Dnes Sobota - jasno 20°C
Zítra Neděle - jasno 23°C
Neděle 4. 6. 2023
Svátek má Dalibor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 6 nabídne obědy zdarma pro školáky, vyčlenila na to dvanáct milionů korun
Někteří rodiče nyní řeší, jak dětem zajistit obědy. Ilustrační foto: archiv

Praha 6 nabídne obědy zdarma pro školáky, vyčlenila na to dvanáct milionů korun

Praha 6 bude rodinám, kteří o to kvůli nárůstu životních nákladů požádají, financovat školní obědy z dotace, o které rozhodli zastupitelé městské části tento týden v pondělí. Z krizové rezervy Prahy 6 je pro tento účel vyhrazeno 12 milionů korun.

Již od 14. listopadu mohou rodiče a zákonní zástupci z Prahy 6 na základě čestného prohlášení prostřednictvím školy žádat o úhradu plného stravného na obědy svých dětí. Po přijetí žádosti nebude škola po rodičích požadovat úhradu za obědy.

„Považuji za morálně neobhajitelné, abychom vybírali vyšší daně a ty nevraceli lidem, jejichž životní úroveň nyní prochází největší zkouškou od samotného vzniku České republiky,“ uvedl starosta šesté městské části Jakub Stárek (ODS).

„Jako starosta jsem hrdý na to, že náš nový tým je schopen přijímat tak zásadní rozhodnutí pár dnů po svém zvolení. Víme totiž dobře, že pomáhat se musí hned. Je třeba nepřešlapovat na místě, ale konat. Respekt a díky patří velké části opozice, která zahodila politikaření a dala programu šanci,“ pokračoval Stárek. „Nehodlám čekat, až bude opravdu špatně,“ dodal.

Podle radní pro oblast školství Mariany Čapkové (Praha 6 Sobě) nejde o plošnou pomoc, ale o pomoc cílenou na ty, kteří se cítí zasaženi současnou situací. „Doufám, že jednoduchá forma žádosti formou čestného prohlášení odstraní strach ze zbytečné administrativy nebo stud, který by těm, kdo potřebu pomoci cítí, bránil o ni požádat. Zároveň pracuji se svým týmem na takové metodice, která také školy administrativně v tomto ohledu zatíží co nejméně,“ sdělila.

Čestné prohlášení bude na školách přijímáno dle místních zvyklostí a bude na škole, zda zvolí tištěné formuláře nebo využije jejich elektronickou podobu. V čestném prohlášení by měl rodič uvést, že dané dítě je přihlášeno ke školnímu stravování, že rodič má v souvislosti s aktuální situací zvýšené náklady a také, že nečerpá pomoc v rámci „Balíčku okamžité pomoci Pražanům“.


Autor: Cen

Den s Policií ČR Praha

2. června 2023 v 15:47

V sobotu 10. června proběhne na Letenské pláni již třináctý ročník Dne s Policií České republiky. Návštěvníci se mohou od 10 do 16 hodin těšit na množství vystavené policejní techniky a ukázky činností policistů.

Sobota: Na Kulaťák na trhy

2. června 2023 v 15:39

Sobotní trhy na Kulaťáku se konají od 8 do 14 hodin. Kromě tradiční nabídky se můžete těšit i na osvěžující ledové nápoje od The Tea Republic, Česko.  

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 23. týden

2. června 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Den dětí v Praze 10

2. června 2023 v 08:08

Divadélko, zábavné dílny, workshopy, provazochodectví, žonglování nebo chůdy. V sobotu 3. června bude Park Malinová – Chrpová patřit dětem.

Historická procházka Prahou 6

1. června 2023 ve 13:34

Procházka do minulosti, věnovanou zajímavým místům v Břevnově spojeným s koncerty a dalšími aktivitami československé undergroundové komunity a speciálně skupiny The Plastic People of the Universe se koná v úterý 6. června. Průvodcem bude pamětník i dokumentátor těchto událostí, badatel František...

Sportujte s Desítkou. Den jógy v Malešickém parku

31. května 2023 v 17:40

V sobotu 10. června se bude v Malešickém parku cvičit jóga. Den jógy začne ve 14 hodin, potrvá do 18 hodin.

PVK: Nová desková hra ukáže výrobu, distribuci a úpravu pitné vody

31. května 2023 ve 12:48

Pražské vodovody a kanalizace v rámci inovačního maratonu Nakopni Prahu 2023 vyhlásily extra výzvu: Zdravá a čistá voda pro Prahu.

Deset kapitol z historie Viktorie Žižkov ukáže výstava

31. května 2023 v 11:30

Deset výstavních ploch, deset kapitol z historie Viktorie Žižkov nabízí výstava „Cesta do hlubin fotbalový duše“, na náměstí Radost v Praze 3.

Včely zblízka poznáte v botanické zahradě v Troji

31. května 2023 v 10:52

Botanická zahrada hl. m. Prahy zahajuje panelovou výstavu, která návštěvníkům ukáže včelu medonosnou tak, jak ji neznají. Fotografie, které vznikly využitím mikrofotografické techniky skenovací elektronové mikroskopie, představí pomocí až 4000násobně zvětšených fotografií detaily ze života tohoto...

Praha 6: Bavíme se o Šáreckém údolí

31. května 2023 v 05:18

Praha 6 pokračuje v setkání zástupců radnice s obyvateli. Polslední květnový den to bude Šárecké údolí a následovat bude červnové setkání ve Střešovicích.

Praha 6: Červen v Letním kině

30. května 2023 ve 13:13

Letní kino neKONEČNÁ Vypich začíná ve čtvrtek promítat.  V červnové nabídce najdete šest fimů, začíná se ve 21 hodin.

Další články
Nahoru