dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražský život

Senioři a zdravotně i tělesně handicapovaní občané z Prahy 1 se budou vzdělávat se strážníky

Senioři a zdravotně i tělesně handicapovaní občané z Prahy 1 se budou moci opět vzdělávat v oblasti prevence kriminality. Senior akademii připravila městská policie ve spolupráci s Městskou částí Praha 1 a Střediskem sociálních služeb.  

Jedná se ucelený cyklus vzdělávacího preventivního programu na principu univerzity třetího věku, který vedou zkušení strážníci z Oddělení prevence MP Praha. Cyklus tvoří 11 přednáškových bloků. V jejich rámci jsou podrobněji probírána témata, jako je osobní bezpečí, zabezpečení majetku, finanční gramotnost, domácí násilí, základy právního vědomí, požární ochrana a další. Program je vhodně doplněn praktickými ukázkami a instruktážními filmy. Celý projekt je rozložen do tří měsíců a je realizován vždy jeden den v týdnu.

„Jde o velmi užitečný projekt, který se v naší městské části v minulosti již plně osvědčil, a proto jeho pokračování jednoznačně vítám. Z ohlasů vím, že senioři mají o tento druh bezpečnostní osvěty velký zájem, protože se dozvídají nové informace od těch nejpovolanějších, tedy policistů, kteří se problematikou dlouhodobě zabývají,“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Jako zpestření teoretické části připravila městská policie pro posluchače Senior akademie také tři exkurze. Ti, kteří budou mít zájem, se mohou podívat do Útulku pro opuštěná zvířata v Troji, a to například i do ordinace veterináře a kotců pro štěňátka. Dále pak mohou navštívit Centrální operační středisko městské policie, které zajišťuje příjem hovorů na tísňovou linku 156, a také Muzeum Policie ČR.

„Tyto preventivní programy velmi podporuji, protože senioři jsou velmi zranitelní a je zapotřebí je na možná bezpečnostní rizika neustále upozorňovat,“ uvedl ředitel městské policie Eduard Šuster.

Po ukončení obdrží všichni absolventi Senior akademie pamětní listy a drobné předměty k ochraně osobního bezpečí a zabezpečení majetku.


Další články
Nahoru