Dnes Středa - oblacno 4°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 4°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Seniorky vyrazí na přehlídkové molo, nasadí si fascinátory. Doprovodí je modelové 70+
Patronkou loňské módní přehlídky byla Naďa Konvalinková, letos to bude její herecký kolega herec Tomáš Töpfer. Foto: se svolením RoSa

Seniorky vyrazí na přehlídkové molo, nasadí si fascinátory. Doprovodí je modelové 70+

Seniorky v Praze 8 Kobylisích čeká již VII. ročník tradiční módní přehlídky. Ve čtvrtek 15. července vyjdou v Centru RoSa na červený koberec, aby předvedly garderobu, kterou nosí elegantní Pařížanky. Chybět nebudou ani extravagantní vlasové ozdoby-fascinátory. Nejen modelky, ale i modely přijde podpořit v roli patrona ředitel Divadla na Vinohradech, herec Tomáš Töpfer a čestným hostem akce bude herečka Eliška Nejedlá.

V rytmu francouzských šansonů se budou v letošním roce na červeném koberci pohupovat modelky a modelové mezi 70 a 91 lety. 

„Možná mně to nebudete věřit, ale na módní přehlídce jsem nikdy nebyl. Natož abych vystoupil na molo. Tohle je však zcela jiný případ. Rád to podstoupím, i když si myslím, že plnoštíhlí, obtloustlí a obézní chlapi jako jsem já, by na molo lézt neměli. Když je to ale pro dobrou věc, tak proč ne,“ komentuje svojí premiéru na červeném koberci Tomáš Töpfer. 

Čestným hostem akce bude herečka Eliška Nejedlá. „Podpořit takový projekt mě, vzhledem k tomu, že ke stáří chovám nesmírnou úctu, může jedině těšit. Navíc k módě mám kladný vztah už od malička, kdy se mě v této oblasti snažila utvářet právě moje babička,“ upřesňuje Eliška Nejedlá, která během odpoledne zazpívá šansony.

Organizátoři proto letos sáhli k tématu ,Fascinováni Paříží´, a díky tomu budou mít všechny modelky na hlavě takzvané fascinátory, typické francouzské extravagantní ozdoby využívané především v 50. letech minulého století.

„Oblečení je vybrané tak, aby odráželo jednoduchou francouzskou eleganci. Rozhodně na módní přehlídce neuvidíte žádné sportovní či letos moderní košilové šaty. Využíváme kalhoty cigaretového či širokého střihu, krátká saka i klasické černé šaty s ,áčkovou´ sukní. Vše jsem vybírala tak, aby to ladilo s fascinátory, které jsou vyrobené z různých látek a zdobí je krajky, pera i závoje. Žádné Pařížance nechybí v šatníku balerinky a červená rtěnka. Zkrátka typická Paříž,“ upřesňuje stylistka Kateřina Ekrtová.

K vidění budou také zajímavé stylové účesy vyčesané tak, aby na nich vynikly právě typické kloboučky. Akci poskytl záštitu první místostarosta Prahy 8 Michal Švarc.


Autor: Jan Puci

Do Retrokavárny za psy

5. prosince 2022 ve 12:09

V Retrokavárně se v úterý 6. prosince se svými canisterapeutickými psy představí Laurencie Kühpastová. Senioři se tak mohou s tímto typem terapie seznámit nejen teoreticky, ale také prakticky.

Pro seniory: Květinový ateliér v KC Zahrada

3. prosince 2022 v 17:59

V úterý 13. prosince od 10 do 12 hodin proběhne v KC Zahrada v Praze 11 Květinový ateliér pro seniory.

Praha 1: Vánoční koncert pro seniory

30. listopadu 2022 ve 12:43

Vánoční koncert pro seniory z Prahy 1 se koná 19. prosince od 18:30 v Paláci Žofín. Vystoupí Český chlapecký sbor Boni pueri.

Praha 11: Cyklojízda pro seniorky a seniory

30. listopadu 2022 v 06:39

Jihoměstká sociální pořádá v pondělí 5. prosince již pátou vánoční cyklojízdu pro seniorky a seniory s Mirjou.

Pro seniory Prahy 4: Koncert připomene sametovou revoluci

9. listopadu 2022 v 10:57

Zavzpomínat na sametovou revoluci a zaposlouchat se do hitů té doby můžete v úterý 15. listopadu v Kulturním centru Novodvorská.

Pro seniory: Jak se dělá ZOO

9. listopadu 2022 v 08:10

Vysočanská Véčka pro seniory z Prahy 9 zvou do Divadla Gong.

Pro seniory: Jak se bránit zlodějům a podvodníkům

8. listopadu 2022 v 07:44

Policie ČR připravila pro seniory ve čtvrtek 10. listopadu přednášku, jak se chovat v rizikových situacích. Začíná se v 10 hodin.

Paní Olga Pleskotová slavila stovku, blahopřál i starosta

6. listopadu 2022 v 09:25

Ve čtvrtek 3. listopadu oslavila paní Olga Pleskotová z Domova pro seniory Donovalská v Praze 11 životní jubileum, 100 let.

Paní Marie Lisá oslavila 101 let, blahopřál starosta

25. října 2022 ve 12:49

V Domově pro seniory Háje se 20. října uskutečnilo posezení s klienty, kteří v tomto měsíci slavili významné životní jubileum. Mezi jubilanty patřila i paní Marie Lisá, která 14. října oslavila 101 let.  

Pro seniory Prahy 13: Podzimní floristika

20. října 2022 v 09:10

Praha 13 ve spolupráci s Římskokatolickou farností sv. Jakuba st. připravuje akci pro seniory s názvem Podzimní floristika.

Legoroboti pro seniory a vnoučata

16. října 2022 v 09:45

Středisko sociálních služeb Praha 1 pořádá v rámci cyklu zážitkových programů pro seniory akci Legoroboti II. Dílna je vhodná po seniorky i seniory, mohou vzít sebou vnoučata. 

Linka seniorů: Nejistota, alkohol nebo deprese

3. října 2022 v 07:29

Na krizovou telefonickou Linku seniorů 800 200 007 se obrací senioři, kteří se obávají přicházející zimy. Nastávající topné období a nejistota rostoucích životních nákladů jsou dalším z řady stresorů, kterým mnoho volajících čelí. Existenční problémy patří dlouhodobě mezi nejčastější témata na...

Další články
Nahoru