dnes
Středa - zatazeno
6°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Pátek - polojasno
7°C
Setkání starosty Prahy 5 s rodiči žáků ZŠ Pod Žvahovem
Starosta Daniel Mazur (vlevo) sešel s rodiči žáků školy. Foto: Praha 5

Setkání starosty Prahy 5 s rodiči žáků ZŠ Pod Žvahovem

V důsledku vyhrocené situace na ZŠ Pod Žvahovem se v úterý 15. ledna starosta MČ Praha 5 Daniel Mazur sešel s rodiči žáků základní školy. „Jsme si plně vědomi obav rodičů, chceme je ale ujistit, že nejsou na místě. Radnice činí všechny potřebné kroky pro bezpečnost dětí v areálu,“ uvedl Daniel Mazur. „Jsem přesvědčen, že v pondělí šlo o zcela výjimečný exces, který se nebude opakovat, a klima na škole se uklidní,“ dodal starosta.

Ve školním areálu Pod Žvahovem došlo v pondělí 7. ledna k potyčce mezi zástupcem ředitelky ZŠ a MŠ Kořenského, jejímž zřizovatelem je MČ Praha 5, a manažerem Tanečního centra Praha (TCP) zřízeného jako zapsaný ústav. TCP stále užívá zhruba polovinu budovy, přestože v roce 2016 obdrželo od MČ Praha 5 výpověď, podle níž mělo budovu již v červenci 2018 opustit. Výpovědi se TCP brání soudně s tím, že zároveň hledá nové sídlo, ale nepodařilo se mu je dosud zajistit.

„Taneční centrum je v budově již několik měsíců nad rámec smlouvy a náklady s tímto problémem spojené bude Radnice po TCP vymáhat,“ připomněla místostarostka Renáta Zajíčková, do jejíž kompetence školství spadá. Dodala, že se ihned po incidentu sešla Školská komise na radnici Prahy 5, na níž byli přítomni i rodiče dětí ZŠ. „Slíbila jsem, že v objektu bude denně přítomna ochranka, a od čtvrtka 10. ledna tomu tak opravdu je.“


Praha 11: Jednání Komise pro životní prostředí

17. února 2020 v 09:58

Jednání Komise pro životní prostředí RMČ Prahy 11 pro životní prostředí je veřejné a koná se v pondělí 24. února od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova (č. dv. 119), Úřad MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Praha 15: Změna ve vyplácení dávek sociální péče

16. února 2020 ve 21:22

Praha 15 informuje, že Úřad práce je z ÚMČ Praha 15, Boloňská ulice 478/1 přestěhován na Úřad práce Praha 10, Vršovická 1429/68, Praha 10 Vršovice.

Další články
Nahoru