Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Šestka rozšiřuje kapacity škol

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro ukrajinské děti.

Při letošních zápisech do základních škol podali rodiče 1932 žádostí o přijetí, včetně duplicitních a vícečetných žádostí do více škol. Podle informací ředitelů a ředitelek své místo ve třídách našly téměř všechny spádové děti, jejichž rodiče podali žádost o přijetí ve stanoveném termínu. Oproti původnímu předpokladu pět otevřelo jednu třídu navíc. Pouze v jednotlivých případech byla nepřijatým spádovým dětem nabídnuta možnost přijetí v jiné škole.

Navyšuje se nejen počet prvních tříd, ale i kapacity škol. V září budou slavnostně otevřeny nové třídy, kabinety a odborné učebny.

Školky zřizované městskou částí přijaly 3270 žádostí od 1192 rodičů. Z toho bylo 275 přihlášek od dětí mladších tří let. Počet volných míst ve školkách, a tedy i přijatých dětí, se mění podle toho, jak se řeší odklady školní docházky, aktuálně je zaplněno 979 míst.

„Už nyní s jistotou víme, že se nám do školek podařilo umístit všechny děti starší tří let a někde i mladší,“ uvedla radní Prahy 6 pro školství Marie Kubíková. V Praze 6 také od loňského roku funguje dětská skupina Sluníčko pro děti ve věku od dvou let.

V červnu Praha 6 uskutečnila také zápisy ukrajinských dětí do svých základních a mateřských škol. Do školek bylo odevzdáno celkem 97 přihlášek, do škol se hlásí 279 dětí. „Počítáme s využitím detašovaných pracovišť a vytvořením ukrajinských tříd při ZŠ Na Dlouhém lánu, kde bude využita kapacita školní družiny,“ doplnila Marie Kubíková.

Další detašované pracoviště Praha 6 připravuje při ZŠ Marjánka, a to v budově sídla Anglo-německé obchodní akademie. Městská část se také rozhodla využít budovu MŠ Vokovická pro umístění ukrajinských dětí předškolního věku tak, že o rok odložila plánovanou demolici staré budovy. Pro další příchozí děti se připravuje adaptační skupina na zámečku Jenerálka.Autor: Cen

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru