Dnes Úterý - zatazeno 8°C
Zítra Středa - prehanky-dest 11°C
Úterý 21. 9. 2021
Svátek má Matouš
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražské krimi

Šestice celostátně hledaných osob na sebe sama upozornila

Postávání na zastávce MHD bez roušky, klečení u veřejné lavičky nebo krádež v obchodě s potravinami jsou jen některé ze způsobů, jakými na sebe v různých částech Prahy upozornily osoby vedené v celostátním pátrání. Po uzavření prvotního přestupku a potvrzení statusu hledaných, byli všichni dotyční předvedeni na nejbližší služebnu státní policie.

Sérii zadržení celostátně hledaných osob odstartoval sedmnáctiletý mladík, který se kolem sedmé hodiny večer pohyboval nedaleko Diagnostického ústavu na Praze 4. Na jeho počínání strážníky upozornil muž prostřednictvím tísňové linky. Při kontrole totožnosti vyšlo najevo, že je osobou hledanou.

Druhou odhalenou osobou se stal dvaadvacetiletý muž, který upoutal pozornost hlídky chybějící rouškou při vycházce po Vrchlického sadech na Praze 1.

Třetímu, v konečné fázi předanému do rukou státní policie, se stala osudná dobrá paměť a ostražitost strážníků při kontrole parku Charloty Garrique Masarykové. Ti muže na základě jeho podobnosti ztotožnili a odhalili jako třiačtyřicetiletého celostátně hledaného.

K odhalení v pořadí čtvrté osoby vedl neúspěšný pokus o krádež v potravinách na Praze 3. Pětatřicetiletý muž se zde pokusil odcizit zboží v celkové hodnotě 1253 korun, načež byl zadržen místní ochrankou. Po příjezdu strážníků bylo zboží vráceno do regálů a celostátně hledaný muž putoval na služebnu.

Důvodem kontroly pátého hledaného muže byl strach o jeho zdraví. Dotyčný klečel vedle lavičky na křižovatce ulic Ruská a Žitomírská na Praze 10. Po zjištění, že je v dobré zdravotní kondici, došlo na kontrolu totožnosti a následnou lustraci.

Ani poslední muž na sebe nechtěl upozorňovat vzhledem ke svým iniciálám figurujícím na seznamu celostátně hledaných osob, ale bez zakrytých dýchacích cest se pohyboval v prostorách zastávky MHD na Praze 5. Jeho chováním iniciovaná kontrola nemohla skončit jinak než v pěti předchozích případech a 35letého muže strážníci předali do rukou kolegů z Policie ČR.Autor: TZ, red

Cestou z restaurace poničili sprejem zastávku

Dnes v 18:14

Zeď u zastávky MHD Tylova čtvrť postříkali včera před 23. hodinou dva mladíci modrým sprejem. Jejich počínání sledoval z okna strážník v době svého volna a přivolal kolegy. Výtečníky našla hlídka v podchodu zastávky, jeden měl modrou barvu na rukou, sprej ležel na zemi...

Zavřené dveře autobusu otevřel násilím, škoda přesahuje 10 tisíc korun.

Včera v 17:40

Napadení řidiče autobusu bylo hlášeno na operační středisko městské policie z Řevnické ulice. Vyslaná hlídka 19. září před půlnocí v Praze 13 na místě zjistila, že řidič napaden nebyl, ale jeden z cestujících se snažil silou vystoupit ve chvíli, kdy byly dveře zavřené a...

Cestu domů lemovaly odpadky

18. září 2021 v 09:46

Cestu z tahu si trochu „zpestřili“. Jejich aktivitě neušly koše na bio odpad, zaparkovaný motocykl stejně jako vybavení restaurační zahrádky.

Auto jako zbraň

18. září 2021 v 09:40

Řidič zaparkoval auto v zóně placeného stání bez zaplacení a nelíbilo se mu, že se dostal do hledáčku strážníků. Autem se pak pokusil najet do jednoho člena hlídky a ujel.

Podomní a pochůzkový prodej je v Praze zakázán

16. září 2021 v 16:41

Správní orgán bude nyní řešit případ 26letého cizince, který nelegálně nabízel kolemjdoucím zboží. Na jeho činnost strážníky prostřednictvím tísňové linky upozornili ti, kterým své zboží nabízel.

Vloupání do pokoje na ubytovně

15. září 2021 v 15:03

Hlídky strážníků zadržely muže a ženu, kteří se vloupali do jednoho z pokojů na ubytovně v Praze 9. Při útěku poškodili několik dalších uzamčených dveří.

Požár vzduchotechniky v areálu v Praze 10

9. září 2021 v 10:37

Včera večer zasahovalo šest profesionálních a pět dobrovolných jednotek hasičů ve Švehlově ulici v Praze 10 u požáru ve výrobním areálu soukromé firmy. Hořely filtry ve vzduchotechnice odsávání.

Po pokusu o napadení strážníků skončil v poutech

6. září 2021 ve 20:40

Včera večer byla hlídka městské policie vyslána před restauraci do Nádražní ulice, kde mělo docházet ke rvačce dvou osob. Na místě našla dva muže, kteří se slovně přeli, ale fyzické napadání popírali.

Agresivní opilá žena skončila na záchytce

6. září 2021 v 11:51

Nejprve obtěžovala zákazníky v provozovně rychlého občerstvení, pak se pustila do boje se strážníky.

Strach o otce dovedl ženu za strážníky

6. září 2021 v 07:43

Po návratu z nemocnice v pátek 3. září nebral 69letý muž své dceři telefon, když se za ním vypravila, nereagoval na zvonění. Vstup do bytu jí znemožnily klíče v zámku. Byt v Rokycanově ulici se nacházel ve zvýšeném přízemí a neprůhledná fólie byla umístěna jen do výšky 2/3 oken. Strážníkům se...

Další články
Nahoru