Dnes Úterý - prehanky-snih 6°C
Zítra Středa - oblacno 11°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Sexuálního násilníka z metra se podařilo dopadnout, mohl by jít až na pět let do vězení
Ilustrační foto: archiv

Sexuálního násilníka z metra se podařilo dopadnout, mohl by jít až na pět let do vězení

Díky zveřejnění záběrů z bezpečnostních kamer v metru se policistům za přispění veřejnosti podařilo dopadnout mladého muže, který se choval násilně k ženě při jízdě metrem. Pokud by byl odsouzen, mohl by jít na pár let do vězení.

K sexuálnímu napadení došlo v pondělí 6. září odpoledne v jednom z vagonů metra. Při jízdě mezi stanicemi Národní třída a Můstek na lince B přistoupil k ženě muž a požádal ji, jestli by jí mohl sáhnout na hýždě, že jde pouze o sázku s kamarády.

„Když žena striktně omítla, naléhal dál a poté se na ženu přitiskl celým tělem, vyhrnul jí šaty a třel se o ní svým rozkrokem, přičemž simuloval kopulační pohyby. Napadená se intenzivně bránila, avšak sevření útočníka bylo velmi silné. Na pomoc jí přispěchala náhodná spolucestující, které se podařilo útočníka odtrhnout, a v další stanici ho vystrčila ze soupravy ven,“ uvedl mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

„Muži hrozí v případě odsouzení za trestný čin znásilnění až pětiletý pobyt za mřížemi. Nyní s ním probíhají standartní úkony trestního řízení,“ dodal.


Autor: red

Hasiči vyprostili řidiče po střetu auta s tramvají v Praze 9

Včera ve 14:49

Profesionální hasiči ze stanice Satalice a pražského dopravního podniku zasahovali v Poděbradské ulici v Praze 9. Střetlo se tam osobní auto s tramvají.

Požár bytu v Praze 3 způsobila pravděpodobně technická závada

Včera ve 12:51

Hasiči zasahovali v neděli 26. března od 18:15 hodin v Lucemburské ulici v Praze 3. Požár vybavení pokoje zlikvidovali za několik minut, následovalo odvětrání bytu i domu.

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

22. března 2023 v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Požár vybavení bytu v přízemí obytného domu

3. března 2023 v 08:26

V ulici Jana Přibíka v Praze 9 zasahovali ve čtvrtek 2. března krátce po 19 hodině hasiči z několika jednotek u požáru vybavení bytu v přízemí obytného domu.

Parkovali na místech vyhrazených pro invalidy

2. března 2023 v 08:44

Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po...

Další články
Nahoru