Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Seniorky vyrazí na přehlídkové molo, nasadí si fascinátory. Doprovodí je modelové 70+
Patronkou loňské módní přehlídky byla Naďa Konvalinková, letos to bude její herecký kolega herec Tomáš Töpfer. Foto: se svolením RoSa

Seniorky vyrazí na přehlídkové molo, nasadí si fascinátory. Doprovodí je modelové 70+

Seniorky v Praze 8 Kobylisích čeká již VII. ročník tradiční módní přehlídky. Ve čtvrtek 15. července vyjdou v Centru RoSa na červený koberec, aby předvedly garderobu, kterou nosí elegantní Pařížanky. Chybět nebudou ani extravagantní vlasové ozdoby-fascinátory. Nejen modelky, ale i modely přijde podpořit v roli patrona ředitel Divadla na Vinohradech, herec Tomáš Töpfer a čestným hostem akce bude herečka Eliška Nejedlá.

V rytmu francouzských šansonů se budou v letošním roce na červeném koberci pohupovat modelky a modelové mezi 70 a 91 lety. 

„Možná mně to nebudete věřit, ale na módní přehlídce jsem nikdy nebyl. Natož abych vystoupil na molo. Tohle je však zcela jiný případ. Rád to podstoupím, i když si myslím, že plnoštíhlí, obtloustlí a obézní chlapi jako jsem já, by na molo lézt neměli. Když je to ale pro dobrou věc, tak proč ne,“ komentuje svojí premiéru na červeném koberci Tomáš Töpfer. 

Čestným hostem akce bude herečka Eliška Nejedlá. „Podpořit takový projekt mě, vzhledem k tomu, že ke stáří chovám nesmírnou úctu, může jedině těšit. Navíc k módě mám kladný vztah už od malička, kdy se mě v této oblasti snažila utvářet právě moje babička,“ upřesňuje Eliška Nejedlá, která během odpoledne zazpívá šansony.

Organizátoři proto letos sáhli k tématu ,Fascinováni Paříží´, a díky tomu budou mít všechny modelky na hlavě takzvané fascinátory, typické francouzské extravagantní ozdoby využívané především v 50. letech minulého století.

„Oblečení je vybrané tak, aby odráželo jednoduchou francouzskou eleganci. Rozhodně na módní přehlídce neuvidíte žádné sportovní či letos moderní košilové šaty. Využíváme kalhoty cigaretového či širokého střihu, krátká saka i klasické černé šaty s ,áčkovou´ sukní. Vše jsem vybírala tak, aby to ladilo s fascinátory, které jsou vyrobené z různých látek a zdobí je krajky, pera i závoje. Žádné Pařížance nechybí v šatníku balerinky a červená rtěnka. Zkrátka typická Paříž,“ upřesňuje stylistka Kateřina Ekrtová.

K vidění budou také zajímavé stylové účesy vyčesané tak, aby na nich vynikly právě typické kloboučky. Akci poskytl záštitu první místostarosta Prahy 8 Michal Švarc.


Autor: Jan Puci

Pro seniory z Prahy 10 se vaří v nové kuchyni

13. května 2022 ve 14:35

Kuchyně, v níž se každý den připravují obědy pro čtyři stovky seniorů z Prahy 10, září novotou. Kulinářský prostor v Sámově ulici prošel rekonstrukcí po půlstoletí, nyní už je v plnohodnotném provozu. Kromě nájemníků místního Domu spokojeného žití se tady vaří i pro klienty domovů z Vršovického...

Do Třebonického pivovaru na pivo

10. května 2022 v 15:45

Radnice Prahy 13, Středisko sociálních služeb Lukáš a Klub seniorů pořádají po pandemické přestávce oblíbený pochod do Třebonického pivovaru na pivo.

Senioři Prahy 15 pojedou do Třeboně

10. května 2022 v 08:58

Vedení Prahy 15 plánuje pokračovat v seniorských zájezdech. Po prvním výletu na zámek Loučeň a po dlouhé pauze vyvolané pandemií pojedou senioři na výlet do jihočeské Třeboně, kde si projdou zámek, navštíví okolí rybníka Svět, možná i Schwarzenberskou hrobku.

Květnová Hudební kavárna v Cafe Terezie

7. května 2022 v 16:13

Ve středu 11. května můžete od 19 hodin v Cafe Terezie navštívit Hudební kavárnu.

Turnaje ve stolním tenise na Elizze

5. května 2022 v 19:03

Pro fanoušky stolního tenisu připravila Praha 11 tři turnaje, které budou probíhat v květnu v herně Brandlova.

V klubu seniorů se slavily narozeniny

5. května 2022 ve 12:32

První květnový Klub seniorů v Praze 13 byl ve znamení oslav. Za zvuků živé hudby oslavila paní Růžena Kocinová 85 let.

Na Jižním Městě se slavila další stovka

26. dubna 2022 v 11:50

Sto let oslavila 20. dubna paní Boženka Malá z Domova pro seniory na Jižním Městě.

Praha 11: Mozkový jogging pro seniory

25. dubna 2022 ve 20:04

Nemůžete se vzpomenout, pro co jste šli? Nevybaví se vám jméno herce, zpěváka nebo název filmu? Zrazuje vás krátkodobá paměť? Mozek je sval a potřebuje trénovat. 

Mozkový jogging pro seniory v Praze11

18. dubna 2022 v 19:49

Už jste si párkrát nemohli vzpomenout, pro co jste šli do vedlejší místnosti? Nevybaví se vám jméno herce, zpěváka nebo název filmu? Zrazuje vás krátkodobá paměť? Mozek je sval a potřebuje trénovat. 

Další články
Nahoru