Dnes Středa - obcasny-dest 15°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 20°C
Středa 22. 9. 2021
Svátek má Darina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Seniorky vyrazí na přehlídkové molo, nasadí si fascinátory. Doprovodí je modelové 70+
Patronkou loňské módní přehlídky byla Naďa Konvalinková, letos to bude její herecký kolega herec Tomáš Töpfer. Foto: se svolením RoSa

Seniorky vyrazí na přehlídkové molo, nasadí si fascinátory. Doprovodí je modelové 70+

Seniorky v Praze 8 Kobylisích čeká již VII. ročník tradiční módní přehlídky. Ve čtvrtek 15. července vyjdou v Centru RoSa na červený koberec, aby předvedly garderobu, kterou nosí elegantní Pařížanky. Chybět nebudou ani extravagantní vlasové ozdoby-fascinátory. Nejen modelky, ale i modely přijde podpořit v roli patrona ředitel Divadla na Vinohradech, herec Tomáš Töpfer a čestným hostem akce bude herečka Eliška Nejedlá.

V rytmu francouzských šansonů se budou v letošním roce na červeném koberci pohupovat modelky a modelové mezi 70 a 91 lety. 

„Možná mně to nebudete věřit, ale na módní přehlídce jsem nikdy nebyl. Natož abych vystoupil na molo. Tohle je však zcela jiný případ. Rád to podstoupím, i když si myslím, že plnoštíhlí, obtloustlí a obézní chlapi jako jsem já, by na molo lézt neměli. Když je to ale pro dobrou věc, tak proč ne,“ komentuje svojí premiéru na červeném koberci Tomáš Töpfer. 

Čestným hostem akce bude herečka Eliška Nejedlá. „Podpořit takový projekt mě, vzhledem k tomu, že ke stáří chovám nesmírnou úctu, může jedině těšit. Navíc k módě mám kladný vztah už od malička, kdy se mě v této oblasti snažila utvářet právě moje babička,“ upřesňuje Eliška Nejedlá, která během odpoledne zazpívá šansony.

Organizátoři proto letos sáhli k tématu ,Fascinováni Paříží´, a díky tomu budou mít všechny modelky na hlavě takzvané fascinátory, typické francouzské extravagantní ozdoby využívané především v 50. letech minulého století.

„Oblečení je vybrané tak, aby odráželo jednoduchou francouzskou eleganci. Rozhodně na módní přehlídce neuvidíte žádné sportovní či letos moderní košilové šaty. Využíváme kalhoty cigaretového či širokého střihu, krátká saka i klasické černé šaty s ,áčkovou´ sukní. Vše jsem vybírala tak, aby to ladilo s fascinátory, které jsou vyrobené z různých látek a zdobí je krajky, pera i závoje. Žádné Pařížance nechybí v šatníku balerinky a červená rtěnka. Zkrátka typická Paříž,“ upřesňuje stylistka Kateřina Ekrtová.

K vidění budou také zajímavé stylové účesy vyčesané tak, aby na nich vynikly právě typické kloboučky. Akci poskytl záštitu první místostarosta Prahy 8 Michal Švarc.


Autor: Jan Puci

K životnímu jubileu paní Olze Wildové gratuloval starosta

20. září 2021 ve 14:15

Dnes slaví paní Olga Wildová z Prahy 11 krásné 90. narozeniny. Pediatrička, šéfredaktorka, odborná redaktorka medicínských novin a časopisů, zkrátka aktivní, milá a energická dáma.

Dům v ulici Na Bělidle se znovu otevřel seniorům, provozovat jej bude Elpida

19. září 2021 v 08:20

Dům Na Bělidle 34 v Praze 5 měl sloužit seniorům už od roku 2015, služby bývalého nájemce v něm ale využívalo minimum lidí a po ukončení dotací z pražského magistrátu nájemce přestal platit nájemné. Město proto smlouvu vypovědělo a díky soutěži nyní dům znovu ožil. Seniorské centrum s kulturními a...

Praha 11: Sportovní hry seniorů a handicapovaných občanů Jižního Města

18. září 2021 v 07:07

Jihoměstská sociální připravila na čtvrtek 23. září již XXII. ročník Sportovních her seniorů a handicapovaných občanů Jižního Města. Sportovní hry budou probíhat na zahradě Křejpského ulice 8.

Praha 6: Odpoledne pro seniory Sportujeme v každém věku

16. září 2021 ve 12:40

Praha 6 zve na sportovně-zábavné odpoledne pro seniory nad 60 let v úterý 21. září ve 13 hodin.

V Praze 13 se hrál pétanque O pohár starosty

16. září 2021 v 10:48

Již devět let se díky podpoře radnice Prahy 13 konají u Lukáše pravidelné seniorské tréninky pétanque. Vyvrcholením celoročního snažení je každým rokem tradiční turnaj O pohár starosty MČ Praha 13 za účasti seniorů z Prahy 13, ale i hostujících týmu z jiných městských částí. Turnaj se uskutečnil...

Den seniorů v Praze 1

15. září 2021 ve 14:47

Praha 1 oslaví svátek seniorů, který připadá na 30. září, programem plným zdraví a kultury.

Fresh Senior Festival nabízí rady, koncerty i tanec

10. září 2021 v 07:38

V pondělí 13. září se v bubenečské Ville Pellé uskuteční další ročník festivalu pro nejstarší generaci Fresh Senior Festival, jehož mottem je tentokrát Podzimní refresh aneb holduj tanci pohybu. Motivovat seniory k aktivnímu trávení volného času a především zabránit jejich izolaci, kterou více než...

Zábavná talkshow pro seniory Prahy 1

31. srpna 2021 ve 20:07

V Praze 1 pokračují oblíbené Pohodové melodie pro starší a pokročilé, společenská odpoledne v neděli od 15 do 17 hodin na Střeleckém ostrově.

Další články
Nahoru