Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - oblacno 14°C
Sobota 2. 3. 2024
Svátek má Anežka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Senzory pohybu: Jak pomáhají šetřit energii?
Pražský životKomerční sdělení
Ilustrační foto: Jon Tyson / unsplash.com

Senzory pohybu: Jak pomáhají šetřit energii?

V domácnosti se dá na energiích uspořit mnoha způsoby, jedním z nich je třeba i správné nastavení svítidel a zapojení pohybových senzorů. Co všechno vám v tomto ohledu může pomoct, abyste ušetřili co nejvíce peněz za elektřinu?

Vsaďte na chytrou domácnost

V dnešní době se stále více lidí snaží najít způsoby, jak snížit svou energetickou spotřebu a přispět k ochraně životního prostředí, stejně jako svých peněženek. Jednou z účinných možností, jak toho dosáhnout, je využití senzorů pohybu a čidel v rámci  chytrého domu. Tyto moderní technologie nejenže usnadňují každodenní rutinu, ale také umožňují šetřit energie a snižovat náklady na elektřinu. V tomto článku se podíváme na to, jak mohou senzory pohybu a čidla přispět k efektivnímu využívání energií v domácnosti.

Senzory pohybu v chytré domácnosti

Senzory pohybu jsou zařízení, která dokážou detekovat pohyb osob v určitém prostoru. Tyto senzory jsou často integrovány do chytrých osvětlení, termostatů a bezpečnostních systémů v domácnosti. Jak to může pomoct ušetřit energie?

  • Automatické osvětlení

Díky senzorům pohybu nemusíte zůstávat ve tmě nebo nechat světla zapnutá zbytečně dlouho. Když senzor zaznamená pohyb, spustí osvětlení a po určité době neaktivity jej vypne. Vhodná je také kombinace se „zelenějšími“ LED diodami, které výrazně přispějí ke snížení spotřeby elektřiny.

  • Optimalizace vytápění a klimatizace

Informování termostatu o přítomnosti lidí v místnosti může být další výhodnou funkcí pohybového čidla. Termostat na základě toho přizpůsobí teplotu tak, aby byla komfortní, když jste v místnosti, a šetří energii, když nejste doma.

  • Bezpečnost

Senzory pohybu jsou také důležitou součástí bezpečnostních systémů v domácnosti. Mohou spustit alarm nebo začít nahrávat videozáznam, když zachytí neobvyklý pohyb, což pomáhá chránit váš domov.

Další čidla, která vám pomohou

Kromě senzorů pohybu existuje řada dalších čidel, která mohou v chytré domácnosti přispět k úspoře energií. Tato čidla měří například teplotu, vlhkost, intenzitu světla nebo kvalitu vzduchu. Dané informace lze poté využít k lepšímu řízení spotřeby energií a optimalizaci různých systémů v domácnosti.

Průběžně se vzdělávejte a inovujte

Pokud se chcete o efektivním využívání energií a chytré domácnosti dozvědět více, rozhodně doporučujeme vzdělávací program ČEZ Akademie. Ten lidem nabízí konkrétní tipy a řešení a pomáhá pochopit různé procesy. Průběžné vzdělávání vám pomůže lépe porozumět principům energetické účinnosti a naučit se využívat moderní technologie, jako jsou fotovoltaika nebo mobilní aplikace pro chytrou domácnost. Díky tomu můžete svou domácnost neustále inovovat a přizpůsobovat aktuálním trendům, které vám ve výsledku ušetří peníze.

Závěrem

Senzory pohybu a čidla jsou významnými nástroji pro efektivní využívání energií v chytrých domácnostech. Tyto technologie nejenže zvyšují pohodlí a bezpečnost, ale také pomáhají snižovat náklady na elektřinu a přispívají k ochraně životního prostředí. Díky programům, jako je ČEZ Akademie, můžete získat znalosti a dovednosti potřebné k maximálnímu využití těchto moderních technologií a k efektivní správě své domácnosti.

O autorce:

Kateřina Houšková - Copywriter

Psaní se věnuje od roku 2017, kdy začínala v redakci online magazínu. Přes něj se v roce 2019 dostala ke copywritingu, u nějž už zůstala. Na přání klienta s pečlivostí zhotoví srozumitelné texty, které osloví. Některé z nich naleznete také na produktvdetailu.cz.


Jak si vyrobit vlastní mobil nebo žabí budík poradí druhý ročník kurzu na FEL ČVUT

Včera v 10:11

Studijní program Kybernetika a robotika na Fakultě elektrotechnické ČVUT právě otevřel druhý ročník unikátního kurzu Jak vyrobit (téměř) cokoli. Koncept praktického vzdělávání v oblasti digitální výroby a rychlého prototypování není novinkou, řadu let ho razí prestižní americká univerzita MIT....

Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil

Včera v 09:23

Radnice Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil. Celý březen je v atriu umístěn sběrný box, kam lze staré telefony odložit. Kampaň Recykluj mobil podporuje neziskový spolek Silou hlasu věnováním 10 korun z každého odevzdaného mobilu. Cílem je sesbírat co nejvíce mobilních telefonů a...

Přednáška: Nejčerstvější objevy v antickém světě

Včera v 08:48

Archeologové ve Středomoří nepolevují v terénní práci, a tak se sezónu za sezónou na světlo světa dostávají pozůstatky antického období. Po tisíciletích strávených v zemi začínají ruiny staveb nebo různé movité předměty vyprávět své příběhy, odpovídat na otázky a někdy také klást...

V Praze 14 budou vítat jaro

Včera v 07:23

Pohádka pro děti, průvod i špekáčky. V neděli 17. března se bude vítat jaro a vynášet Morana.

Swap 7000 ve Florentinu

Včera v 07:08

Na výrobu jedněch džínů je zapotřebí až 7000 litrů vody. Akce s názvem Swap 7000 chce pomoct tuto spotřebu snížit. Svoje další, a nejen džíny, si můžete pořídit právě tady.

V souvislosti s válkou se na Prahu 10 přemístilo 7000 Ukrajinců

29. února 2024 ve 21:29

Na Ukrajině si během uplynulého víkendu připomněli dvě smutná výročí: dva roky od začátku plnohodnotné ruské invaze a deset let od zabrání Krymu. Tisíce lidí v Praze i v dalších městech vyjádřily sounáležitost s Ukrajinou. Připomeňme si, co jsme pro napadenou zemi udělali...

Trhy na Tylově náměstí v Praze 2

29. února 2024 v 16:51

Od pondělí 11. března se otevřou trhy na Tylově náměstí v Praze 2.

Praha 14 pokračuje v programech prevence

29. února 2024 v 10:52

Praha 14 realizuje několik programů prevence rizikového chování, zaměřuje se na žáky. O podrobnostech informovala o tom koordinátorka protidrogové prevence a prevence kriminality Veronika Havlíčková.

Praha 8 vypsala konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala

29. února 2024 v 10:27

Praha 8 vyhlásila konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala. Přihlášky mohou zájemci podávat do středy 13. března. 

Praha 14 vyhlásí Sportovce roku 2023

29. února 2024 v 08:25

Vyhlášení sportovce roku Prahy 14 proběhne v úterý 26. března v KD Kyje. Připraven je doprovodný program, vystoupí Anna Slováčková.

Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi Prahy 4

29. února 2024 v 08:05

Praha 4 zve na Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi. Koná se v úterý 26. března na Nuselské radnici v dopoledních i odpoledních hodinách. Vyberte si variantu, která vám více vyhovuje, obě lekce jsou identické. Tentokrát si s dětmi vyrobíte barevnou vitráž a hebounkou...

Praha 3: Osudy legionářů

29. února 2024 v 07:29

U příležitosti 85. výročí německé okupace představí Martin Říha počátky vzniku nejrozsáhlejší vojenské ilegální odbojové organizace, její strukturu, činnost i plány v roce 1939. Současně budou na příkladu několika vybraných osobností popsány osudy legionářů...

Další články
Nahoru