Dnes Neděle - zatazeno -1°C
Zítra Pondělí - oblacno -1°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Senioři z Komunitního centra Prádelna navštívili Pivovar Staropramen
Senioři z Prahy 5 při návštěvě pivovaru Staropramen. Foto: P5

Senioři z Komunitního centra Prádelna navštívili Pivovar Staropramen

Senioři z Komunitního centra Prádelna v Holečkově ulici na pražském Smíchově zahájili nový školní rok netradičně – exkurzí do Pivovaru Staropramen.

Spolupráce komunitního centra a známého pivovaru, který sídlí ve stejné městské části má již dlouhou historii. Každoročně na podzim přicházejí pracovníci pivovaru v rámci tzv. „Community Days“ aneb „Dny, kdy pomáháme“ vylepšovat a opravovat prostory a vybavení centra, produktovou podporu v podobě občerstvení dodává pivovar na řadu akcí a v neposlední řadě umožňuje seniorům exkurzi do návštěvnického centra Pivovaru Staropramen.

Tato akce bývá vyvrcholením prázdninového programu Léto s Komunitním centrem Prádelna, letos se tak završil letní program a zároveň symbolicky zahájil nový semestr vzdělávacích kurzů pro seniory. 

Návštěvnické Centrum Staropramen je součástí historického komplexu budov pivovaru na pražském Smíchově. Interaktivní prohlídka návštěvníkům představuje dějiny Staropramenu od jeho založení v roce 1869 až do současnosti. Bohatou historií provádí jedna z nejvýznamnějších postav dějin Staropramenu, a to hlavní sládek Josef Paspa. 

Součást exkurze tvoří také ochutnávka piv, které se servíruje v ručně dělaných sklenicích vyrobených na zakázku českými skláři. Letos mohli senioři ochutnat šest druhů piv, mezi jinými např. novinku Černou Barboru, pivo se čtyřmi druhy sladů a unikátní plnou chutí, ve které vítězí hořkost nad sladkostí a které dostalo své jméno po patronce a ochránkyni dvanácti generací ostravských havířů. Rekordní byl letos i počet zájemců z řad seniorů, kterých v první zářijový den dorazilo přes osmdesát. 

„Návštěva interaktivní prohlídky historie Pivovaru Staropramen patří mezi vyhledávané seniorské akce, které organizuje naše Komunitní centrum Prádelna, a velmi si vážím podpory a spolupráce se Staropramenem, jenž tak dokazuje angažovanost v oblasti společenské odpovědnosti a péči o lokalitu. Navíc příjemná atmosféra celé akce jenom podtrhuje vstřícnost pořadatelů i příznivců národního nápoje,“ uvedl radní Prahy 5 Petr Lachnit (ANO), který seniory na exkurzi společně se zástupkyní Staropramenu Alenou Váchovou osobně přivítal.


Autor: Cen

Vysočanská Véčka: Imaginárium bratří Formanů a jejich přátel

3. února 2023 v 11:40

Výstava na Chvalském zámku představuje fantastický a tajuplný svět kočovných divadelníků a svérázných výtvarníků. Vtahuje do říše tvůrčí fantazie a oslavuje lidskou tvořivost a řemeslo, na které si můžeme sáhnout. Připomíná krásu a poctivost umění vytvořeného vlastníma rukama a...

Elpida vydává návod, jak v Česku dobře zestárnout

3. února 2023 v 07:10

Jedenáct příběhů seniorů a jedenáct esejů. To je obsah knihy, kterou v těchto dnech vydává Elpida. Odráží dvacet let zkušeností této neziskové organizace s prací pro seniory.  

Senioři v síti. Seminář v Praze 2

31. ledna 2023 v 18:15

Seminářem na téma senioři v síti pokračuje cyklus přednášek pro seniory s bezpečnostní tématikou. Beseda proběhne na radnici Prahy 2 v úterý 7. února.

Pro Euroklíč na radnici Prahy 14

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Senior řidič, cyklista a chodec. Seminář Prahy 2

26. ledna 2023 v 18:07

Seminářem na téma senior v dopravě pokračuje cyklus přednášek pro seniory s bezpečnostní tématikou. Beseda proběhne na radnici Prahy 2 v úterý 31. ledna.

Dixieland od Fausta nebo Šílené Bohyně. Vysočanská Véčka pro seniory

20. ledna 2023 ve 12:32

Vysočanská Véčka, kulturní, společenské, sportovní a další dobrovolné aktivity pořádané radnicí Prahy 9 pro seniory s trvalým bydlištěm v městské části nabídla seniorům v minulém týdnu komentovanou procházku z Pohořelce přes Petřín a Kampu až k Národnímu...

Praha 2: Seminář pro seniory na téma domácí násilí

19. ledna 2023 v 17:52

Seminářem na téma domácí násilí pokračuje cyklus přednášek pro seniory s bezpečnostní tématikou. Beseda proběhne na radnici Prahy 2 v úterý 24. ledna.

Praha 1: Písničky s humorem

17. ledna 2023 v 08:45

Středisko sociálních služeb Prahy 1 zve seniory na hudební program Písničky s humorem, který se koná ve středu 25. ledna od 15 hodin v Malostranské besedě. 

Diamantovou svatbu oslavili v Praze 11

16. ledna 2023 ve 14:38

Společných 60 let, diamantovou svatbu, oslavili začátkem prosince manželé Marie a Josef Zlámalovi z Prahy 11.

Seniorský klub Haštalka pomáhá urologické klinice

16. ledna 2023 v 10:18

Seniorský klub Haštalka v Praze 1 pravidelně ožívá zajímavými aktivitami. Jednou z nich je výtvarná dílna paní doktorky Jany Skarlantové, pod jejímž vedením vznikají překrásné panenky.

Praha 2: Seminář pro seniory na téma šmejdi

12. ledna 2023 v 17:40

Seminářem na téma šmejdi pokračuje cyklus přednášek pro seniory s bezpečnostní tématikou. Beseda proběhne na radnici Prahy 2 v úterý 17. ledna.

Zimní přednášky Prahy 4 pro seniory

11. ledna 2023 v 09:06

Jak Pražané trávili volný čas nebo co vyprávějí sochy na Karlově mostě, které sporty tehdy frčely, jaké slavnosti byly nejoblíbenější nebo kam lidé chodili do divadla nebo za hudbou? Na to odpoví cyklus přednášek na Nuselské radnici.

Přednáška pro seniory: Pražské ostrovy, historie a současnost

10. ledna 2023 ve 12:38

Středisko sociálních služeb Prahy 1 zve na přednášku Martina Bělohradského na téma „Pražské ostrovy – historie a současnost“, která se koná v úterý 17. ledna 2023 ve 14 hodin.

Další články
Nahoru