Dnes Úterý - polojasno 25°C
Zítra Středa - prehanky-dest 28°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Seniorky vyrazí na přehlídkové molo, nasadí si fascinátory. Doprovodí je modelové 70+
Patronkou loňské módní přehlídky byla Naďa Konvalinková, letos to bude její herecký kolega herec Tomáš Töpfer. Foto: se svolením RoSa

Seniorky vyrazí na přehlídkové molo, nasadí si fascinátory. Doprovodí je modelové 70+

Seniorky v Praze 8 Kobylisích čeká již VII. ročník tradiční módní přehlídky. Ve čtvrtek 15. července vyjdou v Centru RoSa na červený koberec, aby předvedly garderobu, kterou nosí elegantní Pařížanky. Chybět nebudou ani extravagantní vlasové ozdoby-fascinátory. Nejen modelky, ale i modely přijde podpořit v roli patrona ředitel Divadla na Vinohradech, herec Tomáš Töpfer a čestným hostem akce bude herečka Eliška Nejedlá.

V rytmu francouzských šansonů se budou v letošním roce na červeném koberci pohupovat modelky a modelové mezi 70 a 91 lety. 

„Možná mně to nebudete věřit, ale na módní přehlídce jsem nikdy nebyl. Natož abych vystoupil na molo. Tohle je však zcela jiný případ. Rád to podstoupím, i když si myslím, že plnoštíhlí, obtloustlí a obézní chlapi jako jsem já, by na molo lézt neměli. Když je to ale pro dobrou věc, tak proč ne,“ komentuje svojí premiéru na červeném koberci Tomáš Töpfer. 

Čestným hostem akce bude herečka Eliška Nejedlá. „Podpořit takový projekt mě, vzhledem k tomu, že ke stáří chovám nesmírnou úctu, může jedině těšit. Navíc k módě mám kladný vztah už od malička, kdy se mě v této oblasti snažila utvářet právě moje babička,“ upřesňuje Eliška Nejedlá, která během odpoledne zazpívá šansony.

Organizátoři proto letos sáhli k tématu ,Fascinováni Paříží´, a díky tomu budou mít všechny modelky na hlavě takzvané fascinátory, typické francouzské extravagantní ozdoby využívané především v 50. letech minulého století.

„Oblečení je vybrané tak, aby odráželo jednoduchou francouzskou eleganci. Rozhodně na módní přehlídce neuvidíte žádné sportovní či letos moderní košilové šaty. Využíváme kalhoty cigaretového či širokého střihu, krátká saka i klasické černé šaty s ,áčkovou´ sukní. Vše jsem vybírala tak, aby to ladilo s fascinátory, které jsou vyrobené z různých látek a zdobí je krajky, pera i závoje. Žádné Pařížance nechybí v šatníku balerinky a červená rtěnka. Zkrátka typická Paříž,“ upřesňuje stylistka Kateřina Ekrtová.

K vidění budou také zajímavé stylové účesy vyčesané tak, aby na nich vynikly právě typické kloboučky. Akci poskytl záštitu první místostarosta Prahy 8 Michal Švarc.


Autor: Jan Puci

Andělská matiné v kostele Krista Spasitele

25. června 2022 ve 12:07

Praha 5 zve v rámci koncertního cyklu pro seniory v pondělí 27. června od 16 hodin do kostela Krista Spasitele na Andělská matiné.

Certifikáty pro studenty Online školy pétanque

23. června 2022 v 05:36

Druhý ročník náročné Online školy pétanque pro Lukáše úspěšně dokončilo 5 účastníků. Pouze oni dokázali zvládnout všechny lekce, ve kterých se učili, jak při pétanque lépe zvládat taktiku, odpovídali na otázky z pravidel a přemýšleli jako šampióni při sledování vybraných špičkových zápasů...

Praha 13: Měření paměti pro seniory

21. června 2022 v 06:37

Praha 13 ve spolupráci s Českou alzheimerovskou společností pořádá v budově radnice měření paměti.

Letní slavnosti (nejen) pro seniory v Praze 9

20. června 2022 v 09:28

Slavnost v Praze 9 se koná 24. června od 14 do 16 hodin.

Praha 4 pro seniory: Šmejdi aneb Jak se nestát obětí podvodů

16. června 2022 ve 22:55

Policie České republiky zve seniory na besedy o osobním bezpečí. Setkání se uskuteční ve čtvrtek 23. června od 10 do 11:30 hodin v pobočce Městské knihovny v Praze na Novodvorské.

Měření paměti pro seniory na radnici

16. června 2022 v 06:35

Praha 13 ve spolupráci s Českou alzheimerovskou společností pořádá v budově radnice měření paměti.

Prázdninové hry Mölkky pro seniory Prahy 4

15. června 2022 ve 20:48

Středeční dopoledne ve dnech 27. července a 9. a 23. srpna 2022 na hřišti na petanque vedle Café Na půl cesty v Centrálním parku na Pankráci bude od 10. hodiny patřit seniorům z Prahy 4, kteří mají zájem si bezplatně vyzkoušet novou zábavnou hru – Mölkky.   

Plavecké pátky seniorů v Praze 15 pokračují

8. června 2022 ve 20:48

Díky velkému pozitivnímu ohlasu ze strany seniorů se podařilo vedení Prahy 15 zajistit možnost využívat bazén v Milánské ulici v Horních Měcholupech, a to pravidelně každý pátek v dopoledních hodinách po celý tento rok.

Martha Elefteriadu, Petra Černocká nebo Jiří Pracný. Praha 15 zve na Oslavu léta v Janovské

4. června 2022 v 08:01

V zahradě CSOP Janovská v Horních Měcholupech se v úterý 14. června opět koná příjemné hudební odpoledne určené nejen pro seniory.

Koncert Václava a Jana Neckářových

23. května 2022 v 08:17

Krajská Rada seniorů hlavního města Prahy zve srdečně nejen seniory na koncert Václava a Jana Neckářových.

Další články
Nahoru