dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
4°C
Letní PrahaPražský život

Seniory z Prahy 1 čeká léto plné výletů

Parník Vltava se stal koncem května na dvě hodiny farmářským trhem a domovem pro výletníky zároveň. Senioři z Prahy 1 se spolu s radní Šárkou Chládkovou Táborskou a prvním místostarostou Danielem Hodkem vydali na společnou plavbu.

Místo startu cesty bylo tradiční, náplavka u Nemocnice Na Františku, a nejvzdálenějším bodem výletu byla skála pod Barrandovem.

„Loňské plavby měly velký úspěch, a tak jsme se snažili, abychom i letos mohli výlety zorganizovat,“ řekla radní pro sociální oblast a protidrogovou problematiku Šárka Chládková Táborská. „Do konce září bychom měli stihnout ještě dva výlety," dodala.

Letošní novinkou plaveb pro seniory je jejich tematické zaměření. První byla „farmářská“. Na palubě byly postaveny dva krásné stánky z farmářského trhu na náměstí Republiky, mezi nimi jeden z nejoblíbenějších – Karel Vopršal, který mimo jiné nabízel bavorské vdolky, třený košíček s višní a tvarožník. U vedlejšího stánku pak čekaly poctivé chleby s chloubou švýcarských sýrařů – s raclettem. To vše bylo s dalším občerstvením a nápoji zdarma k dispozici seniorským cestovatelům.

A to nebylo všechno: dámy od posádky obdržely růži a při odchodu si ještě všichni odnesli farmářský balíček s pecnem voňavého chleba a domácí paštikou.

Druhý, neméně povedený výlet seniorů zamířil do zoo, kde byla dopoledne pro seniory připravena privátní prohlídka dolní části zahrady pod vedením zkušené průvodkyně.

„Celá řada seniorů nebyla v zahradě dlouhá léta, a tak viděli řadu novinek,“ prozradila radní Šárka Chládková Táborská.

Příští výletní plavby se budou konat 22. července a 21. srpna.

První plavba, loď Grand Bohemia, 22.7. s názvem „Plujeme na vlnách jazzu“, bude zpestřena vystoupením Steamboat stompers, kterou si senioři oblíbili z jejich vystoupení v Malostranské besedě.

Další plavba bude 21. 8. na lodi Grand Bohemia, téma je překvapením.

Vstupenky budou jako vždy zdarma, vydávány budou 16. 7. a 21. 7. v kanceláři č. 605, 6. patro Úřadu MČ Praha 1. Více informací na webu Prahy 1 a na nástěnce „Senioři“ v pasáži úřadu.


Další články
Nahoru