Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 5°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha 6 nabídne obědy zdarma pro školáky, vyčlenila na to dvanáct milionů korun
Někteří rodiče nyní řeší, jak dětem zajistit obědy. Ilustrační foto: archiv

Praha 6 nabídne obědy zdarma pro školáky, vyčlenila na to dvanáct milionů korun

Praha 6 bude rodinám, kteří o to kvůli nárůstu životních nákladů požádají, financovat školní obědy z dotace, o které rozhodli zastupitelé městské části tento týden v pondělí. Z krizové rezervy Prahy 6 je pro tento účel vyhrazeno 12 milionů korun.

Již od 14. listopadu mohou rodiče a zákonní zástupci z Prahy 6 na základě čestného prohlášení prostřednictvím školy žádat o úhradu plného stravného na obědy svých dětí. Po přijetí žádosti nebude škola po rodičích požadovat úhradu za obědy.

„Považuji za morálně neobhajitelné, abychom vybírali vyšší daně a ty nevraceli lidem, jejichž životní úroveň nyní prochází největší zkouškou od samotného vzniku České republiky,“ uvedl starosta šesté městské části Jakub Stárek (ODS).

„Jako starosta jsem hrdý na to, že náš nový tým je schopen přijímat tak zásadní rozhodnutí pár dnů po svém zvolení. Víme totiž dobře, že pomáhat se musí hned. Je třeba nepřešlapovat na místě, ale konat. Respekt a díky patří velké části opozice, která zahodila politikaření a dala programu šanci,“ pokračoval Stárek. „Nehodlám čekat, až bude opravdu špatně,“ dodal.

Podle radní pro oblast školství Mariany Čapkové (Praha 6 Sobě) nejde o plošnou pomoc, ale o pomoc cílenou na ty, kteří se cítí zasaženi současnou situací. „Doufám, že jednoduchá forma žádosti formou čestného prohlášení odstraní strach ze zbytečné administrativy nebo stud, který by těm, kdo potřebu pomoci cítí, bránil o ni požádat. Zároveň pracuji se svým týmem na takové metodice, která také školy administrativně v tomto ohledu zatíží co nejméně,“ sdělila.

Čestné prohlášení bude na školách přijímáno dle místních zvyklostí a bude na škole, zda zvolí tištěné formuláře nebo využije jejich elektronickou podobu. V čestném prohlášení by měl rodič uvést, že dané dítě je přihlášeno ke školnímu stravování, že rodič má v souvislosti s aktuální situací zvýšené náklady a také, že nečerpá pomoc v rámci „Balíčku okamžité pomoci Pražanům“.


Autor: Cen

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Praha 6: Kampus Dejvice zve na Advent

30. listopadu 2022 v 07:21

Tradiční Advent na kampusu před budovou VŠCHT se koná 7. prosince v 17 až 21 hodin. Čeká vás program v režii studentských spolků, tvůrčí dílny, pečené kaštany a hodně svařáku.  

Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

28. listopadu 2022 v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Giving Tuesday na náměstí Míru

28. listopadu 2022 v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

28. listopadu 2022 v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Další články
Nahoru