Dnes Úterý - zatazeno 0°C
Zítra Středa - obcasny-dest 4°C
Úterý 27. 2. 2024
Svátek má Alexandr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Seniorská Praha

Senioři z Prahy 7 dostávají vánoční přání od dětí

Žáci ze základních škol Prahy 7 již čtvrtým rokem posílají seniorům prostřednictvím radnice městské části vlastnoručně vyráběná přáníčka s osobním věnováním. Přání putují k členům sedmičkového Klubu seniorů, obyvatelům domů s pečovatelskou službou a dalším klientům Pečovatelského centra Praha 7. 

„Milá Jitko, přeji vám kouzelné, krásné, láskyplné, příjemné a klidné Vánoce. Hodně krásných a milých dárků. Doufám, že se vám na Vánoce splní vaše přání a shledáte se s lidmi, které máte ráda. Samozřejmě vám také přeji hodně vánoční atmosféry,“ píše Edita ze ZŠ Fr. Plamínkové.

Podobné vzkazy, říkanky, a dokonce i kvízy na ručně kreslených, malovaných či vystřihávaných přáních od dětí přicházejí v těchto dnech do schránek seniorům z Prahy 7.

„Již se stalo milou adventní tradicí, že děti z našich základních škol připravují svým starším sousedům krásná vánoční přání. S chutí a radostí se do toho pustily také letos a my na radnici jsme se opět rádi ujali rozesílání přání do celé čtvrti. Věřím, že seniory z Prahy 7 tento malý dárek potěší, stejně jako děti těšilo vyrábění přáníček. Jsem přesvědčen, že naše městská část je v mnoha ohledech výjimečná. A skvělé sousedské vztahy patří mezi naše největší bohatství,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

„S nápadem posílat seniorům z Prahy 7 přání od dětí jsme přišli v první vlně pandemie nemoci covid-19, kdy bylo omezeno setkávání lidí a nejstarší občané tak často zůstávali před svátky a někdy i během nich sami. Děti pokračovaly ve výrobě přání také v následujících letech, a tak nám v Praze 7 vznikla nová předvánoční tradice. Na časech covidových omezení skutečně nebylo mnoho pozitivního, ale podobné projevy vstřícnosti a solidarity mezi ta přetrvávající pozitiva rozhodně patří,“ řekla místostarostka Hana Třeštíková, do jejíž gesce patří kultura, sport a sousedské vztahy.

Mezi téměř 1 200 adresáty přání jsou členové Klubu seniorů Prahy 7, dále pak obyvatelé domů s pečovatelskou službou a sociálně odlehčovacího centra či další klienti Pečovatelského centra Praha 7.


Autor: Alo

Jak na dokumenty. Přednášky v sále seniorů DPS

25. února 2024 ve 12:49

Na cyklus přednášek týkajících se dokumentů v digitální podobě a práce s nima zve radnice Prahy 15. 

Pidirevue v Praze 15

23. února 2024 v 09:29

Představení ochotnického divadla seniorů Poslední vlastenecké divadelní je plné známých a oblíbených skladeb od skladatelů Hašlera a Ježka a také z divadla Semafor.

Narozeninová gratulace Aleně Vorlové, čestné občance Prahy 4

23. února 2024 v 09:06

Lékařka a dlouholetá sběratelka loutek Alena Vorlová oslavila v letošním roce 94. narozeniny. Hodně zdraví a životního optimismu jí za Prahu 4 popřáli společně starosta Ondřej Kubín (ODS) a 1. místostarostka Irena Michalcová (ANO).

Týden péče o oči pro seniory Prahy 13

20. února 2024 ve 20:27

Praha 13 a Středisko sociálních služeb Prahy 13 spolu s lékaři Oční kliniky JL ve Stodůlkách připravili pro kluby seniorů Prahy 13 sérii přednášek o nejčastějších očních onemocnění, včetně možností prevence a léčby. Cyklus pěti přednášek renomovaných odborníků je doplněn diagnostikou a měřením...

Fórum mladých hraje seniorům v Tomáši

19. února 2024 ve 14:39

Středisko sociálních služeb Prahy 1 zve seniory na akci, která se koná ve čtvrtek 22. února od 14 hodin v klubu seniorů Tomáš.

Praha 4 zajistí i letos dotované plavenky pro seniory a hendikepované

18. února 2024 v 10:41

Praha 4 podpoří i v letošním roce sportovní aktivity seniorů dotovanými vstupenkami (plavenkami), které mohou uplatnit v Plaveckém stadionu v Podolí. Rozhodla o tom ve středu 14. února rada městské části. Plavenky jsou určeny pro seniory starší 63 let a držitele průkazu ZTP s trvalým pobytem na...

Vysočanská Véčka pro seniory v březnu

18. února 2024 v 10:41

Praha 9 nabízí seniorům další možnosti trávení volného času. Akce Vysočanská Véčka jsou určeny seniorům, kteří mají trvalé bydliště v působnosti úřadu Sokolovská 14, Praha 9.

Kurzy trénování paměti pro seniory Prahy 10

7. února 2024 ve 12:50

Praha 10 na jaře opět nabídne kurzy trénování paměti zájemcům z řad seniorů (60+), kteří mají trvalé bydliště na území desáté městské části.

Fantastický výsledek týmu pétanque Lukáš Praha 13

7. února 2024 v 09:41

Velkého úspěchu dosáhli senioři Prahy 13 na jedenáctém ročníku Zimní Ubuligy. Suverénním způsobem vyhráli opravnou osmifinálovou skupinu a zajistili si tak poslední postupové místo do čtvrtfinále A celé soutěže. Tam pokračovali ve skvělém výkonu, vyřadili silné čtvrtfinálové a semifinálové soupeře...

Praha 9 pro seniory: Holky z naší školky aneb příběhy kolem populárních hitů

5. února 2024 v 09:55

Nová hudební talk show, která se točí kolem populárních hitů, které za svou kariéru nazpíval jeden z našich nejpopulárnějších zpěváků se koná v úterý 13. února ve 14 hodin.

Přednáška v Praze 1: Co dělat když

22. ledna 2024 v 07:43

Středisko sociálních služeb Praha 1 připravilo na únor zejména pro věkově zralé sousedy aktivity nejen z kultury. V programu najdou také podporu pohybu a právní rady. V úterý 6. února budou zájemcům k dispozici zástupci občanské poradny, kteří vysvětlí jaká máte práva...

Vysočanská Véčka: Holky z naší školky aneb příběhy kolem populárních hitů

16. ledna 2024 v 11:00

Nová hudební talk show, která se točí kolem populárních hitů, které za svou kariéru nazpíval jeden z našich nejpopulárnějších zpěváků v úterý 13. února ve 14 hodin.

Další články
Nahoru