Dnes Úterý - polojasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 27°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Seniory v jihoměstských pobytových zařízeních očkoval tým z Královských Vinohrad
Mobilní očkovací tým FN Královské Vinohrady. Foto: P11

Seniory v jihoměstských pobytových zařízeních očkoval tým z Královských Vinohrad

V rámci první vlny očkování proti onemocnění covid-19, k němuž se mohou registrovat senioři starší 80 let, zajistila Praha 11 očkování seniorům v místních pobytových zařízeních.

Tým z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady minulý týden zavítal do domů s pečovatelskou službou v Blatenské a Šalounově ulici a za klienty bezbariérového domu v Petýrkově.„Jsem velmi rád, že se nám s vinohradskou nemocnicí podařilo dojednat spolupráci a zajistit tak pro seniory v našich pobytových zařízeních očkování. Tato kategorie obyvatel totiž patří k nejohroženějším, navíc je pro ně často velmi složité dostat se k lékaři, ať už ze zdravotních důvodů nebo kvůli logistice. Díky mobilnímu očkovacímu centru, které přijelo za nimi, tato komplikace odpadla," dodal starosta jedenácté městské části Jiří Dohnal (Piráti). Velké poděkování za koordinaci celé akce patří pracovníkům Jihoměstské sociální a.s.

Praha 11 má aktuálně připravený interní systém pro očkování seniorů – občanů městské části, a to ve spolupráci se třemi zaregistrovanými očkovacími centry (EUC Klinika Praha a.s. – poliklinika Šustova, Polymedica s.r.o. – poliklinika Michnova a ComfortCare a.s. – poliklinika Kloknerova). Jakmile dojde k obnovení dodávek vakcín, bude možné systém spustit. Již nyní lze nicméně očkování podstoupit ve spádové Thomayerově nemocnici.

Bližší informace ohledně očkování, včetně návodu k registraci a užitečných kontaktů, naleznete zde.


Desatero domácí ekologie. Školení nejen pro seniory Prahy 13

14. července 2021 ve 12:37

V pondělí 12. července se v obřadní síni radnice Prahy 13 konalo školení nejen pro seniory, tématem byl udržitelný rozvoj.

Soutěž: Prarodiče tvoří s vnoučaty

13. července 2021 ve 12:00

Odbor zdravotnictví a sociálních služeb radnice Prahy 8 vyhlásil prázdninovou soutěž v rámci tvořivé mezigenerační výzvy.

Praha 11 blahopřála k 95. narozeninám

2. července 2021 v 09:58

Radnice Prahy 11 poblahopřála paní Růženě Kotaškové k 95. narozeninám, které oslavila 30. června. Paní Kotašková je stále velmi vitální, společenská a v domě v Hrabákově ulici č. 3 i velmi oblíbená.

Vakcína až domů. Praha 6 nabízí seniorům a hendikepovaným domácí očkování

17. června 2021 v 10:26

Zdravotní stav jim komplikuje přesun na očkování, o vakcínu proti koronaviru však nepřijdou. Městská část Praha 6 nově pomáhá s očkováním přímo doma u seniorů a lidí se zdravotním hendikepem. Zájemci si o službu mohou zažádat telefonicky přes  koordinátorku Prahy...

Senioři Prahy 1 se o prázdninách nudit nebudou

15. června 2021 v 15:48

V návaznosti na rozvolňování opatření se ve Středisku sociálních služeb Praha 1 opět začínají rozbíhat přípravy aktivit pro seniory. Během léta jsou v plánu procházky, výlety, tréninky pétanque nebo například koncert Fórum mladých hraje seniorům, který se dnes uskuteční v DPS...

Noblesní vycházka secesní Prahou 2

15. června 2021 v 09:55

Ve čtvrtek 17. června se koná vycházka pro členy klubu Dvojka pro seniory.

Praha 1 pořádá tábor pro seniory

15. června 2021 v 07:41

Trocha sportu, trocha hraní, trocha zábavy, pohyb v přírodě – a to všechno naplno. Takový program nabízí už deset let týdenní tábor pro seniory z Prahy 1, kteří si nezapomněli hrát, umí se smát, někdy i sami sobě, jsou malinko soutěživí a nebojí se trochy pohybu.

Další články
Nahoru