Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - polojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražská kultura

Sibel Hodge: Zmizelí

Při rutinním letu z Afriky do Anglie doktor Mason Palmer tragicky umírá, když jeho letadlo po cestě havaruje a zmizí kdesi uprostřed husté buše.

Ještě deset měsíců poté si Nicole Palmerová nedovoluje po svém náhle zemřelém manželovi truchlit. Až do jednoho rána, kdy obdrží poštou poslanou Masonovu fotografii společně s šifrovanou zprávou. Zprávou, kterou mohl napsat jedině on.

Jenže když se Nicole snaží zjistit, zda je Mason opravdu naživu a co se mu vlastně v Africe stalo, každý, na koho se se svými otázkami obrátí, umírá. Odhodlaná zjistit pravdu Nicole zjišťuje, že má tu čest s mocnými lidmi, kteří jsou připraveni kvůli jejímu mlčení i zabíjet…

Sibel Hodge je autorkou mnoha úspěšných bestsellerů, její knihy jsou žánrově poměrně rozmanité a patří mezi nejprodávanější tituly ve Velké Británii, USA, Austrálii, Francii i Německu. Čeští čtenáři už znají její romány Duplicity (Faleš – č. 2019) a Look Behind You (Za tebou – č. 2020).

Její román Trafficked: The Diary of a Sex Slave byl Akreditovaným sdružením online vysokých škol (Accredited Online Colleges) zahrnutý do seznamu nejlepších čtyřiceti knih o lidských právech.

Ukázka z knihy:
zmizeli „Když Mason Palmer vcházel do zchátralé budovy, nevěděl, že mu zbývají necelé dvě hodiny života. Stavba vypadala spíš jako motorest než jako letiště.
Šlo o betonovou krychli s nesourodou kachličkovou podlahou a dřevěnou trámovou střechou, ale nebylo to mezinárodní letiště a svému účelu sloužilo. Využíval ho jediný spoj, který malými letadly přepravoval cestující mezi odlehlou venkovskou oblastí Lagossa a hlavním městem Galao.
Odbavovací halu představoval otlučený plastový stůl s deskou zjizvenou spáleninami po cigaretách. Mladá žena za stolkem se rozhlížela po poloprázdné čekárně a tvářila se, že by tu nejraději nebyla. U stolku nestála žádná fronta, což však nebylo nijak překvapivé vzhledem k tomu, že za celé odpoledne měl odletět jediný spoj – šestimístné letadlo, které mělo odsud Masona zanedlouho odvézt.
Když přistoupil ke stolku, žena se na něho usmála. „Dobrý den, pane Palmere. Ráda vás zase vidím.„
Jeho jméno si zapamatovala po jeho druhé návštěvě. Do téhle časti světa teď mnoho turistů nejezdilo – baťůžkáři toužící objevovat africký venkov byli dávno pryč, safari se takhle daleko na severu neprovozovalo nikdy a zahraniční reportéři o návštěvu buď nestáli, nebo se jim nechtělo riskovat. Jeho bilá pleť tak mezi místními bila do oči.
Mason podal ženě pas a usmál se na ni, ale nebyl to srdečný úsměv. Příliš ho zaměstnávaly myšlenky na cestu domů do Anglie. Na uskutečnění jeho plánu. Na útěk.
„Děkuju, Adjouo.“ I Mason si pamatoval její jméno. Byl na to zvyklý – domníval se, že i jeho pacienti si zaslouží osobni přistup.
„Tak zase na čtrnáctidenní dovolenou domů?" Sklonila se nad stolem a vyplňovala Masonovy údaje do formuláře.
„Ano." Vyhlédl prosklenou stěnou vpravo, k malému letadlu, které již stálo na ranveji. Pravě do něj nastupovali dva cestující, mladý bělošský pár. Zaměstnanec letiště v khaki kombinéze plnil nádrž letadla benzínem.
Za dvanáct hodin bude zase u Nicole. Všechno ji řekne. Spolu vymyslí, co dělat dál.
Adjoua mu s dalším úsměvem podala ručně vypsaný palubní lístek na navazující let z hlavního města. „Šťastnou cestu. Brzy se zase uvidíme.„
Přikývl, ačkoli tohle místo nejspíš už nikdy neuvidí. Ne po tom, co se chystal udělat.
Mason si od ní vzal pas a šel ke dveřím vedoucím na ranvej, která byla jen průsekem v africké buši. Asfalt byl od slunce úplně vybělený.
Když byl téměř u dveří, rameno mu sevřela čísi ruka.
„Pane Palmere, potřebujeme s vámi mluvit,“ řekl někdo pevným a naléhavým tónem.
Mason se zachvěl strachem. Srdce se mu rozbušilo. Oni to vědí.
Mason rychle polkl, otočil se a pohlédl do tváře středně vysokému muži s nakrátko střiženými černými vlasy, které byly na skráních prošedivělé. Na sobě měl oblekové kalhoty a kostkovanou košili s krátkým rukávem. Jeho pleť byla tmavá a hladká jako leštěný eben.
Po každém boku mu stál jeden vyšší muž v černé policejní uniformě, ruku položenou na pouzdru s pistolí u pasu.
„Nerozumím," prohlásil Mason a přinutil se k přívětivému úsměvu.
„Zmeškám odlet." Hlavou pokynul k letadlu na ranveji.
„Letadlo počká," usmál se ten v krátkém rukávu. „Pojďte s námi. Vyjasníme si pár věcí."

Knihu za zvýhodněnou cenu koupíte zde: https://www.euromedia.cz/zmizeli/kniha/12435/



Autor: TZ, red

Na Novoměstské radnici v Praze 2 najdete originál sochy Neptuna

Včera v 08:58

Vždy v úterý, v době od 14 do 16 hodin, si můžete prohlédnout na Novoměstské radnici v Praze 2 originál sochy Neptuna, která je zde umístěna od roku 2015. Prohlídka je zdarma.

Praha 11 zve na nedělní Filharmoniště

Včera v 07:57

V Chodovské tvrzi se v neděli 17. října konají hned dvě vystoupení Filharmoniště: Kvarteto Gaudioso.

8 GB tvrdýho porna. Divadlo LETÍ uvede hořkou komedii

15. října 2021 v 08:51

Divadlo LETÍ uvede v obnovené premiéře hru mladého australského autora Declana Greena 8 GB tvrdýho porna. Zdánlivě kontroverzní hra je intimní zpovědí lidí, kterým v cestě za štěstím stojí strach z intimity. 

Tři akce v Modré Vopici

13. října 2021 ve 22:41

Tento týden si pro fanoušky pořádné muziky připravil MusicClub Modrá Vopice (ul. K Žižkovu) tři akce.

Městská divadla pražská bez bariér

12. října 2021 ve 12:36

Městská divadla pražská zpřístupňují představení dalším skupinám diváků. Pro vozíčkáře a osoby s pohybovým omezením připravila návodná videa k trasám cest do divadel. Návštěvníkům s omezením sluchu pomůže při poslechu indukční smyčka. Pro nevidomé jsou připraveny popisy tras do Městských divadel...

Srí Lanské dny na radnici

12. října 2021 v 10:53

Výstava fotografií Jaroslava Kňapa v Galerii 9 od 12. do 27. října. Honorární konzul Srí Lanky Marek Němec, radnice Prahy 9 a Galerie 9 zvou k seznámení s čarokrásnou zemí prostřednictvím výstavy fotografií.

Městská galerie vystavuje nová díla ze svých sbírek

11. října 2021 v 08:00

Aktuální výstava No art today? představuje reprezentativní výběr uměleckých děl zakoupených do sbírek Galerie hlavního města Prahy (GHMP) za poslední čtyři roky, tedy od roku 2017, kdy se uskutečnila předchozí souborná výstava přírůstků. Součástí výstavy jsou také umělecká díla, která galerie...

Osobnosti z projektu trojské botanické zahrady se představují na výstavě

11. října 2021 v 07:55

Vzdělávací projekt Botanické zahrady Praha, nazvaný Kořeny osobností, zavítal do centra Prahy. Výstava fotografií do 31. října k vidění na Mariánském náměstí.

Žižkárna slaví 100 let své existence

8. října 2021 ve 12:25

V Galerii Toyen byla slavnostně zahájena expozice Je mi 100 let. Vystavenými pracemi svých známých a úspěšných absolventů slaví sto leté výročí založení Vyšší odborná škola uměleckoprůmyslová a Střední uměleckoprůmyslová škola v Praze 3.

Mezinárodní festival proti totalitě Mene Tekel

8. října 2021 v 06:55

Letošní 15. ročník festivalu, který byl kvůli pandemické situaci na jaře odložen, proběhne v týdnu od 11. do 17. října. Záštitu mu udělila starostka Prahy 2 Jana Černochová.

Hezký už nikoho nebaví! Festival dokumentárního divadla Akcent vstupuje do 11. ročníku.

7. října 2021 v 07:55

Nová inscenace Mně 60/I’m 60 slavné čínské choreografky Wen Hui dorazí do Prahy jen několik dní po premiéře na Podzimním festivalu v Paříži. Čechům ji jako jeden z vrcholů svého programu nabídne jedenáctý ročník Mezinárodního festivalu dokumentárního divadla...

Další články
Nahoru