dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Senioři z Prahy 9 navštívili zámek Kuks
Cíl výletu Hospital Kuks. Foto: NF Veolia

Senioři z Prahy 9 navštívili zámek Kuks

U příležitosti Mezinárodního dne seniorů zorganizoval Nadační fond Veolia pro klienty Společenského aktivizačního centra pro seniory Prahy 9, jednu z organizací podpořených v rámci svého nového nadačního programu Stále s úsměvem, který se na seniory zaměřuje, celodenní výlet na zámek Kuks.

Nadační fond reagoval na četná přání klientů centra vyjet za poznáním mimo Prahu a navštívit české památky a krásná místa jinde v republice. Takové výlety si senioři nemohou často dopřát z důvodu snížené mobility nebo pro nedostatek financí.  Jako cíl výletu byla vybrána národně kulturní památka Hospital Kuks a přehrada Les Království nedaleko Dvora Králové.

kuks-2-nahled Výlet se vydařil ke spokojenosti všech výletníků i organizátorů. 

Zúčastnilo se jej 54 seniorů a 4 dobrovolníci z řad zaměstnanců skupiny Veolia, kteří seniorům během dne dělali společnost, asistovali méně pohyblivým a připravili program ke zpestření zpáteční cesty do Prahy, který ověřil nabyté informace formou zábavného kvízu o ceny.

kuks-4-nahled Firemní dobrovolnictví má ve skupině Veolia dlouhodobou tradici.

Od roku 2008 se každoročně pořádají dny firemního dobrovolnictví, kterých se účastní zaměstnanci skupiny, aby během běžné pracovní doby pomohli potřebným dětem i dospělým nebo přispěli ke zlepšení kvality života v konkrétním místě.

kuks-3-nahled Doposud se podařilo uspořádat na 88 akcí, kterých se zúčastnilo 588 zaměstnanců ze všech regionů, kde skupina Veolia působí.

Ani pro jednu z dobrovolnic nebyla tato akce premiérou, v rámci firemního dobrovolnictví pomáhaly již např. v Klokánku při malování bytů pro děti, natírání plotu Kojeneckého ústavu s dětským domovem v Praze Krči, v Parapleti a Dětském domově v Dolních Počernicích, vyráběly nábytek z palet pro školku hospicového sdružení Cesta domů nebo myly okna a uklízely po malování v domově pro seniory Sue Ryder apod.

„Dny firemního dobrovolnictví vnímáme jako přínosný a zajímavý způsob, jak společně něco prospěšného udělat, někomu pomoci a potěšit a zároveň poznat kolegy i z jiné než pracovní stránky,“ řekla Alena Klofcová z účetního oddělení, která se hlásí na akce pravidelně.


Další články
Nahoru