dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Pražské krimi

Šílená jízda opilého policisty: Naboural 51 aut, způsobil škodu za miliony

V Šumavské ulici na území druhé městské části včera po půl páté odpoledne poškodil šestatřicetiletý muž několik zaparkovaných aut a z místa ujel. Zadrženým řidičem je bývalý policejní pedagog a důstojník Karel Kadlec.

Přivolané policejní hlídky během několika minut řidiče zastavily v ulici Máchova. Působil velmi zmateně a při následné kontrole odmítl provedení orientační dechové zkoušky. Policistům rovněž odmítl předložit řidičský průkaz.

„Souhlasil však s převozem na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Ve zdravotnickém zařízení se nakonec podrobil i zmíněné orientační dechové zkoušce, která ukázala hodnotu přesahující jednu promile,“ uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Dopravní policisté mezitím zjišťovali okolnosti celé události, svědky, vyhodnocovali kamerové záznamy a vyrozumívali majitele zničených aut. Během večera zaevidovali celkem 51 poškozených vozidel. Do současné doby se podařilo policii kontaktovat majitele 21 aut a v této souvislosti vyčíslit prozatímní škodu na více než 2 miliony korun.

„Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem skončil řidič vozidla značky Chrysler Jeep Grand Cherokee na policejní služebně a po provedení nezbytných úkonů trestního řízení v policejní cele. V tuto chvíli je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu poškození cizí věci,“ dodala Zoulová.

Jelikož se jedná o policistu, o konečné právní kvalifikaci rozhodne v nejbližší době Generální inspekce bezpečnostních sborů, která povede vyšetřování. Kadlec je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu poškození cizí věci.

Kadlec měl s řízením pod vlivem alkoholu problémy i v minulosti. Loni v březnu v Praze podle obžaloby neubrzdil svůj jeep a narazil do auta, které před ním zastavilo kvůli chodcům na přechodu. Přivolaní policisté mu naměřili 1,5 promile alkoholu v dechu, odběr krve Kadlec odmítl.

Obvodní soud pro Prahu 2 nejprve policistu nepotrestal s odůvodněním, že se jedná jen o přestupek. Městský soud v Praze ale následně vyhověl stížnosti státního zástupce a případ nižšímu soudu vrátil. Obvodní soud se měl znovu začít případem zabývat v úterý dopoledne, tedy několik hodin předtím, než Kadlec na Vinohradech havaroval, informovala ČTK.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru