dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Senioři z Prahy 1 si užili plavbu po Vltavě, dorazil i Karel IV.
Kromě seniorů se zúčastnili zastupitelka Prahy 1 Šárka Táborská, starosta Oldřich Lomecký, místostarosta Daniel Hodek a výkonný ředitel PPS Štěpán Rusňák (zleva). Foto: Eva Kaplanová

Senioři z Prahy 1 si užili plavbu po Vltavě, dorazil i Karel IV.

Minulý týden uspořádala pro více než stovku „svých“ seniorů Praha 1 ve spolupráci s Pražskou paroplavební společností (PPS) plavbu po Vltavě na lodi Bohemia Rhapsody.

„Jsem velmi ráda, že jsou naše plavby tak populární, protože to je odměna za naši snahu a práci a samozřejmě i radost,“ vyzdvihla hlavní hostitelka Šárka Táborská, předsedkyně Výboru pro sociální a bytovou politiku, bezdomovectví a protidrogovou problematiku, která na lodi kromě seniorů přivítala i starostu Prahy 1 Oldřicha Lomeckého, 1. zástupce starosty Prahy 1 a pražského radního pro sociální oblast Daniela Hodka a výkonného ředitele Pražské paroplavební společnosti Štěpána Rusňáka, který ztvárnil Karla IV.

„Je škoda, že se Karel IV. rozhodl už před delší dobou odejít na odpočinek, protože by se jako realistický a evropsky uvažující státník v dnešní době určitě neztratil. Naopak – Česká republika i Evropa by ho velmi potřebovaly,“ ocenil krále a císaře starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Přítomnost Karla IV. se kromě výzdoby a programu promítla i do občerstvení, které sice bylo ryze současné, ale perníčky zdobila podobizna nejslavnějšího českého panovníka. O hudbu se postaral Bonus orchestr.

karel-iv-rusnak-nahled

Výkonný ředitel Pražské paroplavební společnosti Štěpán Rusňák

„Péče, kterou Praha 1 věnuje svým seniorům, je opravdu příkladná a zaslouží si ocenění,“ zdůraznil Daniel Hodek, který nyní z pozice pražského radního propojuje Prahu 1 s hlavním městem.

Ve středu 8. června odplouvá v 10 hodin další loď se seniory z Prahy 1. Bezplatné vstupenky budou k dostání 6. června od 8 hodin ráno u Markéty Hájkové, v šestém patře (dveře 605) radnice ve Vodičkově 18.
 


Další články
Nahoru