Dnes Neděle - polojasno 26°C
Zítra Pondělí - bourky 27°C
Neděle 14. 8. 2022
Svátek má Alan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Seniorská Praha

Senioři Prahy 1 se o prázdninách nudit nebudou

V návaznosti na rozvolňování opatření se ve Středisku sociálních služeb Praha 1 opět začínají rozbíhat přípravy aktivit pro seniory. Během léta jsou v plánu procházky, výlety, tréninky pétanque nebo například koncert Fórum mladých hraje seniorům, který se dnes uskuteční v DPS Týnská.

Středisko sociálních služeb zve zájemce na tematickou vycházku s průvodcem Martinem Bělohradským s názvem „Táhli tudy hustité?“, která se bude konat 16. června od 14 hodin. Další vycházka, tentokrát z cyklu Vycházky Krále Radka, zavede účastníky na Bílou horu. Uskuteční se ve středu 23. června od 14 hodin.

V srpnu jsou plánovány dva autobusové výlety, a to 19. srpna do Hlinska – skanzen Betlém a Sečská přehrada, a 26. srpna do Pavlínina údolí – Chřibská a Krásná Lípa. Zájemci se mohou hlásit pouze osobně přes podatelnu ÚMČ Praha 1, Vodičkova 18. Bližší informace poskytne Karel Ulm, koordinátor výletů, na telefonním čísle: 777161539.

Další aktivity budou plánovány podle aktuálního zájmu, ke konci léta by se ale už měly opět rozjet populární seniorské plavby po Vltavě a v září se například uskuteční týdenní seniorský tábor.

Další informace a způsob přihlašování jsou k dispozici na www.socialnisluzby-praha1.cz.

Autor: TZ, red

Vycházka pro seniory: Po stopách génia, architekta Jana Blažeje Santiniho

26. července 2022 ve 20:34

Jihoměstská sociální připravila na úterý 9. srpna od 14 hodin komentovanou procházku pro seniory. Začíná na Pohořelci v domě U tří hvězd, kde žil Jan Blažej Santini v mládí, projdete se Pražským hradem, kde provedl přestavbu budovy kapitulního děkanství.

Nordic Walking v Praze 4 začne v polovině září

17. července 2022 v 10:40

Oblíbené bezplatné lekce Nordic Walking v Krčském lese pro seniory a osoby 50+ z Prahy 4 začínají 13. září a budou se konat do konce října.

Senioři pojedou na Sychrov

13. července 2022 v 11:45

Radnice Prahy 15 připravila pro seniory v září jednodenní výlet na Sychrov. Projdete zámek, park a zámeckou oranžerii.

Vysočanská Véčka na Letní scéně Harfa

13. července 2022 v 08:56

„Prázdninová představení na Letní scéně Harfa na střeše stejnojmenného obchodního centra na devítce se těší velké oblibě i mezi seniory, proto pro ně máme vstupenky na dvě představení, každou jen za symbolických 50 korun,“ říká místostarosta Prahy 9 Adam...

Mölkky pro seniory Prahy 4

11. července 2022 v 15:23

Středeční dopoledne ve dnech 27. července a 9. a 23. srpna na hřišti na petanque vedle Café Na půl cesty v Centrálním parku na Pankráci bude od 10. hodiny patřit seniorům z Prahy 4, kteří mají zájem si bezplatně vyzkoušet novou zábavnou hru – Mölkky.  

Další články
Nahoru