Dnes Úterý - zatazeno 8°C
Zítra Středa - obcasny-dest 7°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Sezóna pražských masopustů je v plném proudu
Blíží se i tradiční Malostranský masopust. Foto: archiv

Sezóna pražských masopustů je v plném proudu

Sezóna masopustů odstartovala už v lednu. Některé se konaly minulý víkend, další jsou na řadě tuto sobotu a neděli a v následujících dnech. Vyplývá to z informací, které serveru Pražský patriot poskytly jednotlivé radnice.

Letošní první pražský masopust se konal v sobotu 20. ledna na Letné. V sobotu 27. ledna se konaly masopusty v Letňanech, na Toulcově dvoře v Hostivaři a také v Suchdole. V pátek 2. února se uskutečnil tradiční Jihoměstský masopustní průvod.

„Masopustní průvod prošel Horními Měcholupy. Zařádili jsme si s místostarostkou Jitkou Kolářovou a místostarostou Pavlem Peškem na masopustu s našimi seniory v Horních Měcholupech. Děkuji všem z Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 15,“ napsal na sociální sítě starosta patnácté městské části Michal Fischer (ODS).

Na sobotu 3. února jsou přichystány Ctěnický masopust a Kbelský masopust. Na neděli 4. února je přichystán Hanspaulský masopust.

Čtěte také:

Čtěte také:

Čtěte také:

V letošním roce se tradiční Břevnovský masopust koná již potřicáté. Masopustní maškarní průvod začne v úterý 6. února v 16 hodin. 

Bohatá masopustní nabídka bude v sobotou 10. února. Konají se hned čtyři akce. V Praze 22 se koná Karnevalový průvod od 15 hodin. Start je u sokolovny. Zhruba kilometrová trasa skončí na zahradě Pivovarské restaurace.

Praha 10 zve na Masopustní rej. Průvod Vršovicemi začne ve 14 hodin na náměstí Svatopluka Čecha. O hodinu dříve odstartuje u hostince U Černého vola na Hradčanech Malostranský Masopust. Letos se na masopustu uskuteční také soutěž o nejlepší masku, kterou bude vyhlašovat starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská.

V neděli 11. února začne hodinu po poledni Žižkovský masopust. Vzhledem k probíhající rekonstrukci náměstí Jiřího z Poděbrad bude oproti předcházejícím ročníkům pozměněna trasa masopustního průvodu. Ten povede z Kostnického náměstí kolem radnice do Atria Žižkov v Čajkovského ulici.

V úterý 13. února zamíří masopustní průvod Prahy 13 s chůdaři z divadla 100 opic, živou muzikou a tanečníky z Folklorního souboru Lučinka z Centrálního parku z hřiště U sovičky ke Mlejnu.

Masopust v Hlubočepích je tradiční oblíbenou oslavou nejen obyvatel Prokopského a Dalejského údolí. Průvod se v sobotu 24. února vydá od nádraží pod Pražským Semmeringem až k ZŠ Pod Žvahovem. Točenský masopust se koná v sobotu 2. března, začíná se v 9 hodin. 


Autor: puc

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

Včera ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Kino Lucerna hostí festival japonského filmu

Včera ve 13:51

Sedmnáctý ročník japonského filmového festivalu Eigasai s podtitulem Postupujte podle instrukcí probíhá do 3. března v Kině Lucerna. Představí Japonsko a svět jeho specifických pravidel, přinese i oblíbené workshopy, kde si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet ryze japonské dovednosti. Všechny...

Praha 1: Protipovodňové cvičení na ochranu Žofína

Včera v 08:16

Praha 1 a Jednotka SDH Praha 1 zvou na protipovodňové cvičení ochrany Žofína.

Smetana Party na piazzettě

Včera v 07:57

Na piazzettě Národního Divadla se bude 2. března slavit 200. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany. Z Národního divadla na velkoplošnou obrazovku bude živě přenášen slavnostní koncert Smetana Gala.

Exkurze na Bubenečské nádraží

Včera v 07:14

Vlaky na druhém nejstarším nádraží v Praze nestaví už 10 let. Brzy se do jeho prostor opět vrátí společenský ruch. Prohlédněte si proměnu bývalé nádražní budovy ve víceúčelové společenské centrum ještě dříve, než budou zrekonstruované prostory oficiálně...

Praha 4: Setkání na téma výstavby linky metra D

Včera v 06:48

Ve středu 28. února proběhne veřejné setkání na téma výstavby linky metra D a k tomu navázanému rozvoji Dolní Krče.

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

20 dní v Mariupolu

26. února 2024 v 10:26

Dokumentární snímek 20 dní v Mariupolu (UA, EN, CZ, EN), který můžete vidět 29. února v Kině 35, byl je nominovaný na Oscara. Po filmu následuje diskuse s odborníky.

Čištění šachet na Vojířově rybníčku

26. února 2024 v 09:54

V týdnu do 26. února proběhne čištění dvou stávajících betonových šachet na Vojířově rybníčku na Petříně.

Velikonoce 2024 na Patnáctce

26. února 2024 ve 03:30

Radnice patnáctí městské části zve na Velikonoce na Patnáctce.

Jak na dokumenty. Přednášky v sále seniorů DPS

25. února 2024 ve 12:49

Na cyklus přednášek týkajících se dokumentů v digitální podobě a práce s nima zve radnice Prahy 15. 

Praha 4 podpořila cvičení na podporu lidí s roztroušenou sklerózou

25. února 2024 v 10:48

Starosta Ondřej Kubín (ODS) poskytl záštitu 13. ročníku MaRS maratonu. 24hodinový charitativní maraton cvičení pro lidi s roztroušenou sklerózu proběhne 22. – 23. března.

Další články
Nahoru