Dnes Sobota - zatazeno 7°C
Zítra Neděle - zatazeno 10°C
Sobota 24. 9. 2022
Svátek má Jaromír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Senioři z Komunitního centra Prádelna navštívili Pivovar Staropramen
Senioři z Prahy 5 při návštěvě pivovaru Staropramen. Foto: P5

Senioři z Komunitního centra Prádelna navštívili Pivovar Staropramen

Senioři z Komunitního centra Prádelna v Holečkově ulici na pražském Smíchově zahájili nový školní rok netradičně – exkurzí do Pivovaru Staropramen.

Spolupráce komunitního centra a známého pivovaru, který sídlí ve stejné městské části má již dlouhou historii. Každoročně na podzim přicházejí pracovníci pivovaru v rámci tzv. „Community Days“ aneb „Dny, kdy pomáháme“ vylepšovat a opravovat prostory a vybavení centra, produktovou podporu v podobě občerstvení dodává pivovar na řadu akcí a v neposlední řadě umožňuje seniorům exkurzi do návštěvnického centra Pivovaru Staropramen.

Tato akce bývá vyvrcholením prázdninového programu Léto s Komunitním centrem Prádelna, letos se tak završil letní program a zároveň symbolicky zahájil nový semestr vzdělávacích kurzů pro seniory. 

Návštěvnické Centrum Staropramen je součástí historického komplexu budov pivovaru na pražském Smíchově. Interaktivní prohlídka návštěvníkům představuje dějiny Staropramenu od jeho založení v roce 1869 až do současnosti. Bohatou historií provádí jedna z nejvýznamnějších postav dějin Staropramenu, a to hlavní sládek Josef Paspa. 

Součást exkurze tvoří také ochutnávka piv, které se servíruje v ručně dělaných sklenicích vyrobených na zakázku českými skláři. Letos mohli senioři ochutnat šest druhů piv, mezi jinými např. novinku Černou Barboru, pivo se čtyřmi druhy sladů a unikátní plnou chutí, ve které vítězí hořkost nad sladkostí a které dostalo své jméno po patronce a ochránkyni dvanácti generací ostravských havířů. Rekordní byl letos i počet zájemců z řad seniorů, kterých v první zářijový den dorazilo přes osmdesát. 

„Návštěva interaktivní prohlídky historie Pivovaru Staropramen patří mezi vyhledávané seniorské akce, které organizuje naše Komunitní centrum Prádelna, a velmi si vážím podpory a spolupráce se Staropramenem, jenž tak dokazuje angažovanost v oblasti společenské odpovědnosti a péči o lokalitu. Navíc příjemná atmosféra celé akce jenom podtrhuje vstřícnost pořadatelů i příznivců národního nápoje,“ uvedl radní Prahy 5 Petr Lachnit (ANO), který seniory na exkurzi společně se zástupkyní Staropramenu Alenou Váchovou osobně přivítal.


Autor: Cen

Zvýhodněné plavání pro seniory a zdravotně postižené

20. září 2022 v 07:43

Praha 11 obnovila zvýhodněné vstupné pro seniory a osoby zdravotně postižené do Plaveckého bazénu Jednáctka od 1. září.

Praha 11: Páteční dopolední setkávání nejen pro seniory

19. září 2022 ve 12:37

Po prázdninách se opět obnovilo dopolední setkávání nejen pro seniory Prahy 11.

Písničky s humorem pro seniory

19. září 2022 v 10:40

Středisko sociálních služeb Prahy 1 zve seniory na akci Písničky s humorem, která se koná v úterý 20. září od 15 hodin v Malostranské besedě.

Praha 6: Soutěžní odpoledne Sportujeme v každém věku

19. září 2022 v 07:00

Praha 6 a FTSV UK zvou aktivní seniory na desátý ročník sportovně soutěžního odpoledne Sportujeme v každém věku.

Dny Prahy 15: Den seniorů

17. září 2022 ve 21:36

Jiří Štědroň, Schovanky, Josef Zíma nebo Iva Hajnová. V zahradě CSOP v Janovské ulici se v rámci Dnů Prahy 15 koná ve středu 21. září Den seniorů.

Senioři se sejdou pod Petřínem

17. září 2022 v 09:05

Pod Petřínem v Praze 1 se dnes od 13 hodin koná Den seniorů.

Lekce zdravotního cvičení pro seniory Prahy 14

16. září 2022 ve 13:38

Nezisková organizace Senior fitnes od září opět pořádá lekce zdravotního cvičení pro seniory v Praze 14. Lekce zdravotního cvičení v hloubětínském bazénu vede kvalifikovaný a zkušený cvičitel s respektem k přáním a potřebám starších lidí.

Fresh Senior Festival ukáže cesty k aktivnímu stáří

8. září 2022 v 07:25

Jak zůstat aktivní i v pokročilém věku, vyhnout se izolaci, nerezignovat na pozitivní přístup k životu? Odpovědi nejen na tyto otázky najdou návštěvníci jubilejního desátého ročníku Fresh Senior Festivalu, který se uskuteční 12. září od 13 hodin na prostranství před Píseckou bránou na Praze...

Praha 4: Pohár seniorů v tenise s doprovodným programem

2. září 2022 v 10:41

Tenisový turnaj seniorů Prahy 4 se koná ve středu 14. září od 8:30 hodin.

Od začátku roku 2023 bude nově k důchodům náležet výchovné

2. září 2022 v 07:19

Česká správa sociálního zabezpečení bude od ledna 2023 zvyšovat starobní důchody o 500 korun za každé vychované dítě. Nárok na výchovné bude mít vždy jen jeden z rodičů, který o dítě pečoval v největším rozsahu. Ženám, které už starobní důchod pobírají, bude výchovné náležet automaticky. Výchovné...

Setkání s kulturou v Praze 1: Šansonové odpoledne

1. září 2022 v 08:01

Středisko sociálních služeb Prahy 1 zve seniory na zářijové Setkání s kulturou, které se koná ve středu 7. září 2022 od 15 hodin v Malostranské besedě.

Další články
Nahoru