dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražský život

SenSen Café: Vzpomínková setkání pro seniory nejen u kávy

Nadace Charty 77 a její projekt SenSen (Senzační senioři) otevírá od listopadu SenSen Café – vzpomínkové workshopy pro seniory v netradičním prostředí kaváren, knihoven či muzeí. Jejich cílem je umožnit seniorům setkat se se zajímavými lidmi, zavzpomínat si společně na mládí, prožitá životní dobrodružství i pozapomenuté události z naší historie. 

Účastníci workshopů také získají informace o Národní kronice – unikátním archivu vzpomínek, který Nadace Charty 77 buduje společně s Národním muzeem a do kterého může uložit svůj příběh každý, kdo má zájem uchovat ho pro budoucí generace.  

Série vzpomínkových workshopů začala 3. listopadu v Národním technickém muzeu, v jeho televizním studiu. SenSen Café jako první navštívili senioři z Klubu SenSen Prachatice, vítězové letošní Ceny Senior roku v kategorii Nejlepší klub roku. Během zhruba tříhodinového setkání si zkusili práci v televizním studiu, dozvěděli se zajímavosti z televizní historie a získali informace o projektu Národní kronika. Po kávě a občerstvení pro ně byly také zdarma otevřeny všechny expozice Národního technického muzea.

Nyní budou workshopy v Národním technickém muzeu probíhat pravidelně každé úterý až do poloviny prosince a zúčastní se jich seniorské kluby z nejrůznějších koutů republiky. „Senioři si vyzkouší, jaké to je být kameramanem, režisérem, hlasatelkou. Průvodci jim budou moji bývalí báječní televizní kolegové a já se určitě přijdu podívat a podělit se svými zkušenostmi před dlouhými 43 lety, kdy jsme sama poprvé do takového studia, které je dnes rekvizitou v muzeu, vstoupila,“ říká výkonná ředitelka Nadace Charty 77 (SenSen, Konto Bariéry) Božena Jirků.

 

 

 


Další články
Nahoru