Dnes Pátek - prehanky-dest 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 20°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Sezonní přívozy ukončily provoz, vrátí se příští rok na konci března
Přívoz na lince P4 Modřany – Velká chuchle. Foto: Ropid

Sezonní přívozy ukončily provoz, vrátí se příští rok na konci března

Poslední říjnovou neděli vypluly letos naposledy lodě na sezonních přívozech P3 (Lihovar – Veslařský ostrov), P4 (Modřany – Velká Chuchle), P5 (Císařská louka – Výtoň – Kotevní), P6 (Lahovičky – Nádraží Modřany). Všechny tyto lodní linky opět vyplují až příští rok na konci března. Informoval o tom Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje veřejnou dopravu Praze a okolí. Přes zimu budou dál v provozu celoroční přívozy P1 (Sedlec – Zámky) a P2 (V Podbabě – Podhoří).  

Nejvýznamnější změnou v letošním provozu pražských přívozů bylo to, že s otevřením Štvanické lávky na konci července se po osmi letech cestující rozloučili se štvanickým přívozem P7.

„Plavidlo i personál však od 19. srpna poskytují službu na trvale zřízeném sezonním přívozu P4 Dostihová – Belárie, který byl loni otestován jako alternativní nabídka spojení při první etapě rekonstrukce Barrandovského mostu,“ popsal Drápal.

„Letos na přívozech očekáváme celkem okolo 600 000 cestujících,“ podotkl. Nejvíce lidí, zhruba 230 tisíc, letos zatím využilo přívoz P2, druhý je přívoz P5 s 145 tisíci cestujícími.

Přívoz P3 odhadem 65 tisíc cestujících, zbylé přívozy podle Ropidu využilo kolem 50 tisíc cestujících. Průměrně každý devátý cestující cestoval s jízdním kolem, na přívozu P6 to byl ale každý čtvrtý.

Neděle 29. října byla nejen je posledním dnem sezonních přívozů, ale i dětského výletního vlaku Cyklohráček, sezonních historických vlaků mezi Prahou a Středočeským krajem i brdského cyklobusu. Tyto linky opět vyjedou na své trasy na konci března 2024.


Autor: Jan Puci

Aplikace KOOPILOT funguje už přes rok, užívá ji už deset tisíc řidičů

10. července 2024 ve 12:46

Vloni v květnu představila pojišťovna Kooperativa unikátní aplikaci KOOPILOT, která vyhodnocuje styl jízdy řidiče. Klienti si ji zdarma nainstalují do svého chytrého telefonu při sjednání pojištění vozidla a na základě hodnocení této aplikace mohou získat část zaplaceného...

Sládkovičovu ulici čeká několikaměsíční rekonstrukce

10. července 2024 v 10:25

Na tři etapy z různým dopravním režimem je rozdělena celková rekonstrukce Sládkovičovy na sídlišti Krč. První etapa začíná ve středu 10. července a potrvá až do pátku 9. srpna. Druhá, navazující etapa, by měla být hotova do pondělí 9. září a poslední etapa pak skončí v úterý...

Praha 14: Letní čištění ulic

8. července 2024 ve 12:17

Letní blokové čištění ulic bude v Praze 9 probíhat v termínu od 29. července do 9. srpna.

Oprava kanalizační stoky ve Vrbově pokračuje

3. července 2024 ve 14:20

V průběhu letních prázdnin pokračuje oprava kanalizační stoky ve Vrbově ulici. Výraznější změnu řidiči i chodci zaznamenají na úrovni čerpací stanice EuroOil na jedné straně ulice, a Střední školy gastronomické a hotelové na straně druhé.

Další články
Nahoru