Dnes Úterý - zatazeno 8°C
Zítra Středa - obcasny-dest 7°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Setkání obyvatelů a zástupci radnice o budoucnosti Primátorské ulice

V říjnu a listopadu uspořádala Praha 8 tři plánovací setkání, na kterých obyvatelé Primátorské ulice a jejího nejbližšího okolí diskutovali spolu se zástupci radnice o budoucnosti této dopravně velmi vytížené lokality. Závěry z participace jsou zásadním podkladem pro dopravně-urbanistickou studii, která se momentálně tvoří a občané s ní budou seznámeni v první polovině tohoto roku, opět formou veřejného setkání.

„Celá ta lokalita, to znamená nejen ulice Primátorská, ale i Braunerova a další, je neúměrně zatížena automobilovou dopravou. To je způsobeno zejména tím, že stále není dokončený Městský okruh a řidiči si zde zkracují cestu ulicemi rezidenční oblasti, které nejsou na takový objem dopravy stavěné,“ říká Tomáš Slabihoudek (TOP 09), radní pro dopravu.

Praha 8 zadala zpracování dopravně-urbanistické studie, která přinese doporučení, jak dopravu v řešené oblasti lépe usměrnit, zhodnotí kvalitu a vhodnost použitých povrchů na silnicích i chodnících, prověří kapacitu parkování. Studie se zaměří i na bezpečnost křižovatek, případně přinese i návrhy na nové přechody nebo bezbariérové úpravy.

Z plánovacích setkání například vyplynulo, že za nejproblematičtější místa z hlediska dopravní bezpečnosti považují místní obyvatelé zejména křižovatky propojující řešené území s ulicí Zenklova. Nejhůře hodnoceným místem je křižovatka Zenklova/Krejčího/Primátorská/Nad Košinkou, obzvláště z pohledu bezpečnosti chodců.

Negativně byl hodnocen i stav povrchů v ulicích. Například v horní části ulice Primátorská si místní stěžují na nerovný a hlučný povrch vozovky z žulových kostek a převážně by přivítali nahrazení žulové dlažby asfaltem.

Častým tématem bylo i parkování. Rezidenti v současné době parkují i na chodnících nebo v křižovatkách, což snižuje přehlednost provozu a vytvářejí se tak potenciálně rizikové situace. Většina dotázaných na veřejných setkáních uvítala informaci o brzkém zavedení zón placeného stání, které by měly být v této oblasti vyznačeny přibližně v polovině roku 2024. Parkovací zóny pomohou v řešení i dalších podnětů od občanů, například se díky nim zlepší rozhledy před přechody, kde nebude parkování legalizováno.

 

Na setkáních se řešila i kvalita veřejných prostranství, například možnost umístit do některých ulic stromořadí či jinou formou zvelebit pobytový prostor náměstíček a chodníků. Po prověření sítí technického vybavení pod povrchem (podzemní kabely, potrubí apod.) budou i návrhy na umístění zeleně součástí dopravně-urbanistické studie.


Autor: Alo

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru