Dnes Úterý - jasno 26°C
Zítra Středa - skorojasno 24°C
Úterý 26. 9. 2023
Svátek má Andrea
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Senioři z Komunitního centra Prádelna navštívili Pivovar Staropramen
Senioři z Prahy 5 při návštěvě pivovaru Staropramen. Foto: P5

Senioři z Komunitního centra Prádelna navštívili Pivovar Staropramen

Senioři z Komunitního centra Prádelna v Holečkově ulici na pražském Smíchově zahájili nový školní rok netradičně – exkurzí do Pivovaru Staropramen.

Spolupráce komunitního centra a známého pivovaru, který sídlí ve stejné městské části má již dlouhou historii. Každoročně na podzim přicházejí pracovníci pivovaru v rámci tzv. „Community Days“ aneb „Dny, kdy pomáháme“ vylepšovat a opravovat prostory a vybavení centra, produktovou podporu v podobě občerstvení dodává pivovar na řadu akcí a v neposlední řadě umožňuje seniorům exkurzi do návštěvnického centra Pivovaru Staropramen.

Tato akce bývá vyvrcholením prázdninového programu Léto s Komunitním centrem Prádelna, letos se tak završil letní program a zároveň symbolicky zahájil nový semestr vzdělávacích kurzů pro seniory. 

Návštěvnické Centrum Staropramen je součástí historického komplexu budov pivovaru na pražském Smíchově. Interaktivní prohlídka návštěvníkům představuje dějiny Staropramenu od jeho založení v roce 1869 až do současnosti. Bohatou historií provádí jedna z nejvýznamnějších postav dějin Staropramenu, a to hlavní sládek Josef Paspa. 

Součást exkurze tvoří také ochutnávka piv, které se servíruje v ručně dělaných sklenicích vyrobených na zakázku českými skláři. Letos mohli senioři ochutnat šest druhů piv, mezi jinými např. novinku Černou Barboru, pivo se čtyřmi druhy sladů a unikátní plnou chutí, ve které vítězí hořkost nad sladkostí a které dostalo své jméno po patronce a ochránkyni dvanácti generací ostravských havířů. Rekordní byl letos i počet zájemců z řad seniorů, kterých v první zářijový den dorazilo přes osmdesát. 

„Návštěva interaktivní prohlídky historie Pivovaru Staropramen patří mezi vyhledávané seniorské akce, které organizuje naše Komunitní centrum Prádelna, a velmi si vážím podpory a spolupráce se Staropramenem, jenž tak dokazuje angažovanost v oblasti společenské odpovědnosti a péči o lokalitu. Navíc příjemná atmosféra celé akce jenom podtrhuje vstřícnost pořadatelů i příznivců národního nápoje,“ uvedl radní Prahy 5 Petr Lachnit (ANO), který seniory na exkurzi společně se zástupkyní Staropramenu Alenou Váchovou osobně přivítal.


Autor: Cen

Netopýři a přednáška o nich v Praze 4

Včera v 09:17

Ústav sociálních služeb Praha 4 připravil pro seniory v nově zrekonstruovaném Centru aktivního stáří přednášku s názvem Tajemní netopýři. Koná se ve středu 27. září od 10 hodin v nově zrekonstruovaném Centru aktivního stáří ve Svatoslavově ulici 227/27...

Senioři Prahy 1 oslaví svátek

20. září 2023 v 08:03

V parku Kampa oslaví senioři svůj svátek ve čtvrtek 5. října.

Senior akademie Prahy 1

19. září 2023 v 07:11

Naučit seniory a osoby se zdravotním postižením chování v krizových situacích, předcházení trestné činnosti či způsobům přivolání pomoci – to jsou cíle Senior akademie Prahy 1, série interaktivních bezpečnostních přednášek, které začnou 9. října ve 14 hodin v klubu Tomášská 6 a budou se skládat...

Praha 15: Den pro seniory

14. září 2023 v 15:15

Odpoledne pro seniory připravila radnice v rámci Dnů Prahy 15. Akce se koná v úterý 19. září od 15 hodin.

Praha 6 pro seniory: Sportujeme v každém věku

12. září 2023 v 09:48

Praha 6 a FTSV UK zvou aktivní seniory na 11. ročník sportovně soutěžního odpoledne Sportujeme v každém věku. Aktivity jsou určeny seniorům nad 60 let.

Fresh Senior Festival nabídne bohatý multikulturní program i tipy pro aktivní stáří

4. září 2023 v 15:39

Poznávat a objevovat můžeme v každém věku. Letošní 11. ročník Fresh Senior Festivalu nese podtitul Svět je barevný kaleidoskop – naši sousedé a zve 11. září do Písecké brány na Hradčanech všechny dříve narozené k cestě za poznáním kultur národnostní menšin, které žijí již po desetiletí v České...

Praha 9: Babí léto u Fontány Střížkov

2. září 2023 v 10:53

Praha 9 oslaví letošní léto i v září. Zábavné odpoledne, kde nebude chybět hudba, kvíz a vystoupení mažoretek se koná v pátek 8. září u Fontány Střížkov v Parku Přátelství.

Den nejen pro seniory podruhé na Plechárně

27. srpna 2023 v 06:28

Sobota 2. září bude v Praze 14 patřit seniorům, a nejen jim. Od 14 hodin se na Plechárně koná druhý ročník akce Den nejen pro seniory.

Senior akademie Prahy 1 nabídne soubor přednášek o prevenci kriminality

20. srpna 2023 v 06:44

Senior akademie je cyklus vzdělávacích programů prevence kriminality zaměřený na vzdělávání občanů náležejícím zejména k seniorské generaci prostřednictvím přednášek na konkrétní témata vztahující se k ochraně života, zdraví a majetku před kriminalitou a to moderní alternativní metodou na principu...

Praha 9: Otevření komunitní zahrady

10. srpna 2023 v 10:55

Slavnost léta a otevření komunitní zahrady se koná v pátek 11. srpna.

V Praze 9 se slavila stovka

9. srpna 2023 v 11:12

Radní Prahy 9 Jiří Janák přišel popřát do Domova seniorů ve Vysočanech paní Aleně k jejímu stoletému jubileu.

Další články
Nahoru