dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Pražský život

Seniorské workshopy SenSen Café pokračují: Padesátka seniorů už se proměnila v televizní profesionály

Nadace Charty 77 a její projekt SenSen (Senzační senioři) zahájily v listopadu SenSen Café – vzpomínkové workshopy pro seniory v netradičním prostředí kaváren, knihoven či muzeí. Jejich cílem je umožnit seniorům setkat se se zajímavými lidmi, zavzpomínat si společně na mládí, prožitá životní dobrodružství i pozapomenuté události z naší historie. 

Účastníci workshopů také získají informace o Národní kronice – unikátním archivu vzpomínek, který Nadace Charty 77 buduje společně s Národním muzeem a do kterého může uložit svůj příběh každý, kdo má zájem uchovat ho pro budoucí generace.   

Série vzpomínkových workshopů začala 3. listopadu v Národním technickém muzeu, konkrétně v jeho historickém televizním studiu. Od té doby SenSen Café navštívilo již pět desítek seniorů a seniorek z různých koutů ČR. Jako první to byli členové Klubu SenSen Prachatice, vítězové letošní Ceny Senior roku v kategorii Nejlepší klub roku. Následovala setkání se seniory z Prahy a z Teplic. Poslední workshop v letošním roce se uskuteční v Národním technickém muzeu v úterý 1. prosince.

„Senioři si zkouší, jaké to je být kameramanem, režisérem, hlasatelkou. Průvodci jim jsou moji bývalí báječní televizní kolegové,“ komentuje program SenSen Café výkonná ředitelka Nadace Charty 77 (SenSen, Konto Bariéry) Božena Jirků. „Byl to úžasný zážitek, veliké díky patří celému projektu SenSen,“ shodují se senioři z pražského Komunitního centra Prádelna.

Během zhruba tříhodinového workshopu senioři získávají také informace o projektu Národní kronika. Po kávě a občerstvení pro ně také zůstávají otevřeny všechny expozice Národního technického muzea.


Další články
Nahoru