Dnes Sobota - jasno 21°C
Zítra Neděle - jasno 22°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Sex koučink v Praze: zájem je o rozvoj prožitků při orgasmu. Frčí masturbační koučink
Julie Gaia Poupětová. Foto: archiv

Sex koučink v Praze: zájem je o rozvoj prožitků při orgasmu. Frčí masturbační koučink

O jaký typ sex koučinku mají Pražané největší zájem? Jak koučování probíhá? Je to více o teorii či praxi? Jaký vztah mají Pražané k sexu? Jak probíhá masturbační tréninkový kurz po skype? Na tyto a další otázky odpovídá v rozhovoru pro server Pražský patriot Julie „Gaia“ Poupětová, první a doposud jediný profesionální certifikovaný Sex kouč v ČR a v celé východní Evropě.     

Mgr. Julie „Gaia“ Poupětová, ASC,CSB.

První profesionální certifikovaný Sex kouč v ČR a na Slovensku

Certifikovaný odborník pro sexulogickou práci s tělem

Lektorka sexuálního rozvoje

Autorka úspěšných kurzů pro ženy, muže i páry

Autorka výukového 2DVD Cesta k ženskému orgasmu

Moderátorka pořadu Sexy život na Frekvenci 1

Roku 2008 zapsána do encyklopedie Who is Who jako první sex kouč v ČR

www.sex-koucink.cz

Můžete vysvětlit čtenářům, kteří nikdy o sex koučinku neslyšeli, o co se jedná?
Sex koučink je služba, která klientům umožňuje rozvoj v oblasti sexuality. Sex kouč nepatologizuje sexualitu klienta, neurčuje diagnózu, jak je tomu v sexuologii, ani se nenoří do hluboké minulosti klienta jako je tomu u psychoterapie. S pomocí sex kouče si klient snadněji usnadní své potřeby, touhy, preference a zároveň cestu k jejich naplnění. Sex kouč je potom expertem na individuální potřeby výuky klienta. Usnadňuje mu učení se důležitým dovednostem, získávání zkušeností a zároveň klienta povzbuzuje v nelehkých situacích.

Jakou motivaci a cíl v oblasti sexu mají lidé, kteří Vás osloví?
V tuto chvíli už mají klienti mnohem větší představu o tom, jakým způsobem pracuji, takže většinou chodí se specifickými požadavky. Někteří mají problémy (neschopnost dosáhnout orgasmu, povrchní orgasmus), jiní přicházejí s potřebou se něco naučit nebo zlepšit (fungování svého těla, komunikaci, prožitky). Často pracujeme se studem, bloky či traumaty klientů prostřednictvím práce s tělem (Sexological bodywork).

Zajímají se o koučink více muži či ženy?
Mými klienty na koučování jsou hlavně ženy a páry. Pro muže organizuji skupinové semináře (Den pro muže), kde se učí porozumět více ženské psychologii, rozdílům v sexualitě mužů a žen a následně mohou absolvovat den praktické výuky doteků na ženách. Muži mají zájem více o tuto skupinovou výuku.

O jaký typ sex koučinku mají Pražané největší zájem?
V tuto chvíli je to individuální rozvoj orgasmických prožitků a mileneckých dovedností zejména u žen a také trvale narůstá zájem o párový koučink.

sexy-telo-nahled

Ilustrační foto: sxc.hu

Pokud chci partnera překvapit něčím novým v sexu, lze se obrátit i s takovým požadavkem? A co se mohu naučit?
V takovém případě vycházíme ze současné situace klienta, popovídáme si o tom, co už jste zkoušeli, zmapujeme vaše hranice a v průběhu sezení vymyslíme možné varianty, jak vašeho partnera překvapit. Zpravidla potom chci, aby si klienti zvolili tu variantu, která pro ně samotné znamená příjemnou změnu. Pokud k realizaci takového přání klient potřebuje doplnit specifické dovednosti nebo něco dalšího, vymýšlíme společně cestu, jak se klient může naučit vše potřebné.

Jak koučování probíhá? Je to více o teorii či praxi?
Na úvodním sezení probereme současnou situaci, cíle klienta, vizi a vytváříme základní plán s prvními kroky. Někteří klienti chodí na „povídací“ sezení, jiní preferují praktickou výuku tělesných dovedností či práci s tělem přímo v průběhu sezení. Mnohdy klienti kombinují individuální koučink s výukou na kurzech, které pořádám pro ženy a pro muže. Tam potom narůstá i efektivita koučování.

Po cvičení volá klientka koučovi. Proberou prožitky

Zaujala mne nabídka skype sex koučinku a skype masturbačního koučinku. Můžete ji přiblížit?
Masturbační koučink se ženami je těžištěm mé práce. Je určen ženám, které se chtějí naučit sebepotěšení, rozvíjet své vzrušení nebo se chtějí naučit zažívat orgasmus jako takový. Mnohdy tato práce zahrnuje výuku funkční anatomie ženy, rozvoj vztahu k vlastnímu tělu, výuku masturbačbích technik a orgasmické jógy, zvyšování citlivosti a i něco, čemu ženy říkají „nebýt v hlavě“.

Skype koučink slouží k prohloubení těchto sezení, pokud je žena v soukromí či se pohybuje delší dobu například v zahraničí. V takovém případě se věnuje samostatně doma praxi a následně po ukončení cvičení volá svému koučovi, aby s ním probrala za čerstva prožitky a domluvila se na dalším postupu vhodném pro svůj rozvoj.

poupetova1_1-nahled

Julie Gaia Poupětová

Jaký vztah mají Pražané k sexu?
Jeden z největších mýtů je, že jsme sexuálně velmi liberální. To nám dává klapky na oči a omezuje to naše vnímání reality. Až, když se začnete nořit do hloubky, zjistíte, jak například omezujeme výuku sexuality ve školách, velmi lpíme na výkonu (dosažení orgasmu, ejakulace a přítomnost erekce), za synonymum sexu považujeme pohlavní styk a jak je monogamie ještě stále jediným obecně akceptovatelným modelem. Pokud se otevřeně o masturbaci bavíte se svými dětmi, pravidelně v pohodě prožíváte sex i bez pohlavního styku, netrváte na dosažení erekce či orgasmu, začínáte se zamýšlet nad tím, že monogamie (s tajnou nevěrou) není to nejlepší ořechové pro všechny ve vztahu, tak se z mého pohledu můžeme začít bavit o liberálním vztahu k sexu.

Jsem si vědoma, že je to těžké zobecnit, ale přeci jen, pokuste se o to na základě Vašich pracovních zkušeností. Jsou pražští klienti dobří v orálním sexu, nebo mají co zdokonalovat?
Z mé praxe vyplývá, že pokud člověk předpokládá, že se v něčem nemusí rozvíjet, ještě se vlastně nezačal učit. Čili často si to myslíme, ale až druhá strana určí, zda jsme „opravdu dobří“. Se sexuálními dovednostmi se nerodíme, musíme se je učit. U žen bývá tématem pro rozvoj schopnost uvolnit se, sebedůvěra a schopnost umět partnera při orálním sexu přivést k orgasmu. Muži zase často zjišťují, jak odlišně vnímají tempo a rychlost stimulace a jsou překvapení z toho, co vše mohou ženám v oblasti genitálií nabídnout. Myslím, že se všichni můžeme hodně učit.


Autor: Renata Rákosová

Slunečnice upozorní na roztroušenou sklerózu, zasadí je pacienti

26. května 2023 ve 13:47

Desítky nově zasazených slunečnic upozorní v úterý 30. května v Kateřinské zahradě na roztroušenou sklerózu (RS). Zasadí je tam sami pacienti v rámci akce Rozsviťme Českou republiku. Ta se koná u příležitosti Světového dne RS a startuje půl hodiny po poledni. 

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Další články
Nahoru