Dnes Pondělí - zatazeno 24°C
Zítra Úterý - skorojasno 27°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Senioři z Komunitního centra Prádelna navštívili Pivovar Staropramen
Senioři z Prahy 5 při návštěvě pivovaru Staropramen. Foto: P5

Senioři z Komunitního centra Prádelna navštívili Pivovar Staropramen

Senioři z Komunitního centra Prádelna v Holečkově ulici na pražském Smíchově zahájili nový školní rok netradičně – exkurzí do Pivovaru Staropramen.

Spolupráce komunitního centra a známého pivovaru, který sídlí ve stejné městské části má již dlouhou historii. Každoročně na podzim přicházejí pracovníci pivovaru v rámci tzv. „Community Days“ aneb „Dny, kdy pomáháme“ vylepšovat a opravovat prostory a vybavení centra, produktovou podporu v podobě občerstvení dodává pivovar na řadu akcí a v neposlední řadě umožňuje seniorům exkurzi do návštěvnického centra Pivovaru Staropramen.

Tato akce bývá vyvrcholením prázdninového programu Léto s Komunitním centrem Prádelna, letos se tak završil letní program a zároveň symbolicky zahájil nový semestr vzdělávacích kurzů pro seniory. 

Návštěvnické Centrum Staropramen je součástí historického komplexu budov pivovaru na pražském Smíchově. Interaktivní prohlídka návštěvníkům představuje dějiny Staropramenu od jeho založení v roce 1869 až do současnosti. Bohatou historií provádí jedna z nejvýznamnějších postav dějin Staropramenu, a to hlavní sládek Josef Paspa. 

Součást exkurze tvoří také ochutnávka piv, které se servíruje v ručně dělaných sklenicích vyrobených na zakázku českými skláři. Letos mohli senioři ochutnat šest druhů piv, mezi jinými např. novinku Černou Barboru, pivo se čtyřmi druhy sladů a unikátní plnou chutí, ve které vítězí hořkost nad sladkostí a které dostalo své jméno po patronce a ochránkyni dvanácti generací ostravských havířů. Rekordní byl letos i počet zájemců z řad seniorů, kterých v první zářijový den dorazilo přes osmdesát. 

„Návštěva interaktivní prohlídky historie Pivovaru Staropramen patří mezi vyhledávané seniorské akce, které organizuje naše Komunitní centrum Prádelna, a velmi si vážím podpory a spolupráce se Staropramenem, jenž tak dokazuje angažovanost v oblasti společenské odpovědnosti a péči o lokalitu. Navíc příjemná atmosféra celé akce jenom podtrhuje vstřícnost pořadatelů i příznivců národního nápoje,“ uvedl radní Prahy 5 Petr Lachnit (ANO), který seniory na exkurzi společně se zástupkyní Staropramenu Alenou Váchovou osobně přivítal.


Autor: Cen

Dům se zvláštním určením v Hornomlýnské ulici bude moci mít noční službu

19. června 2024 v 09:41

V domě se zvláštním určením v Hornomlýnské ulici v Praze 4 bude moci fungovat noční terénní pečovatelská služba. V bytovém domě žijí lidé se zdravotním postižením a díky přispění hlavního města budou moci mít kvalitnější péči. Pražští radní v pondělí odsouhlasili poskytnutí finančních prostředků...

Praha 14 zve na Den nejen pro seniory

17. června 2024 ve 20:37

Akce se v Praze 14 koná v sobotu 22. června od 14 hodin v H55.

Poslední přednáška Senior akademie v Praze 9

7. června 2024 v 08:58

Praha 9 od ledna pořádá Senior akademii, cyklus vzdělávacích programů prevence kriminality zaměřený na informování těch dříve narozených. Přednášky probíhají na vysočanské radnici, a v červnu se koná poslední.

Pro seniory: Knihovna online v červnu

6. června 2024 v 09:02

Knihovna online poradí seniorům v Praze 15 každý červnový pátek, jak využívat elektronických služeb. Vstup je zdarma.

Praha 10 pro seniory: Rehabilitační cvičení zdarma

3. června 2024 v 07:21

Rehabilitační cvičení pro seniory má za cíl zmírnit či odstranit zdravotní potíže spojené se seniorským věkem. Cvičení je zaměřeno na správné držení těla, protahuje, uvolňuje a zapojuje střed těla. Vyzkoušíte si všestranné cvičení s prvky pilates a jógy.

Kultura pro seniory Prahy 1

29. května 2024 ve 12:24

Ve středu 22. května si v sále Malostranské besedy pro seniory Prahy 1 připravila Marie Formáčková vyprávění o Lucerně, které hudebně doprovodila Jana Rychterová.

Přepravu seniorů bude v Praze 4 zajišťovat Taxík Maxík

29. května 2024 v 09:49

Praha 4 se zapojí do projektu Nadace Charty 77 nazvaného Taxík Maxík, jehož smyslem je zajistit bezpečnou a finančně dostupnou dopravu seniorů a osob se zdravotním postižením k lékaři, na úřady nebo na poštu. Závazný zájem o zapojení Prahy 4 do tohoto projektu schválili na svém zasedání ve středu...

Pro seniory: Dechovka v Malostranské besedě

27. května 2024 v 06:34

Malostranskou besedou se v rámci oblíbeného cyklu Prahy 1 Setkání s kulturou rozezní ve středu 5. června od 15 hodin Dechovka v podání Plechovanky.

Fresh Senior Festival ve Ville Pellé chystá bohatý program

26. května 2024 v 07:32

V pondělí 3. června se uskuteční dvanáctý ročník Fresh Senior Festivalu, akci bude hostit Villa Pellé v pražské Bubenči. Letos se organizátoři rozhodli připojit k oslavám Roku české hudby, jež se konají u příležitosti 200 let od narození Bedřicha Smetany. Jako motto festivalu proto zvolili název...

Kontaktní místo pro bydlení Prahy 9 pomáhá nejen seniorům

25. května 2024 v 07:16

Na jaře roku otevřela Praha 9 na úřadě Kontaktní místo pro bydlení. Jeho cílem je nabídnout občanům bezplatné poradenství v oblasti prevence ztráty bydlení a pomoci jim také při řešení souvisejících problémů.

Walking fotbal pro seniory

20. května 2024 v 08:10

Tréning pro seniory na hřišti SK Slavia ve středu 29. května.

Michelský dvůr zve k návštěvě

19. května 2024 ve 21:21

Nezisková organizace Sue Ryder, která již 26 let pomáhá seniorům a jejich blízkým, srdečně zve na návštěvu Michelského dvora ve čtvrtek 23. května. Tradiční Den otevřených dveří nabídne od 9:30 do 18 hodin bohatý program.    

Praha 4: Bazárek v Centru aktivního stáří

19. května 2024 v 06:25

Výměna oblečení a dalších věcí ve čtvrtek 30. května od 14 hodin.

Další články
Nahoru