dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Seniorka okradla v nemocnici jinou pacientku. Stařence dala sedativa a očesala z ní zlato
Zlaté šperky. Ilustrační foto: Bina Sveda / sxc.hu

Seniorka okradla v nemocnici jinou pacientku. Stařence dala sedativa a očesala z ní zlato

Poté co byla jedenašedesátiletá žena hospitalizována v jedné z pražských nemocnic, umístili jí zdravotníci na pokoj k pětaosmdesátileté seniorce. Té obviněná v nestřeženém okamžiku podstrčila své tlumící léky, aby jí paralyzovala a mohla tak spáchat svůj „zrůdný“ plán.

Pětaosmdesátiletá žena léky pozřela v domnění, že jí je předepsal lékař. Začala být ospalá a apatická a po chvíli usnula. To byl signál pro vedle ležící ženu, že se může pustit do díla.

Spící stařence stáhla z prstů zlaté prsteny, z krku strhla zlaté řetízky a z uší jí vyjmula pár zlatých náušnic. A aby toho nebylo málo, tak poškozené ještě odcizila mobilní telefon a peněženku s hotovostí, vše v celkové hodnotě téměř třiceti tisíc korun.

„Poté obviněnou postihlo náhlé uzdravení a z nemocnice utekla. Kriminalisté následně jedenašedesátiletou ženu zadrželi o den později v ambulanci stejné nemocnice, kam se vrátila pro zdravotnickou dokumentaci,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Zadržená jim poté vydala vše, co uloupila. Následovalo sdělení obvinění, při kterém se zadržená podivovala, proč jí je kladen za vinu trestný čin loupeže a ne „pouze“ krádež.

Důvod je jednoduchý. Obviněná se totiž vyjmenovaných věcí zmocnila poté, co poškozenou úmyslně uvedla do stavu bezbrannosti, čímž naplnila skutkovou podstatu trestného činu loupež, za který jí v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Kriminalisté se navíc domnívají, že se takového jednání obviněná nedopustila poprvé. „Proto touto cestou prosíme další případné poškozené, kteří o své věci přišli podobným způsobem, aby se cestou linky 158 přihlásili kriminalistům druhého policejního obvodu,“ dodal Tomáš Hulan.

Celá věc mohla mít mnohem vážnější závěr. Obviněná totiž poškozené podstrčila z laické neznalosti větší množství sedativ, což mělo za následek, že se pětaosmdesátiletá seniorka málem zemřela.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Další články
Nahoru