Dnes Sobota - jasno 20°C
Zítra Neděle - jasno 23°C
Neděle 4. 6. 2023
Svátek má Dalibor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Seriál venkovních her Putování Prahou 2 se rozrostl o nové trasy
Trasa Podskalí začíná u budovy bývalé celnice na Výtoni. Foto: VitVit / Wikimedia Commons

Seriál venkovních her Putování Prahou 2 se rozrostl o nové trasy

Praha 2 pokračuje v seriálu putovních venkovních her. V současné době nabízí dvě nové trasy, které zájemce provedou po stopách Jaroslava Foglara nebo za poznáním a historií Podskalí. Obě soutěžní hry jsou otevřeny až do konce října 2023.

„První z her účastníky provede místy, kde žil a tvořil legendární spisovatel Jaroslav Foglar. Málokdo ví, že proslulý autor Rychlých šípů prožil většinu života v Praze 2 a rád vyhledával klid zdejších parků. Proto také samotná trasa vedoucí od rodného domu v Benátské ulici až k místu jeho posledního bydliště na Žižkově čítá celkem 10 zastavení,“ přiblížil tematiku nové putovní hry její autor Jaroslav Šolc (ODS), radní Prahy 2 pro oblast kultury.  

„Další novinkou v nabídce našich putovních her, je putování Podskalím. Někdejší obec, která se za Karla IV. stala součástí Nového Města pražského, prošla po staletích velkou proměnou. Nová trasa tak nabízí zajímavosti z dávné i nedávné minulosti. Začíná u Podskalské celnice, pokračuje až na Palackého náměstí a po nábřeží se vrací zpět na Výtoň,“ sdělil Šolc. 

Putování Prahou 2 zahájila městská část Praha 2 už v roce 2021, kdy si první trasou připomenula výročí 1100 let od smrti svaté Ludmily. V současné době seriál nabízí celkem 9 různých putovních tras. Je úzce propojen s úspěšným projektem radnice, a to webovou aplikaci Encyklopedie Prahy 2, která získala mj. v roce 2021 vítěznou trofej v soutěži Zlatý erb v kategorii Nejlepší elektronická služba a projekty Smart City. Podle Šolce bude letos v rámci seriálu her spuštěna další, která provede účastníky parky v Praze 2.

Do putovních her se mohou zájemci zapojit prostřednictvím speciálního webu putovani.praha2.cz. Účast v jednotlivých hrách je zdarma a trasu lze projít v libovolném čase, klidně i na pokračování. Na jednotlivých stanovištích řeší soutěžící různé kvízové otázky a sbírají body. Při jejich dostatečném počtu se zapojí do losování o věcné ceny.


Autor: puc

Praha 13: Den dětí s hasiči ve Stodůlkách

2. června 2023 ve 22:01

V neděli 4. června mohou děti oslavit Den dětí s SDH Stodůlky. Začíná se ve 14 hodin.

Den s Policií ČR Praha

2. června 2023 v 15:47

V sobotu 10. června proběhne na Letenské pláni již třináctý ročník Dne s Policií České republiky. Návštěvníci se mohou od 10 do 16 hodin těšit na množství vystavené policejní techniky a ukázky činností policistů.

Sobota: Na Kulaťák na trhy

2. června 2023 v 15:39

Sobotní trhy na Kulaťáku se konají od 8 do 14 hodin. Kromě tradiční nabídky se můžete těšit i na osvěžující ledové nápoje od The Tea Republic, Česko.  

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 23. týden

2. června 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Den dětí v Praze 10

2. června 2023 v 08:08

Divadélko, zábavné dílny, workshopy, provazochodectví, žonglování nebo chůdy. V sobotu 3. června bude Park Malinová – Chrpová patřit dětem.

Historická procházka Prahou 6

1. června 2023 ve 13:34

Procházka do minulosti, věnovanou zajímavým místům v Břevnově spojeným s koncerty a dalšími aktivitami československé undergroundové komunity a speciálně skupiny The Plastic People of the Universe se koná v úterý 6. června. Průvodcem bude pamětník i dokumentátor těchto událostí, badatel František...

Děti oslaví svátek v indiánské osadě

1. června 2023 v 07:07

V sobotu 3. června se zahrada H55 se promění v indiánskou osadu a děti se zábavnou formou dozví něco o životě indiánů. Odpoledne plné zábavy a poznání začne ve 13 hodin.

Sportujte s Desítkou. Den jógy v Malešickém parku

31. května 2023 v 17:40

V sobotu 10. června se bude v Malešickém parku cvičit jóga. Den jógy začne ve 14 hodin, potrvá do 18 hodin.

Praha 15 pro děti: Šlapanda před Švehlovou sokolovnou

31. května 2023 v 16:42

Dětský den se v Praze 15 koná 1. června. Závodit budou děti na odstrkovadlech, koloběžkách, tříkolkách a kolech se koná od 17 hodin.

PVK: Nová desková hra ukáže výrobu, distribuci a úpravu pitné vody

31. května 2023 ve 12:48

Pražské vodovody a kanalizace v rámci inovačního maratonu Nakopni Prahu 2023 vyhlásily extra výzvu: Zdravá a čistá voda pro Prahu.

Deset kapitol z historie Viktorie Žižkov ukáže výstava

31. května 2023 v 11:30

Deset výstavních ploch, deset kapitol z historie Viktorie Žižkov nabízí výstava „Cesta do hlubin fotbalový duše“, na náměstí Radost v Praze 3.

Včely zblízka poznáte v botanické zahradě v Troji

31. května 2023 v 10:52

Botanická zahrada hl. m. Prahy zahajuje panelovou výstavu, která návštěvníkům ukáže včelu medonosnou tak, jak ji neznají. Fotografie, které vznikly využitím mikrofotografické techniky skenovací elektronové mikroskopie, představí pomocí až 4000násobně zvětšených fotografií detaily ze života tohoto...

Další články
Nahoru