dnes
Úterý - mlha
12°C
zítra
Středa - polojasno
13°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
16°C
KoronavirusSeniorská Praha

Senioři si mohou promluvit s farářem nebo psychoterapeutkou

Občané druhé městské části, především senioři, si mohou promluvit s farářem nebo psychoterapeutkou. Tuto možnost jim, stejně jako na jaře, zprostředkovala radnice Prahy 2.

Ve chvílích těžkosti a osamění tak mohou kontaktovat faráře kostela svaté Ludmily na náměstí Míru Jakuba Berku, nebo psychoterapeutku Markétu Řeřichovou z neziskové organizace Cestou necestou, kteří svou pomoc nabízejí bezplatně.

„V tomto období, kdy na nás všechny doléhají každodenní negativní zprávy, hledáme cesty, jak pomoci těm nejzranitelnějším – našim seniorům. Mnozí z nich jsou dlouhodobě odtrženi od svého okolí a svých blízkých a mohou se tak cítit osamělí, zmatení, nebo dokonce bezradní. V takovém případě by jim možná mohlo pomoci si s někým alespoň popovídat. Chceme proto touto cestou nabídnout seniorům Prahy 2 možnost promluvit si s panem farářem Jakubem Berkou, který je duchovním správcem kostela sv. Ludmily nebo s psychoterapeutkou Markétou Řeřichovou z neziskové organizace Cestou necestou, se kterou naše městská část dlouhodobě spolupracuje. Ochoty obou si velice vážíme a jsme přesvědčeni, že našim občanům mohou pomoci toto nelehké období zvládnout," říká místostarostka Prahy 2 pro sociální oblast Alexandra Udženija.

Kontakty:

  • Farář Jakub Berka, tel.: 602 795 637

  • Psycholožka Mgr. Markéta Řeřichová, Cestou necestou, z.ú., tel.: 775 262 077

psychologicka-pomoc-seniorum-10-2020


Praha 3 dezinfikuje veřejný prostor

Včera ve 12:30

Praha 3 mimořádně dezinfikuje mobiliář, herní prvky a dotykové plochy na dětských hřištích a podzemní kontejnery na tříděný odpad.

V pátek bude radnice Prahy 2 uzavřena

Včera ve 12:06

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace bude radnice Prahy 2 na náměstí Míru uzavřena v pátek 23. října.

Praha 15 přerušila poskytování právních konzultací

Včera v 07:08

S ohledem na stávající epidemiologický stav je poskytování právních konzultací v právní poradně na ÚMČ Praha 15, ve dnech úterý a čtvrtek přerušeno do 2. listopadu 2020.

Přehled restaurací v Praze 15, které stále vaří

18. října 2020 ve 21:19

Praha 15 připravila přehled restaurací, které stále vaří a prodávají přes okénko.

Kde se lze testovat na covid-19? Na webu jsou nově odběrová místa ve Středočeském kraji

18. října 2020 ve 21:18

Na covid.praha.eu najdou zájemci od pátku přehled odběrových míst na covid-19 i ve Středočeském kraji. Od října poskytuje web, který spustily hlavní město a datová platforma Golemio, informace o odběrových místech v Praze.

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci v Praze 10 bude plošně testovat své zaměstnance

16. října 2020 v 17:03

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci (CSOP) spustí ve středu 21. října plošně testování svých zaměstnanců na přítomnost viru SARS-COV-2. To bude probíhat pomocí laboratorní metody RT-PCR a bude prováděné v pravidelných čtrnáctidenních intervalech.

Skalničková zahrada je dočasně uzavřena

16. října 2020 v 16:59

Z důvodu přijetí opatření v souvislosti s šířením nákazy covid – 19 je od dnešního dne, 16. října, dočasně uzavřena skalničková zahrada v Prokopském údolí.

Dětské skupiny Kotorská a Rabasova nabízejí volná místa

16. října 2020 v 10:34

Zdravotnické zařízení městské části Praha 4, které mnoho let úspěšně provozuje jedny z největších dětských skupin v celé republice, nabízí nyní volná místa pro děti od 1 do 3 let věku. Zařízení přijímá děti do obou svých provozů, tedy do dětských skupin v Kotorské...

Další články
Nahoru