dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Pražský život

Šest hodin čtení na pomoc dětem

Projekt Čtení pomáhá, Pomozte dětem a nakladatelství Albatros brzy odstartují již čtvrtý ročník charitativního čtenářského maratonu. Akce proběhne 2. prosince od 9 hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí.

Čtecí maraton a vánoční tvořivé dílny pro děti potrvají až do večerních hodin. Zapojit se a přispět do „kuřecí kasičky“, tedy do sbírky Pomozte dětem, může každý příchozí. Čtecí maraton podpoří také Marie Doleželová, Martin Dejdar, Jolana Voldánová a další známé osobnosti.

Výtěžek z čtecího maratonu bude věnován na sbírku Pomozte dětem. Symbolickým zápisným 30 korun pro děti a 60 korun pro dospělé tak může každý návštěvník přispět znevýhodněným a ohroženým dětem například na speciální pomůcky, osobní asistenci, letní tábory a další.

„Čtecí maraton navazuje na předešlé velmi úspěšné ročníky. Loni se během 10 hodin vystřídalo přes 300 malých i velkých čtenářů a pro Pomozte dětem jsme vybrali 20 020 korun. Doufáme, že letošní ročník bude minimálně stejně tak úspěšný a že si ho všichni účastníci užijí,“ říká Jana Vožechová z Pomozte dětem.

Program čtecího maratonu
Dopolední program bude zaměřen především na školy a na děti z podpořených organizací. Ty budou samy nejen číst, ale také si o knížkách povídat s autory. Během odpoledne se poté mohou děti zapojit do vánočních tvořivých dílen, kde budou vyrábět vánoční přání, krabičky na dárky, či zdobit obálky na dopis Ježíškovi. Celý den bude provázen soutěží ve skládání papírové čepice od Večerníčka z České televize.

Charitativní maraton podporují známé české tváře. Akce se zúčastní například patronka sbírky Marie Doleželová, Martin Dejdar, Jolana Voldánová, Vojtěch Klinger z Planety YÓ, Pavel Kružík z Kašpárku v rohlíku a Jiří Dědeček. Organizátory akce jsou Pomozte dětem, Čtení pomáhá a nakladatelství Albatros. Děti zapojené do projektu Čtení pomáhá na akci „Čteme pro Kuře“ momentálně vybírají 100 tisíc korun prostřednictvím svých kreditů za přečtené knihy.


Další články
Nahoru