Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 15°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Sesunutý svah po vydatném dešti zastavil na sedm hodin provoz vlaků v Dejvicích
Drážní hasiči odklízí zeminu a části sesunuté zdi. Foto: Správa železnic

Sesunutý svah po vydatném dešti zastavil na sedm hodin provoz vlaků v Dejvicích

Vydatný déšť zastavil v Praze zhruba na sedm hodin provoz na železniční trati mezi stanicemi Praha – Veleslavín a Praha – Masarykovo nádraží. V ulici U Dráhy v Praze 6 se sesunula část svahu do kolejiště. 

Osobní vlak bez cestujících brzo ráno do překážky narazil a lehce se poškodil, uvedla na svém twitteru Správa železnic. Odklízení zeminy a částí zdi sesunutých ze sousedního pozemku trvalo téměř celé dopoledne, provoz byl obnoven krátce po 11:30.

Organizátor pražské integrované dopravy vyzval cestující, aby v době přerušení provozu využili metro, kde jim byly uznány jízdní doklady Českých drah i Arrivy.

Událost se stala dnes ráno kolem 4:30, na místě zasahovali i pražští hasiči. Spolupracovali s drážními hasiči, kteří si odklízení zeminy převzali.

Bouřky od sobotního večera do dnešního rána zasáhly od jihozápadu postupně téměř celé Česko a částečně severní Moravu. V Praze hasiči během noci zasahovali u čtyř případů, které souvisely se silným deštěm.


Autor: ČTK

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

Včera ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

Včera v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Další články
Nahoru