Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Signál rozhlasových stanic by se v pražských tunelech nemusel již brzy ztrácet
Tunelový komplex Blanka. Foto: Jan Puci

Signál rozhlasových stanic by se v pražských tunelech nemusel již brzy ztrácet

Ztrácí se vám signál oblíbené stanice rádia v tunelech na Městském okruhu? To by mohlo být brzy minulostí. Hlavní město Praha zastoupené Technickou správou komunikací (TSK) vyhlásilo veřejnou soutěž o nejvhodnější nabídku na výběr provozovatelů radiových stanic. Pokrytí signálem zahrnuje vybrané úseky – Strahovský tunel, tunel Mrázovka a Tunelový komplex Blanka. Informovala o tom mluvčí TSK Barbora Lišková.

Předmětem veřejné soutěže je výběr nejvhodnější nabídky na uzavření smluv o užívání radiové frekvence prostřednictvím zařízení pro provoz rozhlasového vysílání ve Strahovském tunelu, tunelu Mrázovka a Tunelovém komplexu Blanka. 

Vybraný účastník a následně držitel smlouvy získá oprávnění k užívání radiové frekvence v pásmu FM prostřednictvím takzvaného zařízení pro provoz rozhlasového vysílání. 

Smlouvy budou uzavřeny na dobu neurčitou s výpovědní dobou čtvrt roku měsíce. Zájemci mají právo se k tomuto záměru podle Liškové vyjádřit a předložit své písemné nabídky, zpracované podle „Podmínek veřejné soutěže nejpozději do 20. června 12:00 hod., a to doručením na adresu Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s. – Kontaktní centrum – podatelna, Veletržní 1623/24, Holešovice, 170 00 Praha 7.


Autor: Jan Puci

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Včera ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru