Dnes Úterý - jasno 16°C
Zítra Středa - polojasno 19°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Šest hledaných lidí během víkendu zadrželi pražští strážníci, pomohli jim psi Eco, Greg a Devil
Pražští psovodi. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Šest hledaných lidí během víkendu zadrželi pražští strážníci, pomohli jim psi Eco, Greg a Devil

Šest lidí, po kterých pátrají republikoví policisté, odhalili během uplynulého víkendu na území metropole pražští strážníci. Městská policie hl. m. Prahy o tom informovala v tiskové zprávě.

Ročně provedou hlídky strážníků statisíce kontrol, v rámci kterých odhalí hledané osoby. Za letošní rok provedly zatím téměř 340 tisíc kontrol, při kterých zjistily 223 hledaných Policií ČR. 

„Šest z nich – tři ženy a tři muže předali strážníci na policejní služebny o uplynulém víkendu. Strážníkům pomáhali také čtyřnozí pomocníci, konkrétně Eco, Greg a Devil,“ popsala mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Strážníci-psovodi se podle ní v rámci kontrol nepřizpůsobivých skupin zaměřili na podmostní konstrukce, bývalé drážní domky a zahrádkářské kolonie.

Na všech uvedených místech jejich psi štěkotem označili místa, kde se nacházeli lidé. Lustrací pak vyšlo najevo, že tři jsou vedeni v databázi hledaných.

„To jejich kolegům z Hlídkového útvaru k odhalení hledaných postačila v rámci kontrol metra a stanic tramvají ,jen´ dobrá paměť a všímavost,“ dodala Seifertová.

Za loňský rok zadrželi pražští strážníci 303 celostátně hledaných lidí, předloni 307 lidí a v roce 2018 evidovali 279 zadržených, které hledala Policie ČR.


Autor: Jan Puci

Policisté rozmluvili muži skok z Nuselského mostu

Včera v 09:24

Den před svatým Václavem hodinu před půlnocí přivedla tíživá životní situace na Nuselský most jednačtyřicetiletého muže, který se rozhodl ukončit svá trápení skokem dolů. Tou dobou na místo mířily i hlídky z policejních služeben Nové město a Vinohrady, kam je prostřednictvím operačního důstojníka...

Kvůli ztrátě telefonu chtěl skočit do Vltavy

3. října 2022 v 09:14

V časných ranních hodinách se minulý týden na městskou policii obrátily s prosbou o pomoc dvě vystrašené ženy pracující v baru na Národní třídě. Bar měl již zavřeno a dovnitř se dobýval opilý muž, který tam údajně ztratil telefon a dožadoval se jeho vydání.

Zatínal pěsti a vyzýval strážníky k boji

30. září 2022 v 10:56

Dvojici opilých mužů, která poškozovala zaparkovaná auta, řešili strážníci z Prahy 1 v Myslíkově ulici. Během zjišťování rozsahu způsobené škody začal jeden z mužů hlídku slovně napadat a svou agresivitu stupňoval bez ohledu na opakované výzvy k uklidnění.

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Další články
Nahoru