dnes
Sobota - jasno
15°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
9°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Sex koučink v Praze: zájem je o rozvoj prožitků při orgasmu. Frčí masturbační koučink
Julie Gaia Poupětová. Foto: archiv

Sex koučink v Praze: zájem je o rozvoj prožitků při orgasmu. Frčí masturbační koučink

O jaký typ sex koučinku mají Pražané největší zájem? Jak koučování probíhá? Je to více o teorii či praxi? Jaký vztah mají Pražané k sexu? Jak probíhá masturbační tréninkový kurz po skype? Na tyto a další otázky odpovídá v rozhovoru pro server Pražský patriot Julie „Gaia“ Poupětová, první a doposud jediný profesionální certifikovaný Sex kouč v ČR a v celé východní Evropě.     

Mgr. Julie „Gaia“ Poupětová, ASC,CSB.

První profesionální certifikovaný Sex kouč v ČR a na Slovensku

Certifikovaný odborník pro sexulogickou práci s tělem

Lektorka sexuálního rozvoje

Autorka úspěšných kurzů pro ženy, muže i páry

Autorka výukového 2DVD Cesta k ženskému orgasmu

Moderátorka pořadu Sexy život na Frekvenci 1

Roku 2008 zapsána do encyklopedie Who is Who jako první sex kouč v ČR

www.sex-koucink.cz

Můžete vysvětlit čtenářům, kteří nikdy o sex koučinku neslyšeli, o co se jedná?
Sex koučink je služba, která klientům umožňuje rozvoj v oblasti sexuality. Sex kouč nepatologizuje sexualitu klienta, neurčuje diagnózu, jak je tomu v sexuologii, ani se nenoří do hluboké minulosti klienta jako je tomu u psychoterapie. S pomocí sex kouče si klient snadněji usnadní své potřeby, touhy, preference a zároveň cestu k jejich naplnění. Sex kouč je potom expertem na individuální potřeby výuky klienta. Usnadňuje mu učení se důležitým dovednostem, získávání zkušeností a zároveň klienta povzbuzuje v nelehkých situacích.

Jakou motivaci a cíl v oblasti sexu mají lidé, kteří Vás osloví?
V tuto chvíli už mají klienti mnohem větší představu o tom, jakým způsobem pracuji, takže většinou chodí se specifickými požadavky. Někteří mají problémy (neschopnost dosáhnout orgasmu, povrchní orgasmus), jiní přicházejí s potřebou se něco naučit nebo zlepšit (fungování svého těla, komunikaci, prožitky). Často pracujeme se studem, bloky či traumaty klientů prostřednictvím práce s tělem (Sexological bodywork).

Zajímají se o koučink více muži či ženy?
Mými klienty na koučování jsou hlavně ženy a páry. Pro muže organizuji skupinové semináře (Den pro muže), kde se učí porozumět více ženské psychologii, rozdílům v sexualitě mužů a žen a následně mohou absolvovat den praktické výuky doteků na ženách. Muži mají zájem více o tuto skupinovou výuku.

O jaký typ sex koučinku mají Pražané největší zájem?
V tuto chvíli je to individuální rozvoj orgasmických prožitků a mileneckých dovedností zejména u žen a také trvale narůstá zájem o párový koučink.

sexy-telo-nahled

Ilustrační foto: sxc.hu

Pokud chci partnera překvapit něčím novým v sexu, lze se obrátit i s takovým požadavkem? A co se mohu naučit?
V takovém případě vycházíme ze současné situace klienta, popovídáme si o tom, co už jste zkoušeli, zmapujeme vaše hranice a v průběhu sezení vymyslíme možné varianty, jak vašeho partnera překvapit. Zpravidla potom chci, aby si klienti zvolili tu variantu, která pro ně samotné znamená příjemnou změnu. Pokud k realizaci takového přání klient potřebuje doplnit specifické dovednosti nebo něco dalšího, vymýšlíme společně cestu, jak se klient může naučit vše potřebné.

Jak koučování probíhá? Je to více o teorii či praxi?
Na úvodním sezení probereme současnou situaci, cíle klienta, vizi a vytváříme základní plán s prvními kroky. Někteří klienti chodí na „povídací“ sezení, jiní preferují praktickou výuku tělesných dovedností či práci s tělem přímo v průběhu sezení. Mnohdy klienti kombinují individuální koučink s výukou na kurzech, které pořádám pro ženy a pro muže. Tam potom narůstá i efektivita koučování.

Po cvičení volá klientka koučovi. Proberou prožitky

Zaujala mne nabídka skype sex koučinku a skype masturbačního koučinku. Můžete ji přiblížit?
Masturbační koučink se ženami je těžištěm mé práce. Je určen ženám, které se chtějí naučit sebepotěšení, rozvíjet své vzrušení nebo se chtějí naučit zažívat orgasmus jako takový. Mnohdy tato práce zahrnuje výuku funkční anatomie ženy, rozvoj vztahu k vlastnímu tělu, výuku masturbačbích technik a orgasmické jógy, zvyšování citlivosti a i něco, čemu ženy říkají „nebýt v hlavě“.

Skype koučink slouží k prohloubení těchto sezení, pokud je žena v soukromí či se pohybuje delší dobu například v zahraničí. V takovém případě se věnuje samostatně doma praxi a následně po ukončení cvičení volá svému koučovi, aby s ním probrala za čerstva prožitky a domluvila se na dalším postupu vhodném pro svůj rozvoj.

poupetova1_1-nahled

Julie Gaia Poupětová

Jaký vztah mají Pražané k sexu?
Jeden z největších mýtů je, že jsme sexuálně velmi liberální. To nám dává klapky na oči a omezuje to naše vnímání reality. Až, když se začnete nořit do hloubky, zjistíte, jak například omezujeme výuku sexuality ve školách, velmi lpíme na výkonu (dosažení orgasmu, ejakulace a přítomnost erekce), za synonymum sexu považujeme pohlavní styk a jak je monogamie ještě stále jediným obecně akceptovatelným modelem. Pokud se otevřeně o masturbaci bavíte se svými dětmi, pravidelně v pohodě prožíváte sex i bez pohlavního styku, netrváte na dosažení erekce či orgasmu, začínáte se zamýšlet nad tím, že monogamie (s tajnou nevěrou) není to nejlepší ořechové pro všechny ve vztahu, tak se z mého pohledu můžeme začít bavit o liberálním vztahu k sexu.

Jsem si vědoma, že je to těžké zobecnit, ale přeci jen, pokuste se o to na základě Vašich pracovních zkušeností. Jsou pražští klienti dobří v orálním sexu, nebo mají co zdokonalovat?
Z mé praxe vyplývá, že pokud člověk předpokládá, že se v něčem nemusí rozvíjet, ještě se vlastně nezačal učit. Čili často si to myslíme, ale až druhá strana určí, zda jsme „opravdu dobří“. Se sexuálními dovednostmi se nerodíme, musíme se je učit. U žen bývá tématem pro rozvoj schopnost uvolnit se, sebedůvěra a schopnost umět partnera při orálním sexu přivést k orgasmu. Muži zase často zjišťují, jak odlišně vnímají tempo a rychlost stimulace a jsou překvapení z toho, co vše mohou ženám v oblasti genitálií nabídnout. Myslím, že se všichni můžeme hodně učit.


Autor: Renata Rákosová

Praha 13 rozdala tisíc litrů dezinfekce

Včera v 09:10

Radnice Prahy 13 zajistila 1000 litrů dezinfekce, Bezpečnostní rada Prahy 13 rozhodla o její redistribuci. Celkem čtyři sta litrů dostanou polikliniky, které jsou v majetku městské části.

Praha 21 se připojila k Mobilnímu rozhlasu

26. března 2020 v 15:14

Mobilní rozhlas je nástroj pro sdělování okamžitých a praktických informací veřejnosti. V tuto chvíli jde o nejrozšířenější aplikaci určenou pro moderní komunikaci města a obcí s občany – aktuálně jej používá více jak 600 českých samospráv a 300 000 lidí. Jedná se o systém, který má silné zázemí a...

Praha 15: Návrhy k participativnímu rozpočtu pouze elektronicky

26. března 2020 v 11:57

Od 1. dubna mohou občané Prahy 15 podávat své návrhy do 2. ročníku Participativního rozpočtu. V rámci této výzvy budou přijímány návrhy na investiční projekty určené na úpravu veřejně přístupného prostranství na území patnácté městské části, na pozemcích svěřených Praze 15. Přijímány budou...

V Motole vyšetřili už několik tisíc vzorků

25. března 2020 v 09:47

Od 5. března, kdy se začalo ve FN Motol laboratorně testovat na přítomnost koronaviru, zde bylo vyšetřeno přes 2500 vzorků. V prvních týdnech šlo o přibližně 15–20 % všech diagnostických testů provedených v celé ČR. 

Nový komunikační kanál PRAHA1.ONLINE informuje o dění v první městské části

24. března 2020 ve 14:31

Radnice Prahy 1 připravila nový komunikační kanál PRAHA1.ONLINE, který informuje o aktuálním dění v první městské části.

Další články
Nahoru