Dnes Pondělí - snih 1°C
Zítra Úterý - snih 2°C
Pondělí 18. 1. 2021
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Výstavy

Sidewinding Jakuba Tytykala v Bold Gallery

9. 12. 2020 - 31. 1. 2021
Holešovická Bold Gallery po vynucené pauze ve středu startuje s novou energií. Speciálně pro ni připravil nositel ceny Art Prague Young Award malíř Jakub Tytykalo výstavu svých obrazů z posledních dvou let, která jeho dříve „zemitá“ plátna vůbec poprvé představí v plné barevnosti a k tomu v premiéře ukáže i několik autorských objektů. 

Název projektu Sidewinding se vztahuje k plazům. Jde o zvláštní pohyb hadů v tekutých píscích pouští, kdy se plazí vpřed pomocí bočních smyček. Podobně využívá různých nepřímých cest a netypických tvůrčích postupů i Jakub Tytykalo, aby nakonec došel k výsledku, který je výrazný, emocionálně silný, čitelný, ale přesto si zachovává tajemství.

„Svůj unikátní způsob malby vystavěl na konstrukční kresbě, sochařském vnímání tvaru a v poslední době i vlepovaných fotografiích na způsob koláže. Také současný výraz buduje oklikou přes avantgardní a modernistickou vizuální zkušenost a nebojí se ani klasických témat. Na naší scéně představuje hodně výjimečnou individualitu,” vysvětluje kurátor výstavy Radek Wohlmuth.

Výstavu Sidewinding Jakuba Tytykala v holešovické Bold Gallery na adrese U Měšťanského pivovaru 6a v Praze 7 je možné navštívit, pokud to situace bude umožňovat, od 8. prosince 2020 do 30. ledna 2021.

Více informací na www.boldgallery.art a www.facebook.com/boldgalleryprague/.

Jakub Tytykalo, šestatřicetiletý rodák ze slovenské Myjavy, absolvoval v letech 2005–2008 Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti. V letech 2008–2014 vystudoval Akademii výtvarných umění, kde prošel ateliéry grafiky Jiřího Lindovského, kresby Jiřího Petrboka a školou sochařství Jaroslava Róny. V roce 2013 byl na stáži na Universidad Complutense ve španělském Madridu. Zúčastnil se více než dvaceti výstav v Česku, Švýcarsku, USA a Belgii. Je nositelem ceny Art Prague Young Award, určené umělcům do 35 let.


Výstava fotografií: Televizi lidem, NE stranám

13. ledna 2021 ve 20:06

Soubor unikátních fotografií, které vznikly během televizní krize ve velínu zpravodajství ČT a při následných demonstracích v Praze na Jungmannově náměstí.

Výstava: Krása věží Prahy 1

11. ledna 2021 v 11:55

Od 11. ledna až do 31. března můžete navštívit novou výstavu fotografií „Krása věží Prahy 1“ od Alana Pajera a Tomáše Olivy.

Nejkrásnější fotografie Prahy 8 v Bílém domě

11. prosince 2020 v 11:09

Od 1. prosince do 4. února 2021 se na Úřadě MČ Praha 8 koná 1. fotografická výstava soutěžních snímků.

Na výstavu do Viničního domku

9. prosince 2020 v 07:13

Od středy 9.prosince se opět otevírá Viniční domek v Modřanech. Kromě posezení v útulném prostředí můžete navštívit výstavu Modřanský odboj ve vzpomínkách Františka Kolmana.

Výstava: Design na Vyšehradě

3. prosince 2020 v 10:46

Venkovní výstava českého designu umožňuje formou městské procházky seznámení s lokálními tvůrci, talenty oboru a jejich tvorbou.

Další články
Nahoru