dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Víkendové tipy

Sférický dóm na Klárově, světelná síť na obloze, 3D videomapping na Letohrádku Kinských. Začíná festival světla SIGNAL

Zítra Prahu rozjasní unikátní světelné projekce. Festival světla SIGNAL letos do metropole přiveze celkem 3 velkoformátové videomappingy, 13 světelných a 5 interaktivních instalací. Mezi nimi povede nová, jednosměrná trasa, která má zjednodušit orientaci a zlepšit tak celkovou dopravní situaci po dobu konání festivalu.

Slavnostní zahájení festivalu proběhne v 19 hodin na náměstí Jana Palacha před Rudolfinem.

Jedním z největších lákadel letošního ročníku bude bezpochyby velkoformátový trojrozměrný videomapping na Letohrádek Kinských. Turecká skupina OUCHHH pomocí abstraktních prvků a algoritmů vytrhne tuto kulturní památku z běžné reality a transformuje ji do podoby parametrické architektury.

Dalším unikátem SIGNAL festivalu 2015 bude dílo umělkyně Janet Echelman, která díky spolupráci s Velvyslanectvím Spojených států amerických zavěsí téměř tunovou světelnou síť do veřejného prostoru nad náměstím Jana Palacha.

Další ojedinělá instalace bude umístěna uvnitř bývalého pomníku Stalin. Interaktivní světelná a zvuková instalace Resonant od francouzského umělce, známého pod pseudonymem Nohista, je monumentální struktura postavená ze zářivek. Uvnitř temného tunelu budou moci návštěvníci světelné efekty ovládat pouze vlastním hlasem, a pro každého tak vznikne jedinečná světelná show.

Novinkou je také jedinečná 360° sférická projekce Nimbes z dílny francouzského umělce Joanieho Lemerciera. Dechberoucí patnáctiminutová audiovizuální show bude promítaná na vnitřek SIGNAL Dómu na Klárově, který byl speciálně postaven pro letošní festival. Vstupenky na projekci jsou k dostání na místě.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru