dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Výlovy jsou v plném proudu. Kde mohou Pražané vidět rybáře v akci?
Kde máte vychování? Při zívání se dává ploutev před pusu Foto: archiv

Výlovy jsou v plném proudu. Kde mohou Pražané vidět rybáře v akci?

Lidé v Praze se mohou v průběhu října a listopadu zúčastnit výlovů několika rybníků. Letos sice neuvidí výlov v metropoli největšího Počernického rybníka, vybrat si ale mohou ze zhruba 25 menších vodních ploch.

Sezonu výlovů v Praze zahájili rybáři Českého rybářského svazu na začátku října u Dolnomlýnského rybníka v Kunraticích. Tradiční akce se zúčastnily i děti ze základních škol. „Návštěva výlovů je mezi Pražany oblíbená, přestože je spojená s brzkým vstáváním a často i zimou. Vidět rybáře v akci a prohlédnout si vylovené rybky zblízka je natolik lákavá, že je o návštěvu výlovů nejen mezi školami velký zájem," uvedla mluvčí pražských lesů Petra Fišerová.

Mezi úlovky převažují kaprovité ryby, z dravých ryb například štiky či okouni a často rybářům v sítích uvízne i největší česká ryba – sumec. Většina vylovených ryb neskončí na talíři, ale putuje na zarybnění dalších rybníků.

V dalších týdnech přijdou na řadu třeba Hornomlýnský, Košíkovský nebo Motolský rybník. Posledním bude v polovině listopadu Mlýnský rybník v Praze 5.

Ještě stihnete tyto výlovy pražských rybníků

vylovy-rybniku-nahled

Tabulku si zvětšíte prokliknutím.


Další články
Nahoru