Dnes Středa - prehanky-dest 24°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 29°C
Středa 29. 6. 2022
Svátek má Petr a Pavel
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Sezona je zatím velmi špatná, shodují se provozovatelé koupališť v Praze
Koupaliště Lhotka. Foto: archiv

Sezona je zatím velmi špatná, shodují se provozovatelé koupališť v Praze

Letošní sezona na pražských koupalištích je zatím velmi špatná. Největší vinu na tom má zejména nestálé počasí a opatření spojená s pandemií covidu-19. Vyrovnat ztráty nepomáhá ani pořádání společenských či kulturních akcí. Vyplývá to z ankety ČTK mezi provozovateli koupališť v hlavním městě. Kvůli pandemii koronaviru byla až do začátku srpna omezená jejich kapacita, nyní však mohou přijít pouze očkovaní, otestovaní nebo ti, kdo covid prodělali v posledních 180 dnech.

„Tuto sezonu hodnotím jednoznačně jako velice špatnou," řekl ČTK vedoucí provozu koupaliště Džbán Miloš Paprocký. „Je to snad nejhorší sezóna za těch 11 let, co tady jsem, je hodně, hodně podprůměrná," doplnil provozovatel koupaliště v Motole Milan Kirlík.

Na největším viníku se přitom shodli všichni oslovení provozovatelé. Je jím podle nich jednoznačně špatné počasí. „Podle mě je to zejména o počasí, když bylo hezky, tak jsme tu lidi měli," řekl provozní koupaliště Lhotka Jakub Ott.

Kromě počasí se na návštěvnosti podepsala rovněž opatření proti covidu, kdy například od zahájení sezóny až do začátku srpna mohli provozovatelé otevřít svou kapacitu pouze na 75 procent. Nyní sice toto omezení neplatí, ale návštěvníci musí být očkovaní, mít test nebo prodělat covid v posledních 180 dnech. To řadu lidí odradí, shodují se provozovatelé.

Kvůli opatřením se nedaří ztráty dorovnat ani společenskými či kulturními akcemi. Lidé mají podle provozovatelů buď strach nebo nepřijdou kvůli protiepidemickým nařízením.

„Měl jsem tady jednu akci a už další pořádat nebudu, nemá to cenu, přišlo strašně málo lidí," řekl Kirlík. Podle Paprockého se k tomu navíc přidává to, že z hlavního města oproti loňskému létu odjelo do zahraničí mnohem více lidí.

Oslovení provozovatelé se shodli na tom, že sezónu přežijí. „Budeme se modlit, aby se počasí vylepšilo. Loni jsme nakonec zavírali až v říjnu, tak snad to letos přežijeme," dodal Kirlík.

Co se týče kvality vody, lidé by se podle měření pražských hygieniků z konce minulého týdne neměli kvůli sinicím koupat v Hostivařské přehradě. Sinice mohou zapříčinit vyrážky, zarudlé oči, rýmu i dýchací obtíže.

Vyšší obsah těchto škodlivých mikroorganismů stanice naměřila v rybníce Šeberák a letos poprvé ve vodní nádrži Džbán. Naopak v pořádku je voda na Lhotce, v rybníku Motol a nejlepší známkou hygienici zhodnotili vodu v nádrži Divoká Šárka.


Autor: ČTK

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Včera v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru