Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 16°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražské krimi

Šestice celostátně hledaných osob na sebe sama upozornila

Postávání na zastávce MHD bez roušky, klečení u veřejné lavičky nebo krádež v obchodě s potravinami jsou jen některé ze způsobů, jakými na sebe v různých částech Prahy upozornily osoby vedené v celostátním pátrání. Po uzavření prvotního přestupku a potvrzení statusu hledaných, byli všichni dotyční předvedeni na nejbližší služebnu státní policie.

Sérii zadržení celostátně hledaných osob odstartoval sedmnáctiletý mladík, který se kolem sedmé hodiny večer pohyboval nedaleko Diagnostického ústavu na Praze 4. Na jeho počínání strážníky upozornil muž prostřednictvím tísňové linky. Při kontrole totožnosti vyšlo najevo, že je osobou hledanou.

Druhou odhalenou osobou se stal dvaadvacetiletý muž, který upoutal pozornost hlídky chybějící rouškou při vycházce po Vrchlického sadech na Praze 1.

Třetímu, v konečné fázi předanému do rukou státní policie, se stala osudná dobrá paměť a ostražitost strážníků při kontrole parku Charloty Garrique Masarykové. Ti muže na základě jeho podobnosti ztotožnili a odhalili jako třiačtyřicetiletého celostátně hledaného.

K odhalení v pořadí čtvrté osoby vedl neúspěšný pokus o krádež v potravinách na Praze 3. Pětatřicetiletý muž se zde pokusil odcizit zboží v celkové hodnotě 1253 korun, načež byl zadržen místní ochrankou. Po příjezdu strážníků bylo zboží vráceno do regálů a celostátně hledaný muž putoval na služebnu.

Důvodem kontroly pátého hledaného muže byl strach o jeho zdraví. Dotyčný klečel vedle lavičky na křižovatce ulic Ruská a Žitomírská na Praze 10. Po zjištění, že je v dobré zdravotní kondici, došlo na kontrolu totožnosti a následnou lustraci.

Ani poslední muž na sebe nechtěl upozorňovat vzhledem ke svým iniciálám figurujícím na seznamu celostátně hledaných osob, ale bez zakrytých dýchacích cest se pohyboval v prostorách zastávky MHD na Praze 5. Jeho chováním iniciovaná kontrola nemohla skončit jinak než v pěti předchozích případech a 35letého muže strážníci předali do rukou kolegů z Policie ČR.Kupé počmáral fixem

5. května 2021 ve 14:34

Včera odpoledne cestoval patnáctiletý mladík se dvěma kamarády vlakem a cestu si krátil malováním černým fixem po stěnách kupé.

Nahý muž mlátil do projíždějících tramvají

4. května 2021 ve 21:08

Oznámení o nahém muži, který tluče do projíždějících tramvají, jeli prověřit strážníci na zastávku MHD Náměstí Republiky 1. května.

Řídili bez dokladů s opiáty

3. května 2021 v 18:30

Jeden řidič v Praze 1, druhý v Praze 8, oba si sedli za volant bez řidičáku a navíc pod vlivem omamných látek.

Tužkou na obočí a rtěnkou na zeď

1. května 2021 v 09:08

Na Praze 12 si pro svou tvorbu 29letá žena vybrala zeď prodejny Billa v Kutilově ulici. Pro malbu využila tužku na obočí, rtěnku a akrylové barvy. Zeď se jí prý zdála nedokončená, tak jí trochu dozdobila.

Praha 11 varuje před podvodníky, po domech prodávají předražené zámky

30. dubna 2021 ve 13:58

Případy podvodného podomního prodeje se v uplynulých dnech vyskytly na území jedenácté městské části.

Loupežné přepadení v metru na Náměstí Republiky

22. dubna 2021 v 16:45

Začátkem dubna po deváté hodině večerní projížděla trojice kriminalistů ulicemi metropole a na Náměstí Republiky si všimla skupinky mladých mužů, kteří výrazně gestikulovali na jiného muže, křičeli a byli agresivní. Mladíka drželi za bundu a ten se jim snažil...

Při požáru bytu v Praze 5 hasiči zachránili 4 osoby a psa

21. dubna 2021 v 18:26

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes krátce po 15. hodině v Lidické ulici v Praze 5. Hořelo v bytě ve druhém patře činžovního domu.

Další články
Nahoru