Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 2°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Šest hledaných lidí během víkendu zadrželi pražští strážníci, pomohli jim psi Eco, Greg a Devil
Pražští psovodi. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Šest hledaných lidí během víkendu zadrželi pražští strážníci, pomohli jim psi Eco, Greg a Devil

Šest lidí, po kterých pátrají republikoví policisté, odhalili během uplynulého víkendu na území metropole pražští strážníci. Městská policie hl. m. Prahy o tom informovala v tiskové zprávě.

Ročně provedou hlídky strážníků statisíce kontrol, v rámci kterých odhalí hledané osoby. Za letošní rok provedly zatím téměř 340 tisíc kontrol, při kterých zjistily 223 hledaných Policií ČR. 

„Šest z nich – tři ženy a tři muže předali strážníci na policejní služebny o uplynulém víkendu. Strážníkům pomáhali také čtyřnozí pomocníci, konkrétně Eco, Greg a Devil,“ popsala mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Strážníci-psovodi se podle ní v rámci kontrol nepřizpůsobivých skupin zaměřili na podmostní konstrukce, bývalé drážní domky a zahrádkářské kolonie.

Na všech uvedených místech jejich psi štěkotem označili místa, kde se nacházeli lidé. Lustrací pak vyšlo najevo, že tři jsou vedeni v databázi hledaných.

„To jejich kolegům z Hlídkového útvaru k odhalení hledaných postačila v rámci kontrol metra a stanic tramvají ,jen´ dobrá paměť a všímavost,“ dodala Seifertová.

Za loňský rok zadrželi pražští strážníci 303 celostátně hledaných lidí, předloni 307 lidí a v roce 2018 evidovali 279 zadržených, které hledala Policie ČR.


Autor: Jan Puci

Agresivní opilec skončil na záchytce

29. listopadu 2021 ve 13:25

Do Strakonické ulice byla v pátek po 20. hodině vyslána hlídka strážníků k prověření oznámení o muži, který vstupuje do frekventované vozovky a ohrožuje sebe i projíždějící auta. 

Vandal zaútočil na Národní technickou knihovnu

29. listopadu 2021 ve 13:13

Strážníci z Prahy 6 včera řešili případ muže, který kamenem rozbil skleněnou tabuli Národní technické knihovny a rozhazoval koše v okolí. 

Hořela knihovna, zasahovali hasiči

26. listopadu 2021 v 11:31

Ve čtvrtek 25. listopadu zasahovaly od 17:30 hodin tři profesionální jednotky pražských hasičů v Kafkově ulici v Praze 6 u požáru bytu.

Cizinec v centru povalil betonový koš

23. listopadu 2021 ve 12:38

Mladý cizinec na náměstí Republiky před zraky strážníků povalil betonový koš a křičel na ně „fuck you“. Hlídka muže vyzvala, aby se uklidnil, prokázal totožnost a koš vrátil do původního stavu. Cizinci se ale reakce strážníků nelíbila a velmi hlasitě to dával stále najevo, čímž upoutal pozornost...

V Haškově ulici řádil sprejer

22. listopadu 2021 v 18:03

V sobotu před desátou večer oslovil hlídku strážníků majitel večerky v Haškově ulici s tím, že mu právě někdo posprejoval výlohu nápisem „ZONE7“.

Odcizit lubrikační gel se mu vymstilo

22. listopadu 2021 v 17:58

Krádež lubrikačního gelu v hodnotě 160 korun se stala osudnou 34letému muži. Věc odcizil v nákupním centru na Smíchově a strážníky přivolala ostraha obchodu.

V Křesomyslově ulici hořel byt v činžovním domě

17. listopadu 2021 v 08:51

Dvě jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly v úterý 16. listopadu od 20:25 hodin v Křesomyslově ulici v Praze 4 u požáru bytu v činžovním domě.

Dva zákazy a jednou drogy

11. listopadu 2021 v 07:38

První den týdne byl pro strážníky pestrý. V centru zaparkoval řidič se zákazem řízení na místě vyhrazeném pro invalidy. Tvrdil, že autem přijela jeho přítelkyně. Na Černém Mostě nejprve řešili muže, který se dopustil krádeže, vzápětí ho ale chytli za zákaz řízení. Řidičku ovlivněnou drogami pak...

Požár v Janovské ulici

10. listopadu 2021 v 08:01

Pražští policisté spolu s ostatními složkami integrovaného záchranného systému vyjížděli v sobotu krátce po sedmé hodině ranní do Janovské ulice v Praze 10 k požáru panelového domu. Jako první na místě byli policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří se nemohli dostat dovnitř do domu,...

Drogy v autě a zákaz řízení

9. listopadu 2021 v 09:49

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si v sobotu odpoledne všimli v ulici Polaneckého v Praze 9 modrého auta, které se rozhodli zastavit a zkontrolovat.

Další články
Nahoru