dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Sešikují se v tržnici, potom Vietnamci vyrazí do centra na protest zpívat
Předseda Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter na jedné z předchozích demonstrací. Foto: archiv

Sešikují se v tržnici, potom Vietnamci vyrazí do centra na protest zpívat

Organizace vietnamských vlastenců v ČR svolala na zítřejší odpoledne happening Zpěvem proti agresi. Protestní akci má upozornit na „čínskou okupaci části vietnamského území“.

„Z historie víme, že Číňané se nikdy nevzdali touhy ovládat Vietnamce, zejména se snažili loupežně získat území, ostrovy Vietnamu a neustále staví své stavby v moři, aby realizovali své úmysly přivlastnit si postupně celé Vietnamské východní moře. Navíc se snaží ničit rozvíjející se vietnamskou ekonomiku,“ informovali organizátoři protestu.

Shromáždění a příprava na protest se uskuteční v neděli mezi desátou a jedenáctou hodinou v libušské tržnici Sapa. Na pravé poledne je naplánován odjezd do centra a od třinácti do sedmnácti hodin budou hudební a pěvecká vystoupení na Václavském náměstí.

Vietnamce v České republice zviditelnil v posledních dnech ministr financí Andrej Babiš, když v Poslanecké sněmovně podotkl, že vietnamští podnikatelé v maloobchodu neplatí daně.

Za svůj necitlivý a zkreslující výrok se po schůzce s předsedou Česko-vietnamské společnosti Marcelem Winterem v pátek omluvil. „Byl jsem informován, že občané vietnamské národnosti daně platí, těm děkuji a omlouvám se, pokud se jich moje vyjádření dotklo. Měl jsem samozřejmě na mysli ty, kteří řádně daně neplatí,“ uvedl Babiš.


Další články
Nahoru