Dnes Středa - skorojasno 31°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražská kultura

Sibel Hodge: Zmizelí

Při rutinním letu z Afriky do Anglie doktor Mason Palmer tragicky umírá, když jeho letadlo po cestě havaruje a zmizí kdesi uprostřed husté buše.

Ještě deset měsíců poté si Nicole Palmerová nedovoluje po svém náhle zemřelém manželovi truchlit. Až do jednoho rána, kdy obdrží poštou poslanou Masonovu fotografii společně s šifrovanou zprávou. Zprávou, kterou mohl napsat jedině on.

Jenže když se Nicole snaží zjistit, zda je Mason opravdu naživu a co se mu vlastně v Africe stalo, každý, na koho se se svými otázkami obrátí, umírá. Odhodlaná zjistit pravdu Nicole zjišťuje, že má tu čest s mocnými lidmi, kteří jsou připraveni kvůli jejímu mlčení i zabíjet…

Sibel Hodge je autorkou mnoha úspěšných bestsellerů, její knihy jsou žánrově poměrně rozmanité a patří mezi nejprodávanější tituly ve Velké Británii, USA, Austrálii, Francii i Německu. Čeští čtenáři už znají její romány Duplicity (Faleš – č. 2019) a Look Behind You (Za tebou – č. 2020).

Její román Trafficked: The Diary of a Sex Slave byl Akreditovaným sdružením online vysokých škol (Accredited Online Colleges) zahrnutý do seznamu nejlepších čtyřiceti knih o lidských právech.

Ukázka z knihy:
zmizeli „Když Mason Palmer vcházel do zchátralé budovy, nevěděl, že mu zbývají necelé dvě hodiny života. Stavba vypadala spíš jako motorest než jako letiště.
Šlo o betonovou krychli s nesourodou kachličkovou podlahou a dřevěnou trámovou střechou, ale nebylo to mezinárodní letiště a svému účelu sloužilo. Využíval ho jediný spoj, který malými letadly přepravoval cestující mezi odlehlou venkovskou oblastí Lagossa a hlavním městem Galao.
Odbavovací halu představoval otlučený plastový stůl s deskou zjizvenou spáleninami po cigaretách. Mladá žena za stolkem se rozhlížela po poloprázdné čekárně a tvářila se, že by tu nejraději nebyla. U stolku nestála žádná fronta, což však nebylo nijak překvapivé vzhledem k tomu, že za celé odpoledne měl odletět jediný spoj – šestimístné letadlo, které mělo odsud Masona zanedlouho odvézt.
Když přistoupil ke stolku, žena se na něho usmála. „Dobrý den, pane Palmere. Ráda vás zase vidím.„
Jeho jméno si zapamatovala po jeho druhé návštěvě. Do téhle časti světa teď mnoho turistů nejezdilo – baťůžkáři toužící objevovat africký venkov byli dávno pryč, safari se takhle daleko na severu neprovozovalo nikdy a zahraniční reportéři o návštěvu buď nestáli, nebo se jim nechtělo riskovat. Jeho bilá pleť tak mezi místními bila do oči.
Mason podal ženě pas a usmál se na ni, ale nebyl to srdečný úsměv. Příliš ho zaměstnávaly myšlenky na cestu domů do Anglie. Na uskutečnění jeho plánu. Na útěk.
„Děkuju, Adjouo.“ I Mason si pamatoval její jméno. Byl na to zvyklý – domníval se, že i jeho pacienti si zaslouží osobni přistup.
„Tak zase na čtrnáctidenní dovolenou domů?" Sklonila se nad stolem a vyplňovala Masonovy údaje do formuláře.
„Ano." Vyhlédl prosklenou stěnou vpravo, k malému letadlu, které již stálo na ranveji. Pravě do něj nastupovali dva cestující, mladý bělošský pár. Zaměstnanec letiště v khaki kombinéze plnil nádrž letadla benzínem.
Za dvanáct hodin bude zase u Nicole. Všechno ji řekne. Spolu vymyslí, co dělat dál.
Adjoua mu s dalším úsměvem podala ručně vypsaný palubní lístek na navazující let z hlavního města. „Šťastnou cestu. Brzy se zase uvidíme.„
Přikývl, ačkoli tohle místo nejspíš už nikdy neuvidí. Ne po tom, co se chystal udělat.
Mason si od ní vzal pas a šel ke dveřím vedoucím na ranvej, která byla jen průsekem v africké buši. Asfalt byl od slunce úplně vybělený.
Když byl téměř u dveří, rameno mu sevřela čísi ruka.
„Pane Palmere, potřebujeme s vámi mluvit,“ řekl někdo pevným a naléhavým tónem.
Mason se zachvěl strachem. Srdce se mu rozbušilo. Oni to vědí.
Mason rychle polkl, otočil se a pohlédl do tváře středně vysokému muži s nakrátko střiženými černými vlasy, které byly na skráních prošedivělé. Na sobě měl oblekové kalhoty a kostkovanou košili s krátkým rukávem. Jeho pleť byla tmavá a hladká jako leštěný eben.
Po každém boku mu stál jeden vyšší muž v černé policejní uniformě, ruku položenou na pouzdru s pistolí u pasu.
„Nerozumím," prohlásil Mason a přinutil se k přívětivému úsměvu.
„Zmeškám odlet." Hlavou pokynul k letadlu na ranveji.
„Letadlo počká," usmál se ten v krátkém rukávu. „Pojďte s námi. Vyjasníme si pár věcí."

Knihu za zvýhodněnou cenu koupíte zde: https://www.euromedia.cz/zmizeli/kniha/12435/Autor: TZ, red

Hudba na hradbách v srpnu

Včera v 07:45

Koncerty Prahy 2 pokračují v úterý 23. srpna, kdy uslyšíte skladby z repertoáru Michaela Jacksona ale i Karla Hašlera nebo Jaroslava Uhlíře.

Folimankou zněl folk

15. srpna 2022 v 16:50

Milovníci folkové muziky se sešli včera sešli na Folimance, aby si užili příjemný podvečer. V altánu na Folimance vystoupili Zuzana Lapčíková Trio, KRANZ acoustic a Petr Hanzlík a Domácí výroba.

Zábradlí vstoupí do nové sezony s finskými povídkami a bestsellerem o Juráčkovi

10. srpna 2022 ve 13:21

Divadlo Na zábradlí se připravuje na svou pětašedesátou sezonu. Uvede scénické provedení povídek finské autorky Rosy Liksom, dramatizaci bestselleru Dani Horákové O Pavlovi či Tolstého Vzkříšení v dramatizaci Armina Petrase. 

Divadlo Viola slaví šedesátou sezonu, v září uvede vzpomínkový večer Téma Macháček

10. srpna 2022 v 08:12

Divadlo Viola v září vstoupí do 60. sezony. Součástí oslav bude několik speciálních programů, z nichž první se odehraje 25. září od 20 hodin pod názvem Téma Macháček.

Film Planeta Praha vstoupil do kin

7. srpna 2022 v 09:21

Nečekanou pestrost pražské přírody představí film Planeta Praha, který do českých kin vstoupil 4. srpna. Diváci ve filmu uvidí více než padesát živočišných a rostlinných druhů, které se perou o své místo v zástavbě hlavního města. Filmaři je sledovali celkem dva roky ve všech ročních obdobích....

V Prádelně je možné až do konce srpna vidět „Třináctku” Ladislava Hojného

6. srpna 2022 v 18:15

Ani o letních měsících není přerušen výstavní program Galerie Prádelna při Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Minulý týden v pátek se uskutečnila vernisáž výstavy kreseb akademického malíře Ladislava Hojného, kterou budou mít návštěvníci možnost zhlédnout až do konce srpna. Informoval...

Světová architektura v zahradě Rothmayerovy vily

4. srpna 2022 v 06:16

Muzeum města Prahy zve na mezinárodní výstavu Koláž v zahradě Rothmayerovy vily na téma Světová architektura. Letošním tématem chceme vzdát hold architektům Otto Rothmayerovi a slovinskému architektovi Jože Plečnikovi, kteří svojí prací ve 20. a 30. letech 20. století pro československou...

Kinobus bude hrát v parku u Chodovské tvrze

2. srpna 2022 ve 20:22

Praha 11 bude pořádat ve spolupráci s dopravním podnikem v parku u Chodovské tvrze od 22. do 25. srpna projekci čtyř filmů. Promítání začíná po setmění v cca 21:45 hodin, podle aktuálních podmínek. Vstup je zdarma.

Výstava: Soutěžní návrhy Památníku Ferdinanda Peroutky

1. srpna 2022 ve 22:25

Výstavu soutěžních návrhů na památník Ferdinanda Peroutky najdete v parku Portheimka v Praze 5.

Modrá Vopice zveřejnila srpnový program

1. srpna 2022 v 09:40

MusicClub Modrá Vopice (ul. K Žižkovu) zveřejnil svůj srpnový program. Návštěvníci se mohou těšit na řadu koncertů punkových i metalových kapel. Chybět nebudou dvě open-air akce. 

Další články
Nahoru