Dnes Středa - zatazeno -5°C
Zítra Čtvrtek - snih -2°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Seniorky vyrazí na přehlídkové molo, nasadí si fascinátory. Doprovodí je modelové 70+
Patronkou loňské módní přehlídky byla Naďa Konvalinková, letos to bude její herecký kolega herec Tomáš Töpfer. Foto: se svolením RoSa

Seniorky vyrazí na přehlídkové molo, nasadí si fascinátory. Doprovodí je modelové 70+

Seniorky v Praze 8 Kobylisích čeká již VII. ročník tradiční módní přehlídky. Ve čtvrtek 15. července vyjdou v Centru RoSa na červený koberec, aby předvedly garderobu, kterou nosí elegantní Pařížanky. Chybět nebudou ani extravagantní vlasové ozdoby-fascinátory. Nejen modelky, ale i modely přijde podpořit v roli patrona ředitel Divadla na Vinohradech, herec Tomáš Töpfer a čestným hostem akce bude herečka Eliška Nejedlá.

V rytmu francouzských šansonů se budou v letošním roce na červeném koberci pohupovat modelky a modelové mezi 70 a 91 lety. 

„Možná mně to nebudete věřit, ale na módní přehlídce jsem nikdy nebyl. Natož abych vystoupil na molo. Tohle je však zcela jiný případ. Rád to podstoupím, i když si myslím, že plnoštíhlí, obtloustlí a obézní chlapi jako jsem já, by na molo lézt neměli. Když je to ale pro dobrou věc, tak proč ne,“ komentuje svojí premiéru na červeném koberci Tomáš Töpfer. 

Čestným hostem akce bude herečka Eliška Nejedlá. „Podpořit takový projekt mě, vzhledem k tomu, že ke stáří chovám nesmírnou úctu, může jedině těšit. Navíc k módě mám kladný vztah už od malička, kdy se mě v této oblasti snažila utvářet právě moje babička,“ upřesňuje Eliška Nejedlá, která během odpoledne zazpívá šansony.

Organizátoři proto letos sáhli k tématu ,Fascinováni Paříží´, a díky tomu budou mít všechny modelky na hlavě takzvané fascinátory, typické francouzské extravagantní ozdoby využívané především v 50. letech minulého století.

„Oblečení je vybrané tak, aby odráželo jednoduchou francouzskou eleganci. Rozhodně na módní přehlídce neuvidíte žádné sportovní či letos moderní košilové šaty. Využíváme kalhoty cigaretového či širokého střihu, krátká saka i klasické černé šaty s ,áčkovou´ sukní. Vše jsem vybírala tak, aby to ladilo s fascinátory, které jsou vyrobené z různých látek a zdobí je krajky, pera i závoje. Žádné Pařížance nechybí v šatníku balerinky a červená rtěnka. Zkrátka typická Paříž,“ upřesňuje stylistka Kateřina Ekrtová.

K vidění budou také zajímavé stylové účesy vyčesané tak, aby na nich vynikly právě typické kloboučky. Akci poskytl záštitu první místostarosta Prahy 8 Michal Švarc.


Autor: Jan Puci

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Praha 1: Heidi Janků a Bohuš Matuš vystoupí v Malostranské besedě

19. listopadu 2023 v 07:05

Praha 1 zve na společenské odpoledne pod názvem Veselé Vánoce z cyklu Pohodové melodie pro starší a pokročilé. Uskuteční se v neděli 17. prosince od 15 hodin v sále Malostranské besedy.

Obědy pro seniory za šedesát korun

16. listopadu 2023 ve 12:00

K jídelnám, kam si mohou senioři z Prahy 6 zajít na dobrý a kvalitní oběd za 60 korun, nově přibyla Menza Kajetánka.

Dům vzpomínek pro seniory Prahy 9

14. listopadu 2023 v 08:36

Místostarostka Prahy 9 Kamila Matějková oslovila spolek Loutky v nemocnici, který chodí hrát dětem do nemocnic a seniorům do domovů nebo na geriatrii, aby kousek sváteční atmosféry přivezly seniorům městské části.

Srdce osmičky pomáhá seniorům, rodinám a klientům sociálních služeb

11. listopadu 2023 v 08:35

Projekt Srdce osmičky pro seniory, rodiny a klienty sociálních služeb v Praze 8 připravila místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková (ODS).

Zimní bál pro seniory Prahy 10

8. listopadu 2023 v 19:18

V pátek 24. listopadu se v KD Barikádníků uskuteční Zimní bál pro seniory Prahy 10. Vystoupí taneční orchestr Stanislava Douši, připravena jsou taneční vystoupení a tombola. Bál je určený pro seniory ve věku 60 let a více s trvalým bydlištěm na území desáté městské části. Dvě vstupenky na osobu je...

Senior akademie v Praze 9

4. listopadu 2023 v 10:04

Praha 9 od ledna příštího roku otevře radnice Senior akademii, cyklus vzdělávacích programů prevence kriminality zaměřený na informování dříve narozených, kteří patří ke zranitelnější části společnosti.

Praha 9 chystá vánoční dárek pro seniory

29. října 2023 ve 13:07

Každoročně zpříjemňuje devátá městská část seniorům adventní čas představením v Divadle GONG.

Fórum mladých hraje seniorům

16. října 2023 v 11:44

V Klubu seniorů Tomáš v Praze 1 budou ve čtvrtek 19. října hrát seniorům. 

Modernější Domov seniorů Bojčenkova

8. října 2023 v 15:04

Po přípravě projektu, veřejných projednáních a zajišťování dotačních prostředků se letos radnice Prahy 14 pustila do generální rekonstrukce Domova seniorů Bojčenkova na Černém Mostě.

Další články
Nahoru