Dnes Čtvrtek - oblacno 9°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 18. 4. 2024
Svátek má Valérie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Seriál venkovních her Putování Prahou 2 se rozrostl o nové trasy
Trasa Podskalí začíná u budovy bývalé celnice na Výtoni. Foto: VitVit / Wikimedia Commons

Seriál venkovních her Putování Prahou 2 se rozrostl o nové trasy

Praha 2 pokračuje v seriálu putovních venkovních her. V současné době nabízí dvě nové trasy, které zájemce provedou po stopách Jaroslava Foglara nebo za poznáním a historií Podskalí. Obě soutěžní hry jsou otevřeny až do konce října 2023.

„První z her účastníky provede místy, kde žil a tvořil legendární spisovatel Jaroslav Foglar. Málokdo ví, že proslulý autor Rychlých šípů prožil většinu života v Praze 2 a rád vyhledával klid zdejších parků. Proto také samotná trasa vedoucí od rodného domu v Benátské ulici až k místu jeho posledního bydliště na Žižkově čítá celkem 10 zastavení,“ přiblížil tematiku nové putovní hry její autor Jaroslav Šolc (ODS), radní Prahy 2 pro oblast kultury.  

„Další novinkou v nabídce našich putovních her, je putování Podskalím. Někdejší obec, která se za Karla IV. stala součástí Nového Města pražského, prošla po staletích velkou proměnou. Nová trasa tak nabízí zajímavosti z dávné i nedávné minulosti. Začíná u Podskalské celnice, pokračuje až na Palackého náměstí a po nábřeží se vrací zpět na Výtoň,“ sdělil Šolc. 

Putování Prahou 2 zahájila městská část Praha 2 už v roce 2021, kdy si první trasou připomenula výročí 1100 let od smrti svaté Ludmily. V současné době seriál nabízí celkem 9 různých putovních tras. Je úzce propojen s úspěšným projektem radnice, a to webovou aplikaci Encyklopedie Prahy 2, která získala mj. v roce 2021 vítěznou trofej v soutěži Zlatý erb v kategorii Nejlepší elektronická služba a projekty Smart City. Podle Šolce bude letos v rámci seriálu her spuštěna další, která provede účastníky parky v Praze 2.

Do putovních her se mohou zájemci zapojit prostřednictvím speciálního webu putovani.praha2.cz. Účast v jednotlivých hrách je zdarma a trasu lze projít v libovolném čase, klidně i na pokračování. Na jednotlivých stanovištích řeší soutěžící různé kvízové otázky a sbírají body. Při jejich dostatečném počtu se zapojí do losování o věcné ceny.


Autor: puc

Praha 4: Zájemci si mohou vyzkoušet dobrovolnictví

Dnes ve 14:02

Ústav sociálních služeb v Praze 4 (ÚSS4) se v letošním roce zapojí do celorepublikových Dnů dobrovolnictví. Ve dnech 25. až 28. dubna si zájemci mohou vyzkoušet různé dobrovolnické aktivity a načerpat informace, jak se stát dobrovolníkem a jak se v dobrovolnictví neztratit. Máte chuť se do...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 17. týden

Dnes ve 12:27

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Garážový výprodej v Praze 6

Dnes v 09:59

V ulicích Polní, Na rovni, Štolbova a Na Okraji v Praze 6 se koná garážový výprodej. Přijďte si nakoupit, popovídat se sousedy a ochutnat domácí koláče, domácí limonádu, čaj nebo kávu.

Pálení Čarodějnic a stavění májky

Dnes v 09:33

Spolek za veselejší Střížkov a Praha 9 zvou na tradiční Pálení Čarodějnic a stavění májky v Parku Václavka. Masky čarodějnic a čarodějů vítány.

Průzkum: Klesá počet dětí v organizovaném sportu

Dnes v 07:40

Pokles sportujících dětí v České republice se nedaří zastavit. Naopak se stále prohlubuje. Zatímco v roce 2022 chodilo pravidelně do sportovních klubů 51 % dětí, v letošním průzkumu od agentury SANEP počet klesl na 46 %. Rovněž u mládeže strmě upadá zájem o pohybové aktivity během dne, a naopak...

První městská část udělí pět Čestných občanství a dvě Ceny Prahy 1

Včera ve 23:33

Zastupitelstvo městské části Praha 1 schválilo udělení dvou Čestných občanství Prahy 1, a to starostovi jihofrancouzského města Nîmes Jeanu-Paulu Fournierovi a in memoriam muzikoložce Lence Hlávkové. Už dříve zastupitelé souhlasili s udělením Ceny Prahy 1 lékaři Jaroslavu Eliášovi a tanečnici,...

Pozvánka Prahy 4: Poslední adresa Antonína Šindeláře

Včera ve 14:34

V pátek 19. dubna ve 12 hodin si městská část Praha 4 připomene úspěšného stavitele a politika Antonína Šindeláře, kterého komunistický režim připravil o podnikání, majetek a nakonec i život. Na domě číslo 1664/1 v ulici Sdružení v Nuslích bude umístěna pamětní tabulka Poslední adresa. Bude...

Slavnostní umístění pamětních tabulek

Včera v 11:56

Praha 6 zve na slavnostní umístění pamětní tabulky Poslední adresa staviteli a účastníkovi III. odboje Jaroslavu Klabíkovi na domě v ulici Milady Horákové 115/107 v Praze 6 u příležitosti výročí jeho úmrtí.

Praha 1 poděkovala pracovníkům školství

Včera v 11:51

Muziky, tance, vybraných pochoutek i výhledů na historické centrum metropole si užívali účastníci plavby pro zaměstnance škol, kterou v pondělí 15. dubna zorganizovala radnice Prahy 1.

První jarní košt

Včera v 09:07

Vítání jara se sklenkou v ruce v sobotu 20. dubna na náplavce v Praze 2.

Další články
Nahoru