Dnes Pátek - snih 0°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 2°C
Pátek 8. 12. 2023
Svátek má Květoslava
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Signál rozhlasových stanic by se v pražských tunelech nemusel již brzy ztrácet
Tunelový komplex Blanka. Foto: Jan Puci

Signál rozhlasových stanic by se v pražských tunelech nemusel již brzy ztrácet

Ztrácí se vám signál oblíbené stanice rádia v tunelech na Městském okruhu? To by mohlo být brzy minulostí. Hlavní město Praha zastoupené Technickou správou komunikací (TSK) vyhlásilo veřejnou soutěž o nejvhodnější nabídku na výběr provozovatelů radiových stanic. Pokrytí signálem zahrnuje vybrané úseky – Strahovský tunel, tunel Mrázovka a Tunelový komplex Blanka. Informovala o tom mluvčí TSK Barbora Lišková.

Předmětem veřejné soutěže je výběr nejvhodnější nabídky na uzavření smluv o užívání radiové frekvence prostřednictvím zařízení pro provoz rozhlasového vysílání ve Strahovském tunelu, tunelu Mrázovka a Tunelovém komplexu Blanka. 

Vybraný účastník a následně držitel smlouvy získá oprávnění k užívání radiové frekvence v pásmu FM prostřednictvím takzvaného zařízení pro provoz rozhlasového vysílání. 

Smlouvy budou uzavřeny na dobu neurčitou s výpovědní dobou čtvrt roku měsíce. Zájemci mají právo se k tomuto záměru podle Liškové vyjádřit a předložit své písemné nabídky, zpracované podle „Podmínek veřejné soutěže nejpozději do 20. června 12:00 hod., a to doručením na adresu Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s. – Kontaktní centrum – podatelna, Veletržní 1623/24, Holešovice, 170 00 Praha 7.


Autor: Jan Puci

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

Včera v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Parkování v Nových Butovicích

6. prosince 2023 ve 21:45

V parkovacím domě nedaleko stanice metra Nové Butovice v Praze 13 byl v létě otevřen nový parkovací dům a nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoliv a kdykoliv.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Praha dokončila 57 projektů pro adaptaci na změnu klimatu, další chystá

5. prosince 2023 v 17:07

Pražské městské části, odbory Magistrátu hl. m. Prahy a městské organizace v letech 2022–2023 úspěšně ukončily 57 projektů v celkové hodnotě 377 milionů korun, které pomohou Praze s adaptací na změnu klimatu. Do Zásobníku bylo nově zařazeno 75 projektů a...

Další články
Nahoru