dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Show na pražském zastupitelstvu: prkýnka ze zlata, rozdávání svačiny, zásah špuntem
Vedení Prahy při posledním jednání zastupitelstva. Foto: Jindřich Dvořák

Show na pražském zastupitelstvu: prkýnka ze zlata, rozdávání svačiny, zásah špuntem

Poslední letošní jednání pražského zastupitelstva ohodnotil v jeho úplném závěru jeden z náměstků primátora jako zábavné. Server Pražský patriot vybral z maratonu proslovů hlášky, které by tuto charakteristiku mohly splňovat. O zábavu se staral především náměstek primátora Jiří Vávra z TOP 09 a zastupitel ODS Petr Hána. Posuďte sami, zda jsou tyto výroky k smíchu, či vzhledem k významu instituce zvané Zastupitelstvo hlavního města Prahy spíše k pláči.

Diskuse k rozpočtu Prahy na rok 2014:

Chtěla jsem se zeptat na položku 08 Hospodářství, která se jmenuje veřejná WC. Chci se zeptat, co to bude za 50 milionů, kolik to bude veřejných toalet a zda tam ta prkýnka budou ze zlata. 50 milionů na veřejná WC, já si toto nedovedu představit. To je bohulibá myšlenka, má se to udělat, ale mám za to, že tady opravdu se někdo asi spletl v nulách.
zastupitelka Aleksandra Udženija (ODS)

Myslím, že lepší je postavit za 50 milionů 50 toalet, než za 50 milionů jeden stánek na Václavském náměstí.
reakce náměstka primátora Jiřího Nouzy (TOP 09)

Diskuse k tunelovému komplexu Blanka:

Když jsem přemýšlel o tom, co dnes budu ještě říkat, tak jsem to chtěl i odlehčit. Mám jednu oblíbenou knížku, kterou napsal pan Jirotka, jmenuje se Saturnin.
náměstek primátora Jiří Nouza (TOP 09)

Dobrý podvečer, zbylé torzo zastupitelů hl. m. Prahy (…) Je mi líto, že takovou významnou problematiku, jako je největší investice hl. m. Prahy, tady možná v tuto chvíli projednáváme v neusnášeníschopném stavu. Velmi mě to mrzí, ale chápu, že jsme již po dvou bodech tohoto zastupitelstva v šest hodin večer poněkud unaveni.
zastupitel Karel Březina (ČSSD)

Rozpravu končím. Tak teď co? Podle mě jsem vyhrál, Sandro. Já jsem řekl kon, a tam se to objevilo, a pak jsem řekl čí. Prosím, paní zastupitelka Udženija.
primátor Tomáš Hudeček (TOP 09)

Diskuse k návrhu na poskytnutí účelové investiční dotace městské části Praha 14:

Otevírám rozpravu. Nevidím nikoho kromě pana kolegy Pocheho, který
rozdává svačinu. Ukončuji rozpravu, nechávám hlasovat.
náměstek primátora Jiří Nouza (TOP 09)

Diskuse k návrhu na snížení rozpočtu hl. m. Prahy v kapitole Bezpečnost a poskytnutí účelové neinvestiční dotace MČ Praha 2:

Dovolím si ocenit Fond sociální soudržnosti zastupitele Pocheho, který se dal do výživy celého zastupitelstva.
první náměstek primátora Jiří Vávra (TOP 09)

Diskuse k návrhu na poskytnutí finančních prostředků z rozpočtu hl. m. Prahy formou účelové investiční dotace MČ Praha – Běchovice:

Já takový malinký, přehlédneš mě (…). Protože je pokročilá hodina a musím říct, že to robotické čtení nesmírně uspává…Berte na nás ohled. Já jsem byl zásadně proti, abychom pokračovali po 19. hodině, ale vy jste nás přehlasovali, tak prosím, berte ohled.
zastupitel Petr Hána (ODS)

Diskuse k návrhu na vytvoření rezervy na úhradu dluhových závazků hl. m. Prahy a zvýšení rozpočtu daňových příjmů:

Čili chci tím, krucinál, říct, že v tomto roce potřebuji vytvořit rezervu na závazky dluhové služby ve výši 300 milionů korun a koukejte to schválit.
první náměstek primátora Jiří Vávra (TOP 09)

Diskuse k návrhu na přidělení dotací v rámci Programu Čistá energie Praha:

Vidím přihlášeného kolegu Hánu, zřejmě požaduje něco barvitého. Prosím, pane kolego.
náměstek primátora Jiří Vávra (TOP 09)

Děkuji za stručný úvod, nicméně artikulace mi připomíná vašeho pana předsedu.
zastupitel Petr Hána (ODS)

Diskuse k návrhu na zajištění a financování lékařské pohotovostní služby hlavním městem Prahou v roce 2014:

Budete rozjařeni na Silvestra a budete zasaženi špuntem od šampaňského. Když se vám to stane ve 23.45, půjdete do nejbližší nemocnice a ošetří vás. Když se vám to stane v 0,15, přijedete k nemocnici Motol, a tam bude cedule zavřeno, podpis Ludvík. Prosím o podporu tisku, aby se vám to nestalo.
radní Martin Dlouhý (TOP 09)

Rozšafnost prvního náměstka primátora Jiřího Vávry:

Musíte nahlas, já nikoho neslyším. Za prvé neslyším, hluk v sále, neslyším vůbec kolegyni Štvánovou. Kolegyně Štvánová si dá volume doprava, ostatní budou zticha. Děkuji. Prosím kolegyni Štvánovou.

Máme nějaký předložený návrh v písemné podobě kromě odvážné a adresné kritiky? Nevidím. Pokud není, zeptám se zdvořile ředitele odboru volebních orgánů, kdy máme příští zastupitelstvo.

Chci vám říci, že 23. ledna se zde uvidíme na zastupitelstvu, v roce 2014. Přeji vám příjemné prožití vánočních svátků a těším se na neméně zábavném Zastupitelstvu hlavního města Prahy v lednu příštího roku.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru