dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
Seniorská Praha

Senioři z Prahy 1 si zatančí na svém plese na Žofíně

Městská část Praha 1 pořádá i letos tradiční akci pro seniory z Prahy 1 – Ples seniorů. Akce se koná v neděli 5. března od 17 hodin v Paláci Žofín.

„Praha 1 se stará o své seniory a pořádá pro ně nejrůznější projekty a akce. A jednou z největších akcí, která se koná každý rok, je Ples seniorů, který je třešničkou na dortu a společenskou událostí, kterou si senioři Prahy 1 vždy dosyta užijí. Je to akce, kde si senioři mají čas spolu popovídat u sklenky vína, a u krásných melodií si spolu mohou i zatančit,“ uvedl starosta městské části Praha 1 Oldřich Lomecký, který každoročně tuto akci zahajuje.

Téma plesu se každý rok mění. Letošní ples seniorů nese název „Slavíci v Paláci Žofín“. Návštěvníci plesu se tak mohou těšit na známé zpěvačky a zpěváky, kteří za svou pěveckou kariéru získali ocenění v soutěži Zlatý slavík (nyní Český slavík). Na plese seniorů vystoupí hvězdy Eva Pilarová, Petra Janů nebo Josef Zíma.

A protože každý správný ples má své předtančení, ani ples seniorů nebude výjimkou. Své taneční číslo předvedou hned tři dvojice – Rebecca Šubertová a Jakub Smolucha, Anna Riebauerová a Jakub Brück, Zuzana Neumitková a Tomáš Rybníček.

Kdo ze seniorů na plese zatouží po parketu, bude si moci zatančit na hudbu orchestru Karla Vlacha, který bude k tanci i poslechu hrát celý večer. Dále bude mít každý možnost se něco přiučit na výuce tanců vedenou tanečním mistrem a také se zúčastnit taneční soutěže.  Kdo ze seniorů bude na plese v Paláci Žofín tančit nejlépe, nejladněji či nejoriginálněji, může se stát i králem a královnou tanečního parketu.

Atmosféru celého večera zpestří módní přehlídka salónu Adina. Senioři se také mohou těšit na taneční vystoupení seniorek z Prahy 1 – Medunky nebo na diskotéku Miloše Skalky.


Praha 11 zve na koncert

12. října 2018 v 11:15

Koncert Yvetty Simonové, stálice české populární hudby, která před publikem vystupuje už více než půl století, si můžete poslechnout 16. října od 14:30 v KC Zahrada.

Melodie pro každého v Chodovské tvrzi

8. října 2018 v 08:53

Ve středu 10. října v 19 hodin začne první díl hudebního cyklu Melodie pro každého, ve kterém zazní písničky J. Suchého a J. Šlitra i jiné nestárnoucí hity z repertoáru divadla Semafor.

Dušičkové dekorace na radnici

8. října 2018 v 08:19

Radnice třinácté městské části umožní seniorům vyrobit si dušičkové dekorace.

Posvícenská zábava pro seniory

7. října 2018 v 08:30

Jihoměstská sociální zve na Posvícení, které proběhne ve středu 17. října od 13:30 do 18 hodin.

Trojka pro seniory zve v říjnu na Nordic Walking

3. října 2018 v 07:05

Pro začátečníky i pokročilé bez registrace, i nepravidelně.

Praha 9 zve na program k Mezinárodnímu dni seniorů

2. října 2018 ve 22:47

Sto let Československa – 100 let české dechovky – Krajanka Václava Hlaváčka. Pořad k výročí republiky složený z nejkrásnějších písniček, které provázely vznik republiky a zachytily proměnu dechovky v celém období od roku 1918 do roku 2018.

V Obecním domě se koná letos již druhé setkání seniorů

29. září 2018 v 10:10

Nezvykle velkému zájmu se těší společenská akce Podzimní setkání konané v Obecním domě. Dorazilo na ni téměř 1300 seniorů z celé Prahy. Po velkém úspěchu jarního setkání seniorů uspořádalo hlavní město Praha další setkání seniorů, tentokrát podzimní. Opět bylo určeno především klientům...

Další články
Nahoru