dnes
Pondělí - polojasno
3°C
zítra
Úterý - oblacno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
0°C
Pražské krimi

Šestice celostátně hledaných osob na sebe sama upozornila

Postávání na zastávce MHD bez roušky, klečení u veřejné lavičky nebo krádež v obchodě s potravinami jsou jen některé ze způsobů, jakými na sebe v různých částech Prahy upozornily osoby vedené v celostátním pátrání. Po uzavření prvotního přestupku a potvrzení statusu hledaných, byli všichni dotyční předvedeni na nejbližší služebnu státní policie.

Sérii zadržení celostátně hledaných osob odstartoval sedmnáctiletý mladík, který se kolem sedmé hodiny večer pohyboval nedaleko Diagnostického ústavu na Praze 4. Na jeho počínání strážníky upozornil muž prostřednictvím tísňové linky. Při kontrole totožnosti vyšlo najevo, že je osobou hledanou.

Druhou odhalenou osobou se stal dvaadvacetiletý muž, který upoutal pozornost hlídky chybějící rouškou při vycházce po Vrchlického sadech na Praze 1.

Třetímu, v konečné fázi předanému do rukou státní policie, se stala osudná dobrá paměť a ostražitost strážníků při kontrole parku Charloty Garrique Masarykové. Ti muže na základě jeho podobnosti ztotožnili a odhalili jako třiačtyřicetiletého celostátně hledaného.

K odhalení v pořadí čtvrté osoby vedl neúspěšný pokus o krádež v potravinách na Praze 3. Pětatřicetiletý muž se zde pokusil odcizit zboží v celkové hodnotě 1253 korun, načež byl zadržen místní ochrankou. Po příjezdu strážníků bylo zboží vráceno do regálů a celostátně hledaný muž putoval na služebnu.

Důvodem kontroly pátého hledaného muže byl strach o jeho zdraví. Dotyčný klečel vedle lavičky na křižovatce ulic Ruská a Žitomírská na Praze 10. Po zjištění, že je v dobré zdravotní kondici, došlo na kontrolu totožnosti a následnou lustraci.

Ani poslední muž na sebe nechtěl upozorňovat vzhledem ke svým iniciálám figurujícím na seznamu celostátně hledaných osob, ale bez zakrytých dýchacích cest se pohyboval v prostorách zastávky MHD na Praze 5. Jeho chováním iniciovaná kontrola nemohla skončit jinak než v pěti předchozích případech a 35letého muže strážníci předali do rukou kolegů z Policie ČR.Policie: Kriminalita v Praze 2 letos klesla. Souvisí to s nouzovým stavem

24. listopadu 2020 ve 21:32

Kriminalita v Praze 2 je v době nouzového stavu o 27 procent nižší než ve srovnatelném období loňského roku. Vyplývá to policejních statistik. Je to v důsledku vyhlášeného nouzového stavu a s ním souvisejících omezujících opatření vlády. Podle policistů k tomu přispělo i zvýšení sankce u vybraných...

U Cholupic se srazilo osobní auto s nákladním

24. listopadu 2020 v 17:36

Na Pražském okruhu v oblasti Cholupic ve směru na letiště zasahovala v pondělí od 19:53 hodin jednotka pražských hasičů u nehody osobního a nákladního auta.

Dlažební kostkou poškodil auto, strážníkům neunikl

17. listopadu 2020 v 09:51

Strážníkům se podařilo vypátrat muže, který v poledne 14. listopadu rozbil dlažební kostkou čelní sklo u zaparkovaného auta. K jeho dopadení pomohl svědek.

Hledá se majitel ztracené peněženky s finanční hotovostí

13. listopadu 2020 v 17:23

V pondělí 2. listopadu nedlouho před polednem předala šedesátiletá žena kolegům na policejní služebně na Vinohradech cizí peněženku i s obsahem. Nález učinil malý chlapec na stole u dětského hřiště ve Slovenské ulici na Vinohradech a předal ho ženě, která jej hlídala a následně celou věc oznámila...

Ve skladu v Praze 10 unikla chemická látka

13. listopadu 2020 v 07:00

Ve čtvrtek 12. listopadu v 15:59 přijalo operační středisko pražských hasičů oznámení o úniku asi 500 litrů chemické látky v komerčním objektu v ulici K Hrušovu v Praze 10. Na místo vyjely 3 jednotky hasičů s chemickou službou a technickým automobilem určeným pro zásahy...

Kladivem do výlohy. Prý se potřeboval uklidnit

12. listopadu 2020 v 15:03

Do Jičínské ulice v Praze 3 jela hlídka prověřit oznámení o muži, který měl kladivem rozbíjet výkladní skříně provozovny. Na místě ji kontaktoval oznamovatel a uvedl, že škodu způsobil zavalitý muž s plnovousem a pantoflemi na nohou.

Další články
Nahoru