Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - polojasno 16°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Signál rozhlasových stanic by se v pražských tunelech nemusel již brzy ztrácet
Tunelový komplex Blanka. Foto: Jan Puci

Signál rozhlasových stanic by se v pražských tunelech nemusel již brzy ztrácet

Ztrácí se vám signál oblíbené stanice rádia v tunelech na Městském okruhu? To by mohlo být brzy minulostí. Hlavní město Praha zastoupené Technickou správou komunikací (TSK) vyhlásilo veřejnou soutěž o nejvhodnější nabídku na výběr provozovatelů radiových stanic. Pokrytí signálem zahrnuje vybrané úseky – Strahovský tunel, tunel Mrázovka a Tunelový komplex Blanka. Informovala o tom mluvčí TSK Barbora Lišková.

Předmětem veřejné soutěže je výběr nejvhodnější nabídky na uzavření smluv o užívání radiové frekvence prostřednictvím zařízení pro provoz rozhlasového vysílání ve Strahovském tunelu, tunelu Mrázovka a Tunelovém komplexu Blanka. 

Vybraný účastník a následně držitel smlouvy získá oprávnění k užívání radiové frekvence v pásmu FM prostřednictvím takzvaného zařízení pro provoz rozhlasového vysílání. 

Smlouvy budou uzavřeny na dobu neurčitou s výpovědní dobou čtvrt roku měsíce. Zájemci mají právo se k tomuto záměru podle Liškové vyjádřit a předložit své písemné nabídky, zpracované podle „Podmínek veřejné soutěže nejpozději do 20. června 12:00 hod., a to doručením na adresu Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s. – Kontaktní centrum – podatelna, Veletržní 1623/24, Holešovice, 170 00 Praha 7.


Autor: Jan Puci

Praha 6 požaduje bezbariérový přístup do stanice metra Hradčanská

Dnes ve 12:47

Dopravní podnik plánuje velkou modernizaci stanice metra Hradčanská na lince A. Začít by měla na přelomu let 2025 a 2026 a potrvá minimálně deset měsíců. Praha 6 požaduje, aby stanice v rámci rekonstrukce získala bezbariérový přístup.

V Česku vznikne národní centrum pro polovodiče a čipy

Dnes v 11:10

Už příští rok by v Česku mělo vzniknout Národní kompetenční centrum pro polovodiče, které bude podporovat cíle „Chips for Europe“, prvního pilíře evropského zákona o čipech (ChipsAct). Centrum zapojí ČR do vznikající evropské sítě kompetenčních center. V souladu s návrhem Národní polovodičové...

Změna územního plánu umožní výstavbu bytového komplexu

Dnes v 10:51

Do cíle doputovala dlouholetá kauza týkající se pozemků, na nichž stojí bývalá sportovní hala Tatry Smíchov a fotbalové hřiště SK Smíchov. Zastupitelé Prahy ve čtvrtek schválili změnu územního plánu, které celý téměř tříhektarový sportovní areál u železničního mostu převádí do smíšené funkce....

Bubenečská ulice je průjezdná již v obou směrech

Dnes v 08:14

TSK v polovině června dokončila rekonstrukci vozovek v Bubenečské ulici a přípravu komunikace pro vznik zastávek autobusu.

Pražští hasiči zasahovali kvůli následkům bouřky jen u pár drobných případů

Včera ve 12:15

Kvůli pátečnímu pásmu bouřek v Česku posílili pražští hasiči souvislosti s výstrahou na velmi silné bouřky operační středisko. Prověřili jejich běžná opatření a v režimu zvýšené pohotovosti bylo připraveno 16 dobrovolných jednotek. Nakonec byl klid, hasiči zasahovali jen u pěti případů zlomených...

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

21. června 2024 v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Další články
Nahoru