

jeremenkova-nahled

Jeremenkova ulice od Dvorců. Lípy jsou v hornější části.

Znalec vypracuje odborný posudek na posouzení zdravotního stavu lip v aleji dřevin, jejich provozní bezpečnost, perspektivu v dané lokalitě a jejich ekologického významu v oblasti.

Silničáři jako důvod pro kácení od počátku udávají, že stromy nejsou v dobré kondici a odborné posudky doporučily jejich odstranění. Místo pokácených stromů chtěli vysadit nové. Proti jejich záměru se od počátku postavili místní obyvatelé.

Není to tak dávno, co se měly kácet topoly v nedaleké Podolské ulici, ale občanům se nakonec podařilo dosáhnout toho, že byly jen prořezány.


Další články
Nahoru