dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
Vy byste tomuto přátelskému slušňákovi věřili? Seznamkový podvodník už obral ženy o statisíce
Seznámení s tímto mužem přišlo některé ženy dost draho. Foto: Policie ČR

Vy byste tomuto přátelskému slušňákovi věřili? Seznamkový podvodník už obral ženy o statisíce

Po zkušeném seznamkovém podvodníkovi Robertu Lexovi je již rok vyhlášeno celostátní pátrání. Jako Jiří Kadlec nebo Jiří Capizi navazoval kontakty s ženami prostřednictvím internetových seznamek a pod různými záminkami a sliby, nebo pomocí lží a manipulací, je přiměl k uzavření úvěrů.

Podvodník důvěřivým ženám sliboval, že bude měsíční splátky řádně platit. To se pak nestalo a podvedené tohoto muže nikdy neviděly. Nakonec jim způsobil škodu téměř 1,4 milionu korun a některým i odcizil šperky nebo hotovost, čímž způsobil asi stopadesátitisícovou škodu.

Od začátku loňského roku nemají policisté o hledaném žádnou zprávu, před tím se údajně zdržoval ve společné domácnosti s Italkou v německém Lippstadtu.

lexa-podvodnik-nahled „Samozřejmě s ohledem na probíhající vyšetřování jsou policisté takřka přesvědčeni, že tento muž má na svědomí daleko více případů podvedených žen a vyzývají je proto, aby tyto případy nahlásily na bezplatné tísňové lince 158,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Podle podvedených žen se jedná o muže z Chomutovska, který má velmi slušné vystupování, velmi dobře navazuje kontakty s lidmi a působí opravdu důvěřivě. Je přátelský a velice společenský, ovšem podle bývalé manželky by měl být gamblerem, který propadl hraní na hracích automatech.

lexa-robert-podvodnik-nahled

Zdroj: Policie ČR


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru