dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Senioři - běžci opět zaplní Stromovku, závod odstartuje legendární Dana Zátopková
Dana Zátopková. Foto:Petr Novák / Wikipedie

Senioři - běžci opět zaplní Stromovku, závod odstartuje legendární Dana Zátopková

Do Stromovky se v sobotu 5. října opět po roce vrací oblíbený běh pro všechny starší šedesáti let a jejich vnoučata – Seniorská míle. Od 9 hodin se bude možné registrovat do různých kategorií závodu nebo k procházce Královskou oborou. Patronkou závodu je legendární Dana Zátopová, která závodníky osobně pozdraví a běh odstartuje.

První závod Seniorské míle – Minimíle (běh seniorů s vnoučaty do 10 let) odstartuje v 9:30. Vítězové všech závodů pak budou vyhlášení v 11:40 hodin Závodníci soutěží o hodnotné ceny – víkend v lázních, adventní zájezdy, poukazy na fotografické práce nebo kosmetiku. Na všechny účastníky běhu, malé i velké, čekají drobné dárky.

Jaké závody jsou připraveny:

  • Hlavní závod Seniorská míle, pro starší 60 let, délka trasy je cca 1300 m
  • Minimíle – běh seniorů s dětmi 3 – 10 let, délka trasy je 161 m
  • Procházka pro seniory Královskou oborou, doprovod bez omezení věku, délka procházky je 2 km

Nejen pro účastníky závodu bude připravena rozcvička pro seniory. Pod vedením dobrovolnice o. s. Život 90 Jaroslavy Richterové proběhne krátké zahřívací cvičení nejen pro závodníky, ale pro každého, kdo se bude chtít připojit.

Startovné závodu je 30 korun.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

O čem děti nesní: Pro pomoc dětem zažívajícím domácí násilí

30. října 2017 v 11:02 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Centrum Locika pořádá kampaň s názvem „O čem děti nesní.  Výtěžek je určen na pomoc dětem, které zažívají domácí násilí a přispívat na dětství bez násilí je možné až do 5. ledna 2018. 

Další články
Nahoru