dnes
Pátek - zatazeno
9°C
zítra
Sobota - zatazeno
8°C
pozítří
Neděle - zatazeno
8°C
Setkání starosty Prahy 5 s rodiči žáků ZŠ Pod Žvahovem
Starosta Daniel Mazur (vlevo) sešel s rodiči žáků školy. Foto: Praha 5

Setkání starosty Prahy 5 s rodiči žáků ZŠ Pod Žvahovem

V důsledku vyhrocené situace na ZŠ Pod Žvahovem se v úterý 15. ledna starosta MČ Praha 5 Daniel Mazur sešel s rodiči žáků základní školy. „Jsme si plně vědomi obav rodičů, chceme je ale ujistit, že nejsou na místě. Radnice činí všechny potřebné kroky pro bezpečnost dětí v areálu,“ uvedl Daniel Mazur. „Jsem přesvědčen, že v pondělí šlo o zcela výjimečný exces, který se nebude opakovat, a klima na škole se uklidní,“ dodal starosta.

Ve školním areálu Pod Žvahovem došlo v pondělí 7. ledna k potyčce mezi zástupcem ředitelky ZŠ a MŠ Kořenského, jejímž zřizovatelem je MČ Praha 5, a manažerem Tanečního centra Praha (TCP) zřízeného jako zapsaný ústav. TCP stále užívá zhruba polovinu budovy, přestože v roce 2016 obdrželo od MČ Praha 5 výpověď, podle níž mělo budovu již v červenci 2018 opustit. Výpovědi se TCP brání soudně s tím, že zároveň hledá nové sídlo, ale nepodařilo se mu je dosud zajistit.

„Taneční centrum je v budově již několik měsíců nad rámec smlouvy a náklady s tímto problémem spojené bude Radnice po TCP vymáhat,“ připomněla místostarostka Renáta Zajíčková, do jejíž kompetence školství spadá. Dodala, že se ihned po incidentu sešla Školská komise na radnici Prahy 5, na níž byli přítomni i rodiče dětí ZŠ. „Slíbila jsem, že v objektu bude denně přítomna ochranka, a od čtvrtka 10. ledna tomu tak opravdu je.“


Stovky expertů na největší orgán v těle jedou do Prahy

20. listopadu 2019 v 10:56

V tuzemsku nyní žije asi 55 000 lidí s nějakou formou střevního zánětu. Jen u Crohnovy choroby se za posledních 12 let zvedl počet nemocných ze 14 000 na 27 000. Nejenom toto budou řešit stovky odborníků na trávicí trakt – gastroenterologů – kteří se v těchto dnech sjíždí z Česka i Slovenska do...

Víc městských bytů pro potřebné profese

19. listopadu 2019 ve 20:12

Rada hlavního města Prahy schválila na včerejším jednání navýšení počtu bytů pro potřebné profese. Nejvíce bytů získají sociální pracovníci, příslušníci integrovaného záchranného systému a učitelé.

Další články
Nahoru