Dnes Čtvrtek - polojasno 13°C
Zítra Pátek - bourky 13°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
SetkáníZe sociálních sítí

Setkání na Střížkovské vyhlídce bude 7. května

Jedním z nejvíce zanedbaných míst Střížkova je bývalý sportovní areál SK Střížkov, takzvaná Střížkovská vyhlídka. To už se ale brzy změní. Co všechno tu MČ Praha 9 spolu s místními obyvateli plánuje, je předmětem setkání 7. května od 16 hodin přímo na místě v Trojmezní ulici.  

„O možnostech, jak změnit lokalitu nefunkčního bývalého sportovního areálu Střížkov na příjemné místo pro sport, volnočasové aktivity a sousedská setkání, jsme diskutovali s místními obyvateli a zástupci společnosti, která pozemky vlastní, už v dubnu 2022. Tehdy jsme se s majitelem shodli, že by zde měly vzniknout rodinné domy a vily s výhledem na Prahu podle původní zastavovací studie z roku 1930, tedy nikoliv bytovky, jak se mnozí obávali. Vlastník pozemků byl rovněž ochoten nám přenechat škvárové hřiště směnou za jiné pozemky, abychom zde mohli vytvořit nový prostor pro volnočasové aktivity. Významně se posunout v tomto záměru můžeme až nyní, protože teprve 22. února letošního roku dali zastupitelé Prahy této směně zelenou. Získáme tak bývalé sportoviště a už nám nic nebrání, abychom opravdu začali s revitalizací celého území,“ nastiňuje starosta MČ Praha 9 Tomáš Portlík.

Už na dubnovém setkání před dvěma lety panovala shoda mezi místními a radnicí na tom, aby nedošlo k nepřiměřenému zahušťování této lokality bytovými domy.

„Kromě toho vytvořením nového prostranství pro volnočasové aktivity vznikne v této části Střížkova nejen místo pro sportování a setkávání místních, ale navíc se celá lokalita otevře svému okolí,“ naznačuje další cíle revitalizace Střížkovské vyhlídky radní MČ Praha 9 pro územní rozvoj Jiří Janák a dodává: „Relevantní podněty a připomínky zdejších obyvatel, které jsme před dvěma lety zaznamenali, jsme posoudili s projektanty a zapracovali do projektu, který nyní obyvatelům Střížkova předkládáme.“

Střížkováci se velkou většinou shodli na vytvoření multifunkčního hřiště a prostoru pro konání kulturních akcí. Rozdílné názory panovaly na charakter multifunkčního objektu v sousedství hřiště.

O připravované výstavbě rodinných domů a vil bude na květnovém setkání s obyvateli Střížkova informovat zástupce investora.


Autor: red

Letní hry Na Františku

Dnes ve 12:38

Praha 1 pořádá Letní hry Na Františku. Děti a mladiství se mohou těšit na atletiku, mini golf, basketbal, florbal, lezení, veslování nebo surfařský simulátor.

Moai bude slavnostně odhalena, přijde i Pavel Pavel

Dnes v 07:03

Socha Moai v bubenečském parku Lázaro Cárdenase už zdomácněla, v mezičase dostala i klobouk pukao. Nyní dojde i na slavnostní odhalení za přítomnosti zástupců Chile, které sochu do parku Prahy 6 darovalo.

Nacher: Svobodný projev vs. dezoláti

Včera ve 20:52

Když příznivci pětikoalice během kampaně útočili na Babiše, nadávali mu a narušovali volební mítinky ANO, jednalo se prý o svobodný projev nesouhlasu. Když to samé dělají odpůrci nynější vlády, jsou to dezoláti, kteří nerespektují demokracii. Když na to upozorňujeme my, fňukáme, když vládní...

Praha Sobě: Ke středním školám jsme svolali mimořádné zastupitelstvo

Včera ve 20:44

Alarmující stav pražských středních škol otevřeme ve čtvrtek na mimořádném zastupitelstvu, které jsme s dalšími zástupci opozice nechali svolat. I pražské děti si zaslouží přijímačky se stejnou šancí na přijetí jako ve zbytku republiky. Tahle nespravedlnost musí...

Střelecký ostrov zve na Vinařské slavnosti

Včera ve 12:15

Prezentace malých rodinných vinařů nejen z jižní Moravy, ale i z oblasti starého a nového světa, jejichž produkci běžně neochutnáte v pátek 24. a v sobotu 25. května.

Korso Krymská 2024

Včera v 07:44

Krymská, to je ulice plná barů, restaurací, obchodů a dílen. V roce 2022 se obnovila tradice Korsa Krymská, které vždy koncem května vdechlo malé vršovické ulici venkovní život velkého bulváru. Bez aut a omezení se návštěvníci mohou těšit na spoustu živé hudby a představení, jídla a pití. Ve...

Praha 1: Setkání k budoucnosti parku Kampa

21. května 2024 v 16:28

Ve středu 22. května se v parku Kampa koná veřejné setkání o budoucnosti parku. Od 17 do 18 hodin se můžete zúčastnit procházky po parku s architektkou, která vám představí nový návrh. Procházka začíná u saly terreny.

Staročeský jarmark v Praze 14

20. května 2024 ve 20:20

Tradiční staročeský jarmark plný zábavy a překvapení, ukázka historických řemesel a bohatý kulturní program ve farní zahradě v sobotu 25. května. Vstup zdarma.

Praha 1 zve na Den dětí na Žofíně

20. května 2024 v 08:01

V dopoledních hodinách 31. května proběhne na Žofíně Den dětí. Těšit se můžete na Sváťovo divadlo, sportovní hry, animační team Vláček nebo pohádkového dráčka.

Starosta OPEN v Písecké bráně

19. května 2024 ve 21:30

Radnice Prrahy 6 zve v pondělí 20. května od 16:30 na setkání se starostou Jakubem Stárkem.

Kvásek a jak na něj

17. května 2024 v 11:02

Akce v knihovně ve Vikově ulici se koná 27. května v 15 hodin.

Posezení s architekty: Oživení parku Lotyšská

16. května 2024 ve 14:34

Setkání s architekty a zástupci radnice Prahy 6 k parku Lotyšská se koná v sobotu 18. května.

V Praze 9 se bude tančit

16. května 2024 ve 13:29

Začátkem roku proběhlo setkání občanů z rozvojových Vysočan v Colben centru s místostarostkou Kamilou Matějkovou. Tématem byl plácek kolem budovy Afi City a jeho využití.

Další články
Nahoru