Dnes Sobota - obcasny-dest 16°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Sezóna jarních výletů je tu. Jak se v lese neztratit?
CestováníKomerční sdělení
Ilustrační foto: Deposithphotos.com

Sezóna jarních výletů je tu. Jak se v lese neztratit?

Jaro a léto stírají své hranice a sezóna letních výletů s koupáním začala letos o něco dřív. Možná už se vám dokonce jednou povedlo v lese trochu sejít z cesty a zabloudit. Jak se takové situaci už jednou pro vždy vyhnout?

Procházky lesem mají spoustu zdravotních benefitů, ale bez rizika nejsou 

Benefity procházek přírodou jsou jasně prokázané. Zlepšují kondičku a zdraví, jedná se o skvělou prevenci civilizačních chorob a navíc mají skvělé benefity i pro mozek, včetně zvyšování kreativního myšlení. 

Turistika má však i svá rizika. Zvlášť pokud do lesa vyrážíte bez dostatečné přípravy.

Jak se na připravit na túru?

V Česku sice není tak snadné sejít v lese z cesty a zabloudit tak, že se do noci nenajdete, ale rozhodně to není ani nemožné. A rozhodně nejde o nic moc příjemného. Jak takové situaci předcházet?

Nepodceňujte výbavu – stahujte aplikace a studujte trasu předem 

Alespoň den předem si vytvořte plán trasy. Kam jdete? V kolik byste tam měli dojít? Jaké jsou po cestě záchytné body a v kolik hodin byste u nich měli být? Všechny tyto informace vám pomohou včas zjistit, jestli jste náhodou nesešli z cesty. 

Velkým pomocníkem jsou také Mapy.cz, i ty si nezapomeňte připravit předem – stáhněte si mapu oblasti, do které vyrážíte a nastavte si konkrétní trasu výletu. Tím ušetříte baterku a nebudete riskovat, že vás v nejhorší možnou chvíli zradí mobilní signál. 

A když už jsme u aplikací, nezapomeňte si stáhnout ani aplikaci Záchranka, se kterou si můžete zavolat pomoc i když přesně nevíte, kde se zrovna nacházíte.

Tip: Ubytování nejen v okolí Prahy můžete vyzkoušet na Interbohemia.cz 

Powerbanka a vybavená lékárnička

Další důležitou částí výbavy je samozřejmě také nabitá powerbanka, bez které byste dnes na túru rozhodně vyrážet neměli. A to samé platí i pro lékárničku a dostatek znalostí o tom, jak se v lese chovat. 

Víte například, kde si můžete rozdělat stan a jak se to má s otevřeným ohněm? Co dělat v případě setkání s divokým zvířetem? 

To všechno a ještě mnohem více o pobytu v přírodě se dočtete na magazínu Affekt.cz, kde si současně můžete nakoupit všechnu profesionální outdoorovou výbavu špičkové kvality.


Tip na výlet: Parní víkend

10. května 2024 v 07:38

V sobotu a neděli 11. a 12. května se mohou fanoušci železniční historie vypravit do železničního muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka. České dráhy na tyto dny připravují Parní víkend, na kterém se návštěvníkům v plné kráse představí unikátní parní...

Tip na výlet: Pouť Českého Anděla

3. května 2024 ve 12:47

Spolek Cesta Česka srdečně zve na osmý ročník Poutě Českého Anděla. Celodenní akce s mottem „Poznej českou zemi a sám sebe“ se uskuteční v sobotu 18. května. Akce je určena široké veřejnosti, je vhodná i pro rodiny s dětmi, a každoročně se jí účastní několik stovek lidí z celé republiky. Pouť bude...

Tip na výlet: Hrnčířské slavnosti na zámku Nelahozeves

14. dubna 2024 ve 12:37

O víkendu 20. a 21. dubna se otevřou brány zámku v Nelahozevsi veřejnosti. Turistická sezóna byla úspěšně zahájena už o Velikonocích, a proto se hned třetí dubnový víkend bude konat první ze série tematicky zaměřených festivalů. Tentokrát renesanční zámek ze 16. století ožije již 19. ročníkem...

Praha 15: Švehlova cesta 2024

8. dubna 2024 v 08:14

U příležitosti výročí narození hostivařského rodáka zve Praha 15 na procházku po stopách Antonína Švehly.

Další články
Nahoru