Dnes Čtvrtek - jasno 10°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 25. 4. 2024
Svátek má Marek
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 6 nabídne obědy zdarma pro školáky, vyčlenila na to dvanáct milionů korun
Někteří rodiče nyní řeší, jak dětem zajistit obědy. Ilustrační foto: archiv

Praha 6 nabídne obědy zdarma pro školáky, vyčlenila na to dvanáct milionů korun

Praha 6 bude rodinám, kteří o to kvůli nárůstu životních nákladů požádají, financovat školní obědy z dotace, o které rozhodli zastupitelé městské části tento týden v pondělí. Z krizové rezervy Prahy 6 je pro tento účel vyhrazeno 12 milionů korun.

Již od 14. listopadu mohou rodiče a zákonní zástupci z Prahy 6 na základě čestného prohlášení prostřednictvím školy žádat o úhradu plného stravného na obědy svých dětí. Po přijetí žádosti nebude škola po rodičích požadovat úhradu za obědy.

„Považuji za morálně neobhajitelné, abychom vybírali vyšší daně a ty nevraceli lidem, jejichž životní úroveň nyní prochází největší zkouškou od samotného vzniku České republiky,“ uvedl starosta šesté městské části Jakub Stárek (ODS).

„Jako starosta jsem hrdý na to, že náš nový tým je schopen přijímat tak zásadní rozhodnutí pár dnů po svém zvolení. Víme totiž dobře, že pomáhat se musí hned. Je třeba nepřešlapovat na místě, ale konat. Respekt a díky patří velké části opozice, která zahodila politikaření a dala programu šanci,“ pokračoval Stárek. „Nehodlám čekat, až bude opravdu špatně,“ dodal.

Podle radní pro oblast školství Mariany Čapkové (Praha 6 Sobě) nejde o plošnou pomoc, ale o pomoc cílenou na ty, kteří se cítí zasaženi současnou situací. „Doufám, že jednoduchá forma žádosti formou čestného prohlášení odstraní strach ze zbytečné administrativy nebo stud, který by těm, kdo potřebu pomoci cítí, bránil o ni požádat. Zároveň pracuji se svým týmem na takové metodice, která také školy administrativně v tomto ohledu zatíží co nejméně,“ sdělila.

Čestné prohlášení bude na školách přijímáno dle místních zvyklostí a bude na škole, zda zvolí tištěné formuláře nebo využije jejich elektronickou podobu. V čestném prohlášení by měl rodič uvést, že dané dítě je přihlášeno ke školnímu stravování, že rodič má v souvislosti s aktuální situací zvýšené náklady a také, že nečerpá pomoc v rámci „Balíčku okamžité pomoci Pražanům“.


Autor: Cen

Dyzajn market Máj

Včera v 15:48

Dyzajn market Máj se koná 18. a 19. května na Výstavišti v Holešovicích, oba dny od 10 do 18 hodin. Vstup je zdarma a bez bariér.

Seafood & Prosecco opět na Grébovce

Včera ve 13:44

Nejlepší kalamáry, krevety, chobotnice, tuňáka, pražmu, mořského vlka a další laskominy z grilu na dřevěném uhlí v neděli 28. dubna od 12 hodin. Chybět nebudou ani oblíbené předkrmy v podobě oblíbených tataráků a pomazánek.

Čarodějnický rej u sokolovny v Praze 15

Včera v 10:36

Před Švehlovou sokolovnou se 30. dubna slétnou čarodějnice. Soutěže, sladké ceny, buřtíky a oheň, začíná se v 17 hodin.

Pražská lítačka letos již podvanácté

Včera v 08:58

V pátek 26. dubna se koná  12. ročník závodu Pražská lítačka. Nově lze jako dopravní prostředek použít trolejbus nebo sdílené kolo. Registrace účastníků je od 15 hodin v Muzeu MHD ve Střešovicích, kde se také nachází cíl.

Praha 1: Den otevřených dveří Střediska sociálních služeb

Včera v 07:36

Zájemci z řad seniorů a jejich rodin se mohou přijít podívat do Střediska sociálních služeb v pondělí 29. dubna.

Komentovaná vycházka: Vršovice plné umění i průmyslu

23. dubna 2024 v 19:54

Vydejte se na průzkum desáté městské části a objevujte ji hned několika způsoby. Praha 10 nabízí svým obyvatelům možnost objevovat a poznávat místní rozmanitosti a zajímavosti.

Jarní Karlínský street food festival

23. dubna 2024 ve 13:53

Jarní Karlínský street food festival se uskuteční v neděli 28. dubna na Karlínském náměstí. Těšit se můžete na více než 50 stánků s nabídkou té nejlepší moderní gastronomie. Ke skvělému jídlu a pití patří i parádní živá muzika a DJská vystoupení.

Návrhy designérů na Viadukt Karlín najdete na výstavě

23. dubna 2024 v 08:39

Výstava všech návrhů nové identity Viaduktu Karlín nabídne všech 78 návrhů od designérů a designérek.

Street food + Amerika na Smíchovské náplavce

23. dubna 2024 v 08:26

Projíst se Amerikou křížem krážem můžete 27. dubna na Smíchovské náplavce. Cesta povede od šťavnatých burgerů, hot dogu či corndogu, trhaného vepřového, přes mac´n´cheese, mexické tacos, empanadas, argentinské steaky až po pikantní kuřecí křídla.

Dny dobrovolnictví 2024

23. dubna 2024 v 07:10

Česká republika se chystá na událost, která na konci dubna propojí dvanáct krajů, stovky organizací a tisíce lidí ve prospěch společného dobra. Součástí bude i Praha 4, která dobrovolnictví dlouhodobě podporuje. Dny dobrovolnictví proběhnou ve dnech 25. – 28. dubna a jejich součástí bude...

Evakuace na kole a retro peloton

23. dubna 2024 v 07:03

Praha 13 zve na 18. ročník akce Evakuace na kole. Akce je určena pro širokou veřejnost. Každý účastník dostane mapu s vyznačenou trasou. Trať vede převážně rovinatým terénem.

Další články
Nahoru