Dnes Neděle - oblacno 17°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 8°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
KoronavirusSeniorská Praha

Senioři si mohou promluvit s farářem nebo psychoterapeutkou

Občané druhé městské části, především senioři, si mohou promluvit s farářem nebo psychoterapeutkou. Tuto možnost jim, stejně jako na jaře, zprostředkovala radnice Prahy 2.

Ve chvílích těžkosti a osamění tak mohou kontaktovat faráře kostela svaté Ludmily na náměstí Míru Jakuba Berku, nebo psychoterapeutku Markétu Řeřichovou z neziskové organizace Cestou necestou, kteří svou pomoc nabízejí bezplatně.

„V tomto období, kdy na nás všechny doléhají každodenní negativní zprávy, hledáme cesty, jak pomoci těm nejzranitelnějším – našim seniorům. Mnozí z nich jsou dlouhodobě odtrženi od svého okolí a svých blízkých a mohou se tak cítit osamělí, zmatení, nebo dokonce bezradní. V takovém případě by jim možná mohlo pomoci si s někým alespoň popovídat. Chceme proto touto cestou nabídnout seniorům Prahy 2 možnost promluvit si s panem farářem Jakubem Berkou, který je duchovním správcem kostela sv. Ludmily nebo s psychoterapeutkou Markétou Řeřichovou z neziskové organizace Cestou necestou, se kterou naše městská část dlouhodobě spolupracuje. Ochoty obou si velice vážíme a jsme přesvědčeni, že našim občanům mohou pomoci toto nelehké období zvládnout," říká místostarostka Prahy 2 pro sociální oblast Alexandra Udženija.

Kontakty:

  • Farář Jakub Berka, tel.: 602 795 637

  • Psycholožka Mgr. Markéta Řeřichová, Cestou necestou, z.ú., tel.: 775 262 077

psychologicka-pomoc-seniorum-10-2020


Zpravodaj k očkování do schránek Pražanů

Včera v 07:30

Magistrát v těchto dnech rozesílá všem obyvatelům metropole speciální zpravodaj s aktuálními informacemi k očkování proti onemocnění covid-19. Cílem je doručit skutečně všem Pražanům objektivní a ověřené informace o očkování.

Praha 9: Ochranné pomůcky pro seniory

8. dubna 2021 v 09:18

Praha 9 rozdává každé pondělí seniorům ochranné pomůcky proti covidu-19.

Praha 9 chce jít vlastní cestou testování

7. dubna 2021 v 18:31

Praha 9 vyzkoušela v pilotním projektu všechny dostupné antigenní testy pro potřeby škol a školek. Jedinou spolehlivou a zároveň ekonomicky přijatelnou metodou je takzvané poolováni, vyhodnocování pomocí kolektivního testování PCR. Spolupráce probíhala s renomovanou českou laboratoří, tak byla...

V úterý přibylo 465 případů koronaviru, nejméně ve všední den od poloviny prosince

7. dubna 2021 v 11:37

V metropoli v úterý přibylo 465 potvrzených případů koronaviru, je to nejnižší nárůst ve všední den od 14. prosince. Počet zemřelých s onemocněním covid-19 od začátku epidemie v hlavním městě stoupl na 2500, uvedla ČTK.

Praha 6: Roušky na poliklinice Pod Marjánkou

7. dubna 2021 v 09:53

Praha 6 opět vydává roušky na poliklinice Pod Marjánkou. 

Pražští sociální pracovníci pečující o potřebné budou očkováni

7. dubna 2021 v 07:08

Registrace sociálních pracovníků a dalších pečovatelů, kteří pomáhají ohroženým skupinám obyvatel v každodenním životě, bude spuštěna ve středu 7. dubna.

Nejméně případů covidu od Mikuláše

6. dubna 2021 v 11:27

Na Velikonoční pondělí přibylo v Praze 185 potvrzených případů onemocnění covid-19, je to o 69 méně než v neděli. Nižší denní nárůst zaznamenali hygienici v hlavním městě naposledy v neděli 6. prosince, uvedla ČTK.

Respirátory pro seniory z Prahy 4 na Spořilově

5. dubna 2021 ve 20:40

Praha 4 pokračuje v rozdávání respirátorů seniorům, kteří mají trvalé bydliště v městské části. Vzhledem k rozsáhlé rekonstrukci tramvajové trati a s tím související zhoršené dostupnosti historické Nuselské radnice, budou respirátory vydávány na Spořilově v Informačním centru Prahy 4, Hlavní...

Nedělní počet nových případů covidu v metropoli byl mírně vyšší než před týdnem

5. dubna 2021 v 16:33

V Praze přibylo v neděli 249 potvrzených případů onemocnění covid-19. Bylo to sice o zhruba pět procent více než před týdnem, ale i tak je to druhý nejnižší denní nárůst v letošním roce, uvedla ČTK.

Další články
Nahoru