Dnes Pondělí - oblacno 9°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Sezonní přívozy ukončily provoz, vrátí se příští rok na konci března
Přívoz na lince P4 Modřany – Velká chuchle. Foto: Ropid

Sezonní přívozy ukončily provoz, vrátí se příští rok na konci března

Poslední říjnovou neděli vypluly letos naposledy lodě na sezonních přívozech P3 (Lihovar – Veslařský ostrov), P4 (Modřany – Velká Chuchle), P5 (Císařská louka – Výtoň – Kotevní), P6 (Lahovičky – Nádraží Modřany). Všechny tyto lodní linky opět vyplují až příští rok na konci března. Informoval o tom Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje veřejnou dopravu Praze a okolí. Přes zimu budou dál v provozu celoroční přívozy P1 (Sedlec – Zámky) a P2 (V Podbabě – Podhoří).  

Nejvýznamnější změnou v letošním provozu pražských přívozů bylo to, že s otevřením Štvanické lávky na konci července se po osmi letech cestující rozloučili se štvanickým přívozem P7.

„Plavidlo i personál však od 19. srpna poskytují službu na trvale zřízeném sezonním přívozu P4 Dostihová – Belárie, který byl loni otestován jako alternativní nabídka spojení při první etapě rekonstrukce Barrandovského mostu,“ popsal Drápal.

„Letos na přívozech očekáváme celkem okolo 600 000 cestujících,“ podotkl. Nejvíce lidí, zhruba 230 tisíc, letos zatím využilo přívoz P2, druhý je přívoz P5 s 145 tisíci cestujícími.

Přívoz P3 odhadem 65 tisíc cestujících, zbylé přívozy podle Ropidu využilo kolem 50 tisíc cestujících. Průměrně každý devátý cestující cestoval s jízdním kolem, na přívozu P6 to byl ale každý čtvrtý.

Neděle 29. října byla nejen je posledním dnem sezonních přívozů, ale i dětského výletního vlaku Cyklohráček, sezonních historických vlaků mezi Prahou a Středočeským krajem i brdského cyklobusu. Tyto linky opět vyjedou na své trasy na konci března 2024.


Autor: Jan Puci

Skončila další etapa obnovy Střediska údržby Praha Jih

Včera v 11:14

Před změnou jízdních řádů byla v uplynulých dnech dokončena a do užívání předána další etapa obnovy areálu Střediska údržby Praha Jih. Cílem je zajistit další rozvoj a dlouhodobě spolehlivý provoz celého areálu, ve kterém se provádí údržba regionálních i dálkových vlaků. ...

Parkování v Nových Butovicích

6. prosince 2023 ve 21:45

V parkovacím domě nedaleko stanice metra Nové Butovice v Praze 13 byl v létě otevřen nový parkovací dům a nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoliv a kdykoliv.

Za okny metra spustila společnost EUDI komerční provoz LMS technologie

2. prosince 2023 v 19:51

Cestující na trase A mezi stanicemi Bořislavka a Dejvická mohou od 1. prosince spatřit za okny jedoucí soupravy metra vánoční reklamní spoty společností Pilsner Urquell a ČSOB. Začal ostrý provoz multimediálního led systému společnosti European Digital Industries a.s. (EUDI).

Další články
Nahoru